چرا رهبر معظم انقلاب در حرم امام از ایشان یاد می کنند؟

سی و سومین سالروز رحلت امام خمینی چند روز پیش – چهاردهم خرداد – در حرم مطهر آن حضرت و با حضور خیل عظیم عاشقان حضرت روح الله برگزار شد. برپایی پرشور این آیین مانند سال های گذشته یکی از شاخصه های او بود، اما اتفاقی که افتاد در عرض چند دقیقه جامعه را تغییر داد.

ماجرا از این قرار بود که در جامعه گذشته وقتی سید حسن خمینی نوه امام راحل سخنرانی رهبر انقلاب وی نکاتی را درباره شخصیت امام بیان کرد.

شور و هیجان غیرمنتظره این مراسم باعث شد تا مقام معظم رهبری در پایان سخنان خود صریحاً نارضایتی خود را از اتفاقات رخ داده ابراز کنند. ایشان صراحتاً اظهار داشتند: «شنیدم، مطلع شدم که امروز در جریان سخنرانی آقای حاج حسن، آقای خمینی، عده ای سروصدا کردند. من مخالفم! من با این نوع تخریب و سروصدا موافق نیستم، موافق نیستم. این را همه بدانند! امیدواریم اگر خدا بخواهد خداوند متعال همه ما را به راه راست هدایت کند».

البته این اولین بار نبود که رهبر معظم انقلاب نسبت به این گونه بی نظمی ها واکنش نشان می دادند و گلایه و اعتراض خود را بیان می کردند. پیش از این نیز در برخی سخنرانی ها و رویدادهای مختلف سیاسی که از سوی مقام معظم رهبری به آن اشاره شد، شاهد چنین رفتارهایی بوده ایم.

نگاه رهبری به سر و صدای بلند و شعارها

به عنوان مثال در 22 بهمن 91 علی لاریجانی رئیس وقت قوه مقننه برای سخنرانی در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به قم رفت. در ابتدا، مراسم به خوبی سازماندهی شده بود. اما این گروه با تغییر شعار و تحریک جمعیت علیه خود به تدریج فضا را ملتهب کردند. شعارها علیه لاریجانی شدت گرفت و در نهایت با فراتر رفتن اعتراضات از شعار دادن و پرتاب تمبر و کفش در شعب اخذ رای، رئیس سابق مجلس مجبور به ترک برنامه شد.

  تاثیر ویتامین A بر بیماری عروق کرونا قلب چیست؟

رهبر معظم انقلاب تنها چند روز پس از این واقعه، در 28 باخمن با انتقاد شدید از اتفاقات کوم، سخنان رئیس مجلس را قطع کرد و گفت: مانند آنچه اخیراً در کوم رخ داد، این اشتباه است. حرکت کنید و من کاملا مخالف این اتفاقاتی هستم که قبلاً در حرم مطهر امام خمینی (ره) رخ داده است و به کارکنان هشدار دادم که دست از این کارها بردارند.»

وی همچنین گفت: کسانی که می روند و شعار می دهند اگر واقعا حزب اللهی و مومن هستند بدانند که این کارها به ضرر کشور و خلاف شرع است و اگر به این مسلک ها توجهی نداشته باشند حسابشان است. جدا.”

اتفاق مشابهی در سال 1368 در سالگرد رحلت امام رخ داد. در این روز سید حسن خمینی پشت تریبون رفت تا به عنوان تولیت حرم، سخنرانی خود را آغاز کند.

رهبری در برنامه مذکور پس از نوه امام پشت تریبون قرار گرفتند و در ابتدای سخنان خود از همگان خواستند در مخالفت های مردم ظلم نشوند. وی تاکید کرد: ما نباید با کسی مخالفت کنیم که ما را مجبور به خدشه دار کردن راه راست، ارتکاب جنایت و سرکوب کند.

اخلاق در سیاست

اخلاق رهبری در خصوص رعایت اخلاق محدود به مواردی نبود که جمعی از مردم در خارج از مرزها موج اعتراضات خود را مطرح می کردند و بیانات مسئولان کشور را قطع می کردند. وی همچنین با تذکر مسئولان در مورد مسائل مشابه، لزوم رعایت آداب سیاسی را یادآور شد.

