چرا نیروهای امنیتی 10 روز پیش وارد دانشگاه شریف نشدند؟

خبر مرکزی محمد آیتی: شامگاه یکشنبه 19 مهرماه نیروهای امنیتی وارد دانشگاه صنعتی شریف شدند که با درگیری همراه بود و منجر به زخمی شدن و دستگیری تعدادی از دانشجویان شد. گفته می شود پس از گذشت چند روز از این حادثه، برخی از دانشجویان بازداشت شده آزاد شده اند و برخی دیگر هنوز برای آنها تعیین تکلیف نشده است. در همین راستا با سید حاجی محمد محد نماینده کهگیلویه و عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت و گو کردیم و از وی پرسیدیم که نیروی انتظامی چه مجوزی برای ورود به دانشگاه دارد؟ وی به رویداد۲۴ گفت: ابتدا باید بگویم که رهبر معظم انقلاب در بیانات چند روز اخیر خود ابعاد مختلف جریانات اخیر را مطرح کردند و نهادهای مختلف قوه قضائیه، دولت و سایر عواملی که در این امر مسئول هستند، مطرح کردند. با توجه به تکلیف آنها مشخص شده است، پس باید در رهنمودهای ایشان، مشکلاتی را که در دانشگاه فنی شریف و سایر دانشگاهها و جاهای دیگر رخ داده است، ردیابی کنیم و از سوء استفاده دشمن از موقعیت های ایجاد شده جلوگیری کنیم.

این را نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس در واکنش به فیلم های منتشر شده مبنی بر ورود ماموران نیروی انتظامی به دانشگاه و گفتگو با دانشجویان عنوان کرد. باید ببینیم انگیزه چه بوده و چه عاملی باعث شده که نیروهای امنیتی وارد دانشگاه شوند و آیا بدون انگیزه و دلیل وارد دانشگاه شده اند که این یک بحث است، اما آیا دلایل و اتفاقات و مشکلاتی وجود داشته که باعث شده نیروهای امنیتی وارد دانشگاه شوند. دانشگاه موضوع دیگری است. هم موضوعات مطرح شده باید بررسی شود و هم اگر مشخص شد که ورود نیروهای امنیتی بدون توجه به اینکه حادثه ای رخ داده است، باید همان مسیر را طی کرد، اما اگر مسائلی وجود دارد که باعث ورود نیروهای امنیتی به داخل شده است. یک دانشگاه، باید زمانی دیگر در نظر گرفته شود.

  مازیار نام جدید شهره لرستانی است!

بیشتر بخوانید: محمود احمدی نژاد در اعتراضات مردمی چه می کند؟


او پاسخ داد که آیا ورود نیروهای امنیتی به دانشگاه می تواند قانونی باشد؟ گفت: اگر شخصی به خانه شما بیاید و بخواهد کار غیرعادی انجام دهد، اشکالی ندارد؟ باز هم می گویم اگر اتفاقی در دانشگاه شریف افتاد یا نشد، موضوع بررسی شود و بعد تصمیم گیری شود.

موحد می گوید: سوال من این است که چرا 10 یا 20 روز پیش نیروهای امنیتی وارد دانشگاه شریف نشدند؟ بنابراین باید بررسی شود و الان نمی توان اظهار نظر کرد و باید مشخص شود که انگیزه نیروهای امنیتی برای ورود به دانشگاه چه بوده است. اگر مدارک و مدارکی وجود داشته باشد که ورود به دانشگاه را نشان دهد مسیر مشخصی دارد و اگر متفاوت است باید مسیر دیگری را طی کرد تا تصمیم گرفت.

2022-10-06 06:31:42

دیدگاهتان را بنویسید