چرا وزن کم نکنیم؛ به 4 عامل اصلی فکر کنید!

وقتی رژیم را شروع می کنید، افراد در ابتدا به راحتی و به راحتی وزن کم می کنند، اما به مرور زمان روند کاهش وزن آنها متوقف و کند می شود که باعث کاهش انگیزه و رضایت می شود. چهار عامل در این مقاله وجود دارد که از کاهش وزن جلوگیری می کند.

بسیاری از افراد بدون کمک متخصص یا تحقیقات کافی در این زمینه برای کاهش وزن و رعایت رژیم غذایی خودسرانه عمل می کنند. این به بدن آسیب می رساند و به جای چربی، آب و بافت ماهیچه ای را از دست می دهید.

کاهش عضله روند کاهش وزن را در انسان کند می کند. برای رسیدن به تناسب اندام، کاهش چربی مهم است نه کاهش وزن. در این مقاله چهار عامل دیگر که از کاهش وزن جلوگیری می کنند را می خوانید:

1) به آنچه می خورید توجه نمی کنید

آگاهی یکی از مهم ترین نکاتی است که هنگام کاهش وزن و رژیم گرفتن باید در نظر داشت. تحقیقات نشان می دهد افرادی که از غذای خود عکس می گیرند بیشتر از دیگران وزن کم می کنند! این روش به شما امکان می دهد دقیقاً بدانید که چه چیزی می خورید و چه مقدار می خورید.

۲) غذای سالم نخورید

کیفیت غذا و رژیم غذایی از نکات مهم و مهم است. تغذیه سالم به شما کمک می کند از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید و به نتیجه دلخواه برسید. بهتر است به برچسب ارزش غذایی نگاه کنید و به میزان قند و چربی غذاها توجه کنید. از محصولات فرآوری شده خودداری کنید و این محصولات را با غذاهای تازه جایگزین کنید.

  قیمت آپارتمان در نقاط مختلف تهران

3) خواب کافی ندارید

خواب کافی یکی از مهم ترین عوامل در حفظ تناسب اندام، سلامت جسمی و روانی است. مطالعات نشان می دهد که کمبود خواب می تواند یکی از دلایل چاقی باشد. بزرگسالان و کودکان مبتلا به بی خوابی 55 تا 89 درصد بیشتر در معرض چاقی هستند.

4) به اندازه کافی آب ننوشید

نوشیدن آب کافی متابولیسم بدن را افزایش می دهد. یک مطالعه 12 هفته ای روی افراد چاق نشان داد افرادی که 30 دقیقه قبل از غذا یک لیوان آب می نوشند، 44 درصد بیشتر از دیگران وزن کم می کنند. آب را جدی بگیرید و در طول روز آب فراوان بنوشید. آب یک نوشیدنی ایمن و بدون کالری است که نه تنها به کاهش وزن کمک می کند، بلکه به سلامتی شما نیز کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید