چرا ساختمان جدید پلاسکو افتتاح نمی شود؟!

در حالی که پیش از این قرار بود ساختمان جدید پلاسکو در روزهای پایانی آذرماه به بهره برداری برسد، به دلیل تایید نشدن ایمنی ساختمان از سوی سازمان آتش نشانی تهران، زمان رسمی افتتاح به تعویق افتاد.

در 30 دی ماه 1396 ساختمان 15 طبقه پلاسکو پس از 54 سال در آتش سوخت و فروریخت. در پی این حادثه و در 25 خرداد 97، کاوش ساختمان پلاسکو با حضور محمد ساعدی کیا، رئیس وقت بنیاد مستضعفان آغاز شد.

بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی پس از آتش سوزی و تخریب ساختمان پلاسکو تصمیم به کمک به بازرگان آسیب دیده گرفت و علاوه بر تکلیف قانونی و از منظر ملی، ساختمانی مجلل، با ارزش و مطابق با تمامی ساختمان ها را ساخت. و استانداردهای شهری ساخته و طبق پروانه اخذ شده احداث بنا در 20 طبقه (5 زیرزمین و 15 همکف) در دستور کار بنیاد قرار گرفت.

بر همین اساس قرار بود ساختمان جدید پلاسکو در روزهای پایانی آذرماه امسال به بهره برداری برسد که افتتاح آن به زمان دیگری موکول شد. مهدی چمران; رئیس شورای شهر تهران در گفت و گو با تسنیم، درباره علت استفاده نکردن از ساختمان جدید پلاسکو گفت: ساختمان بازسازی شده پلاسکو که در حال تحویل است، هنوز از نظر ایمنی تایید نشده است.

وی افزود: سازمان آتش نشانی باید این ایمنی را تایید کند و واحدهای تجاری قبل از تایید نهایی در آن مستقر نشوند. اخیرا جلسه ای بین سازمان آتش نشانی تهران و بنیاد مستضعفان تشکیل شد و در خصوص ایمنی ساختمان پلاسکو تصمیماتی اتخاذ شد.

  چرا "لبخند" نتوانست موفق شود؟!

دیدگاهتان را بنویسید