چرا گریه خوب است؟

فرادید| احساسات در همه ما به یک اندازه تقسیم نمی شود و درک ما از آنها نسبی است. برخی خنده را با موفقیت و شادی یکی می دانند و گریه را خوب نمی دانند. اما آیا اینطور است؟

به گزارش فراد، ترس یکی دیگر از احساسات ماست که از آن بسیار استفاده کرده ایم. ما از خیلی چیزها می ترسیم: اخراج شدن، خواستگاری با یک عزیز، ملاقات با دوستی که از شما جدا شده است. ترس را می توان همه جا دید: افرادی که از جنگ یا گروه های تروریستی می ترسند.

عصبانیت یکی دیگر از احساسات ماست که نباید از آن غافل شد. عصبانیت نیز گاهی اوقات دخالت می کند: شما در ترافیک گیر می کنید. بچه‌ها چیز ارزشمندی را می‌شکنند یا شریکی دارید که نمی‌داند چگونه کار کند. با این حال، عصبانیت به عنوان یک احساس عادی نیز شناخته می شود. گاهی اوقات از احساس انزجار و نفرت استفاده می شود. شما می توانید با دوست خود در مورد چیزی صحبت کنید و هر دو می توانید از او متنفر باشید.

ناراحت کننده، اما در عین حال به طور گسترده استفاده می شود، احساس بسیار محبوب نیست. فردی که از ناراحتی گریه می کند، احساس ضعف و ناامنی را به دیگران تزریق می کند. شکی نیست که مشکلات فرهنگی چنین تأثیری بر ما گذاشته است. گریه اغلب برای ما انسان ها یک تجربه ناخوشایند است.

اما در برخی موارد افراد ترجیح می دهند ناراحتی و گریه خود را ابراز کنند. در واقع، آنها نسبت به کسانی که گریه را سرکوب می کنند، از نظر سلامت روان در موقعیت بهتری هستند. اما دلیل آن چیست؟

  طرز تهیه کیک با سیب و دارچین، یک عصرانه خوشمزه

آنها از احساسات خود نمی ترسند

اگر خیلی خوشحال هستید، لبخندتان را خفه کنید؟ فرض کنید سال ها بعد با یک دوست قدیمی ملاقات کردید، آیا آماده اید احساسات شادی و لبخند خود را سرکوب کنید؟ پس دلیل ناراحتی و پنهان کردن آن چیست؟ چرا به خودت حق نمیدی که ناراحت بشی؟

کسانی که ناراحتی خود را پنهان می کنند در واقع فریب خورده اند زیرا یکی از مهم ترین جنبه های زندگی را نادیده گرفته اند. ناراحتی و گریه نشانه ضعف نیست، بلکه نشان دهنده این است که شما انسان هستید و احساسات دارید.

چرا خوب است

آنها از فواید اشک ریختن آگاهند

اشک باعث تسکین استرس، اضطراب، غم و ناامیدی می شود. گریه کردن می تواند شما را از نظر ذهنی بهتر کند. البته فواید اشک ریختن تنها به اشک ناشی از غم محدود نمی شود و اشک شوق نیز فواید بسیاری دارد. اگر حالت خوبی ندارید و همه چیز را در خود ریخته اید، بدانید که از نظر روحی و جسمی به بدن خود آسیب رسانده اید. علاوه بر این، اشک ریزش به تقویت بینایی کمک می کند و می تواند 90 تا 95 درصد باکتری های چشم را در 10 دقیقه از بین ببرد.

گریه کردن از نظر پزشکی مفید است

مطالعات روانشناسی اخیر نشان می دهد که گریه می تواند ترشح اندورفین را در مغز افزایش دهد. اندورفین ها هورمون هایی هستند که به بدن احساس خوبی می دهند که می تواند یک آرام بخش طبیعی باشد. همچنین گریه باعث کاهش سطح منیزیم در بدن می شود و در نتیجه از آسیب به مغز و بدن جلوگیری می کند.

  زندگی هوش مصنوعی را رها کنید!

درست است که گریه مشکل شما را حل نمی کند، اما حداقل می دانید که مدتی است آرام بوده اید. این کار باعث می شود بیشتر روی تمام جنبه های مشکل خود تمرکز کنید و پاسخی برای آن پیدا کنید.

آنها علاقه ای به کارت های جنسیتی و انتظارات اجتماعی ندارند

گریه کردن برای زن و مرد خوب نیست. اگر زنی گریه کند، همه می گویند که بی ثبات و بیش از حد احساساتی است، اما اگر مردی گریه کند، اوضاع بدتر می شود. همه می گویند او هنوز بزرگ نشده و به پدر و مادرش وابسته است. همین مشکلات اغراق آمیز است که مردان و زنان را تشویق به سرکوب گریه خود کرده است. اصلاح ادراک اجتماعی کار پر زحمتی است و افراد در آن مشارکت دارند.

چرا خوب است

آنها از دیگران می خواهند که از احساسات آنها فرار نکنند

دوست دارم گریه کنم یا بهتر بگویم اگر غمگین باشم آن را پنهان نمی کنم. کسانی که اندوه را پذیرفته اند از دیگران نیز می خواهند که با آن مقابله کنند. این افراد می دانند که سرکوب احساسات عواقب خوبی ندارد، بنابراین از کسانی می پرسند که گریه خود را سرکوب نمی کنند.

وقتی با بدن خود صادق باشیم، بدن با تمام ظرفیت کار می کند. ابعاد اجتماعی و روانی گریه سال هاست که صحبت می شود و اکنون زمان آن است که به توانایی بیولوژیکی گریه کردن خود احترام بگذاریم.

گریه نشانه ضعف نیست، بلکه نشانه قدرت درونی ما و آگاهی از فواید آن است.

دیدگاهتان را بنویسید