زمانی که محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور وقت، در مجلس هشتم حاضر شد، تعدادی از نمایندگان خواستار مخالفت «دو یا دو نفر» با این موضوع شدند، اما به گونه ای که چنین ویترینی از انتقادات را ایجاد کرد. کسی که نیاز به پاسخگویی یا شفافیت دارد در جایگاه مظلوم یا حتی پرسشگر است. او دستور خود را از دست داد. پس از این اتفاق، مدیریت مجدداً تذکر جدی داد: «این دو یعنی چه؟ مجلس را جلوی مردم رسوا می کنند. آنها را از نظر تعداد اقلیت ها به مردم معرفی کنید. این شأن شما نیست. من خیلی اعتراض دارم! وسایل این دو دوش را جمع کنید و گرم کنید; «مایه تاسف است که مجلس در حال تبدیل شدن به محلی برای غذا است.

  شرم بر سازش، ایالات متحده به دنبال گرسنه نگه داشتن مردم لبنان است

آنچه در نادیده گرفتن توصیه های مدیریت نادیده گرفته می شود، انتقاد است که ممکن است به درستی و نادرست با عملکرد ضعیف یا رفتار نادرست افراد مختلف دنبال شده باشد. اما با ایجاد چنین ویترین انتقادی، فردی که باید پاسخگو یا شفاف باشد مورد ظلم و یا حتی بازخواست قرار می گیرد.

فیلدها مکان پرسشگر و پاسخ دهنده را تغییر می دهند

همه توصیه ها، تذکرات و لهجه های مکرر رهبر معظم انقلاب خطاب به مردم و کارمندان مبنی بر رعایت اخلاق نشان می دهد که حفظ آرامش فضای سیاسی کشور از حزب، جناحی و امثال آن مهمتر است. . واضح است که ایجاد چنین صداهایی مصداق بارز بی نظمی است که مقام معظم رهبری بارها آن را ضروری دانسته و به طرق مختلف با آن برخورد کرده اند.

چرا رهبر معظم انقلاب در حرم امام از ایشان یاد می کنند؟

به نظر می رسد تعامل راهبردی مسئولان در مدیریت یک کشور هدفی است که با همه تفاوت های موجود تنها در سایه احترام به منش، اخلاق و شئونات سیاسی و اسلامی محقق خواهد شد.

طبيعي است كه گروهي از مردم كه نبايد اهداف و خواسته هايشان بيان شود، همواره در صدد ايجاد بي نظمي در جوامع مختلف هستند. اما از حامیان انقلاب انتظار نمی رود در عمل از این گروه ها تقلید کنند، به ویژه زمانی که رهبر انقلاب بارها با بی اخلاقی های سیاسی و شعارهای تهاجمی مخالفت می کنند. او به صراحت می گوید: «من مخالف چنین چیزهایی هستم. من بارها به مسئولان و کسانی که می توانند از این موارد جلوگیری کنند هشدار داده ام. کسانی که این کارها را می کنند، اگر واقعا حزب اللهی و مومن باشند، حالشان خوب نیست. ببینید تشخیص ما این است که این کارها به ضرر دولت است، این چیزها به نفع نیست. بگذار با احساساتشان بروند اینجا، آنجا، علیه این شعار سر بدهند، علیه آن شعار بدهند. این شعارها هیچ کاری نمی کند. “آن خشم ها، این احساسات را در جای درست نگه دارید!”

  جنجال فیلم تبلیغاتی رامبد جوان; مشکل مالی دارید، رژیم بگیرید!

آنچه لازم به ذکر است برگزاری مراسمی مانند سالگرد درگذشت معمار کبیر انقلاب و یا 22 باخمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از جمله مهمترین رویدادهایی است که بازتاب گسترده ای در رسانه های بین المللی دارد. . چهره و ویترین کشوری را نشان می دهد که حفاظت و حراست از آن ضروری و مهم است.

با همه آنچه گفته شد، روشن است که «هیاهو»، بداخلاقی و افراط گرایی جز سوزاندن فرصت عدالت خواهی اثری ندارد. تکرار چنین رویکردهایی تنها به حاشیه نشینی می انجامد که پس از آن عده کمی محتوای متن نقد را به یاد خواهند آورد.

دیدگاهتان را بنویسید