چسب خوراکی پایگاه خبری افکارنیوز پیدا شد

در حالی که چوب خاکی و طبیعی در نظر گرفته می شود، مواد چوبی مانند تخته سه لا و نئوپان معمولاً حاوی چسب های مبتنی بر فرمالدئید هستند که بخارات سمی تولید می کنند. با این حال، چسب جدید که از گلوکز و اسید سیتریک ساخته شده است، درست نیست.

این ماده توسط تیمی از دانشمندان دانشگاه جنگلداری در جنوب غربی چین ساخته شده است.

آنها بر اساس تحقیقات قبلی هستند که نشان می دهد ساکارز – که از قندهای گلوکز و فروکتوز تشکیل شده است – همراه با اسید مرکبات استخراج شده از مرکبات می تواند برای ساخت چسب چوب ضد آب استفاده شود.

برای کاهش انرژی لازم برای فرآیند پخت، باید کاتالیزور کلرید روی به چسب اضافه شود که متاسفانه باعث کاهش استحکام چسب می شود.

برای رفع این نقص، دانشمندان گلوکز مستقیم و اسید سیتریک را در نسبت‌های مختلف ترکیب می‌کنند تا «مایع چسبناک» تولید کنند که روی سطح پوشش‌های صنوبر اعمال می‌شود. این سه پوشش به این روش به هم جوش داده شدند، سپس در دمای 392 درجه فارنهایت (200 درجه سانتیگراد) به مدت شش دقیقه فشرده شدند.

سپس ورق تخته چندلای چند لایه به قطعات کوچکتر بریده شد که تحت آزمایش مقاومت قرار گرفتند.

این آزمایش‌ها نشان داد که در فشار بار بیش از 7 بار یا 101 psi، نمونه‌ها روی الیاف چوب می‌شکنند، نه روی اتصالات چسب‌شده – این نیاز مقاومتی پرسلن برای تخته‌های چوبی را برآورده می‌کند.

هنگامی که در آب جوش خیسانده می شود، برخی از نمونه ها استانداردهای مقاومت در برابر آب را ندارند.

  زمانی که شکسپیر به سرقت ادبی متهم شد

مواردی که این استانداردها را برآورده می کنند شامل نسخه هایی از چسب با نسبت بالای اسید سیتریک به گلوکز هستند. تصور می شود که این نتیجه ممکن است به دلیل افزایش پیوند مولکولی بین اسید سیتریک و چوب باشد که همان چسب مواد غذایی است.

چسب خوراکی پیدا شد

مقاله ای در مورد این مطالعه اخیراً در مجله ACS Applied Materials & Interfaces منتشر شده است.

منبع: وب سایت نیواطلس منتشر شده توسط انجمن شیمی آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید