چشم انداز دلار در حال کاهش است

تلاش اسکناس آمریکا برای عبور از مرز 27500 تنی بار دیگر ناموفق بود. کاهش قیمت در روز دوشنبه تثبیت نشد. تلاش دلالان بازار ارز تهران برای صیانت از مرز 27 هزار و 500 تنی ادامه دارد.

چشم انداز بازار ارز در تهران به دلیل افزایش عرضه و اخبار مثبت سیاست خارجی همچنان رو به وخامت است. روز دوشنبه قیمت دلار به سطح 27 هزار و 550 تن رسید. در حال حاضر کانال 27 هزار تومانی هسته سخت بازار دلار است و دلار دومین دیدار متوالی با این هسته را دارد.

به گفته کارشناسان، عبور از این کانال می تواند زمینه ساز نزول شود، اما برای عبور از این هسته، بازار دلار نیازمند خوش بینی جدیدی است.

دومین برخورد دلار با هسته سخت

روز گذشته دوشنبه 26 دی ماه، دلار همچنان به تلاش خود برای عبور از سطح حمایتی 27 هزار و 500 تنی ادامه داد. معامله گران ارز تهران از ابتدای ساعات کاری دیروز با کاهش چشمگیر 300 تنی نسبت به یکشنبه و 27 هزار و 400 تن آغاز به کار کردند.

این رقم در طول روز مجدداً کاهش یافت و در ظهر روز دوشنبه معاملات 27 هزار و 300 نفر انجام شد. اما حدود ساعت یک بعدازظهر دیروز بود که جهت قیمت تغییر کرد و نرخ دلار دوباره از مرز 27 هزار و 500 تن بالا رفت. این روند تا پایان روز تقریبا ثابت بود و دلار همانند روزهای گذشته بالاتر از حداقل حمایتی مذکور در نوسان بود.

کارشناسان و تحلیلگران بازار ارز بر این باورند که چشم انداز نرخ ارز در ایران به دلیل کاهش تورم و همچنین افزایش عرضه در بازار ارز ایران بدتر می شود.

  مهمترین راه حل برای مقابله با بحران انرژی

این افراد با استناد به سیگنال‌های سیاستمداران و بازارسازان مبنی بر افزایش چشمگیر عرضه ارز و همچنین پیشرفت در مذاکرات ایران و 1+5، معتقدند در هفته‌های آینده بازار ارز تهران شاهد کاهش قیمت‌ها و کاهش قیمت‌ها خواهد بود. رسیدن به سطوح

از سوی دیگر، این افراد با استناد به تلاش مشابه و بی‌ثمر برای عبور از مرز 27 هزار و 500 دلار در روز شنبه، معتقدند کاهش قیمت کانال 27 هزار تنی با حمایت دلالان می‌تواند دوام بیشتری داشته باشد و کانال 27 هزار تومان در نظر گرفته شد. هسته سخت نرخ دلار

برخی دیگر از تحلیلگران ارزی با اشاره به تاثیر نرخ ارز بر اخبار مذاکرات کمیسیون مشترک برجام و کاهش 10 درصدی قیمت دلار از ابتدای انتشار اخبار مثبت، بر این باورند که این شکست در روند نزولی مذاکرات و سکوت خبری این رویداد

این افراد همچنین معتقدند که رمز عبور دلار از این هسته سخت و سقف حمایتی 27500 جلدی، انتشار اخبار مثبت جدید از مذاکرات وین است.

در نهایت قیمت دلار در پایان ساعت کاری روز دوشنبه 26 دی ماه با 150 تن کاهش نسبت به روز یکشنبه در سطح قیمتی 27 هزار و 550 تن به پایان رسید. پیش بینی نرخ ارز برای میانگین روزهای هفته از 27 هزار و 450 تا 27 هزار و 650 تن بود.

قیمت هر قطعه سکه امامی همراه با حرکت نزولی تا مرز 12 میلیون تومان، روز دوشنبه با 100 هزار تومان کاهش محسوس نسبت به یکشنبه و با قیمت 12 میلیون و 200 هزار تومان معامله شد.

این رقم نسبت به روز دوشنبه 13 دی حدود 800 هزار تن کاهش داشته که برای مدت دو هفته رقم قابل توجهی است. هر اونس طلای جهانی روز دوشنبه 1821 دلار معامله شد.

  راه های افزایش تمرکز

دیدگاهتان را بنویسید