چرا فست فود مضر است و باید از خوردن آن پرهیز کرد؟

خبر مرکزی- معمولاً وقتی گرسنه هستیم، رفتارهایی از خود نشان می دهیم که می تواند عواقب خطرناکی داشته باشد. در این زمان، معمولاً در خانه و بیرون از خانه، محل کار، در حالی که معده ما گرسنه و خالی است، هر چیزی را که آماده خوردن است و می تواند به سرعت گرسنگی ما را برطرف کند، مصرف می کنیم و به دلیل تشنگی برای خوردن، بدون اطلاع مصرف می کنیم. چه خوب و چه بد در غذایی که می خواهیم.

تبلیغات غذاهای غنی از مواد مغذی

دکتر محمد طاهری کارشناس تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با جامعه ۲۴ گفت: رفتار هر فرد حاصل افکاری است که در طول سالیان در او شکل گرفته است.افکار می تواند حاصل مطالعات، فرهنگ سازی، آگاهی و حتی شبکه های مجازی; بنابراین، اگر در موضوعی که ممکن است اطلاعات کافی نداشته باشیم یا مطالعه نداشته باشیم، نظر بدهیم و اجتهاد کنیم، گاهی ممکن است خالی از علم و سطحی باشد.

این نویسنده کتاب های تغذیه کودک ادامه داد: منظورم از شبکه های مجازی تبلیغات زیبا و لعاب برای یک سری از غذاهای فاقد مواد مغذی است که در دسترس عموم و بازار است. وعده های غذایی به دلیل آگاهی ضعیف جامعه در مورد تغذیه مناسب؛ به عبارت دیگر، یک رژیم غذایی ناسالم با خطرات سلامتی.

چرا فست فود مضر است و باید از خوردن آن پرهیز کرد؟

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی تصریح کرد: وقتی رفتار نامناسب در انتخاب غذا در زمان گرسنگی، مشغله کاری و درگیری های روزمره به انتخاب و تصمیم نهایی فرد برای غذا خوردن تبدیل شود، به این معناست که نمی توانیم انتخاب و تصمیم خوبی داشته باشیم.

  عکس های جدید از سریال یاگی

نویسنده دو کتاب تغذیه گام به گام برای کودکان یک ماهگی تا شش سالگی و تغذیه نوزادان و کودکان گفت: وقتی رژیم غذایی مناسب و سالم را با توجه به قد، سن و وزن فرد توصیه می کنیم، بیایید قبول کنیم که آن فرد. هرگز غذاهای ناسالم را هدف قرار نمی دهد و غذاهایی را می فروشد که فقط ظاهری زیبا و فریبنده دارند.


بیشتر بخوانید: نقش فست فود در بیماری آلزایمر


طاهری گفت: رژیم غذایی سالم در انتخاب غذا و رفتار صحیح انسان موثر است. اگر فردی صبح صبحانه می خورد، ساعت 10 وسط صبحانه شامل میوه یا مقداری آجیل می خورد و ناهار مناسب می خورد، عصر یک لیوان شیر یا مقداری میوه می خورد و یک وعده غذایی کامل و نه حجیم می خورد. شب، آن شخص در اوج مشغله روزانه حتی به غذاهای دیگر فکر نمی کند.

چرا فست فود مضر است و باید از خوردن آن پرهیز کرد؟

تغییر تنقلات در دوران پیری

وی افزود: اگر میان وعده‌ها را بین صبحانه، ناهار و شام تقسیم کنیم، به فکر استفاده از شکلات و بیسکویت نمی‌افتد، اگرچه گاهی اوقات در صورت مصرف سالم می‌تواند یک میان وعده کوچک باشد، اما در سنین بالا بهتر است. . به عنوان مثال، افراد 35 و 40 ساله که با اضافه وزن و بیماری های قلبی عروقی، دیابت و چاقی و … دست و پنجه نرم می کنند، باید تنقلات خود را تنظیم کنند و غذای سالم بخورند.

این کارشناس تغذیه و رژیم درمانی در پاسخ به این سوال که چه کاری می توان انجام داد تا در چنین شرایطی فرد بتواند تصمیم درستی بگیرد، تاکید می کند: اولا باید رژیم غذایی صحیح و اصلاح شده داشته باشیم و دوم اینکه نباید رژیم غذایی درست و اصلاح شده داشته باشیم. توسط تبلیغات و سیستم های تجاری گمراه شوید، همچنین باید توجه داشته باشیم که چه محصولات غذایی می توانیم در دسترس داشته باشیم. این یک واقعیت است که مصرف سبزیجات، سبزیجات و آجیل، دمنوش های خانگی و خرما، تنقلات مانند نان و پنیر و سبزیجات، نان و پنیر و آجیل، نان و پنیر، خیار و گوجه فرنگی و حتی ماست میوه ای و شیر، شیر با موادی مانند شیر زعفران، شیر خرما، شیر با چند لقمه نان و عسل و… می تواند بسیار مفید باشد.

  نان کیلویی فروخته می شود!

چرا فست فود مضر است و باید از خوردن آن پرهیز کرد؟

وی گفت: اگر افراد بیماری خاصی ندارند یا مثلاً دیابت ندارند باید مراقب میوه ها و عسل باشند. چاق یا لاغر بودن، داشتن کبد چرب یا مشکلات کلسترول و… همگی در انتخاب تاثیر دارند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی تصریح کرد: وعده های غذایی اصلی ما یعنی صبحانه، ناهار و شام باید کامل باشد، به گونه ای که از سبزیجات، نشاسته و گوشت برای تامین گروه های غذایی روزانه و مواد مغذی روزانه مانند پروتئین و نشاسته برای تامین کربوهیدرات روزانه استفاده شود. چربی ها، ویتامین ها و مواد معدنی روزانه.

2022-11-21 19:57:22

دیدگاهتان را بنویسید