چرا در خواب دست هایمان گزگز می کند؟

446227 272 خبر مرکزی

فرادید| آیا تا به حال در هنگام خواب دچار بی حسی در دستان خود شده اید؟ آیا تا به حال بی‌حس از خواب بیدار شده‌اید؟ اگر پاسخ شما به این دو سوال مثبت است، این گزارش را بخوانید:

به گزارش فراد؛ نگران نباشید، خوابیدن در شرایط بد یا به اصطلاح بد خواب می تواند باعث گرفتگی عضلات یا گزگز در بدن شود. اما گاهی اوقات بیهوشی ربطی به وضعیت شما ندارد.

علل به خواب رفتن (بی حسی) دست ها

تونل کپور
بدون شک علت اصلی بی حسی دست هاست تونل کپور و) سه انگشت اصلی (شست، سبابه و انگشت میانی) تحت تأثیر سندرم تونل کارپال قرار دارند.

این مشکل به دلیل عصب مدیان است که به مچ دست فشار وارد می کند، محیط عصبی ایجاد می کند و علائمی مانند درد، مشکل در حرکت و از دست دادن حساسیت در دست را ایجاد می کند که اغلب افراد در شب و هنگام خواب آن را تجربه می کنند.

در طول روز کار کنید
گاهی کارهای دستی مانند نوشتن بیش از حد، استفاده از قیچی و وسایل خیاطی و دوز باعث از بین رفتن تدریجی عصب دست می شود.

تا کردن و صاف کردن بازوها این مشکل را تشدید می کند و اکثر افراد در شب و هنگام استراحت دچار بی حسی در بازوها می شوند در حالی که در طول روز به اعصاب و تاندون های خود فشار زیادی وارد می کنند.

تجمع آب در بافت های بدن
اضافه وزن و ورزش نکردن یا بد غذا خوردن باعث تورم دست‌ها و احتباس آب در بافت‌های بدن در شب می‌شود، زیرا اعضای بدن با شما به خواب می‌روند و در نتیجه جریان خون کاهش می‌یابد، سوزش و درد بیشتر دست‌ها باعث ناراحتی می‌شود. بیخوابی.

  7 درمان عالی سرفه

کمبود ویتامین B 12
کمبود ویتامین B12 در بدن اثرات بسیار بدی بر بدن دارد که از آن جمله می‌توان به خستگی، خواب‌آلودگی، ترک‌خوردگی پوست، ضربان قلب غیرعادی و گزگز در اندام‌ها اشاره کرد.

درمان بیهوشی اندام ها
قبل از خواب یک قاشق غذاخوری روغن بذر کتان بخورید. طبق مطالعات انجام شده این روغن دارای خواص ضد التهابی بوده و حس های ناخوشایند را در بدن از بین می برد.

دستان خود را در ظرفی پر از آب فرو کنید. با افزودن چند تکه یخ می توانید اثر را دو برابر کنید. این باعث کاهش التهاب اعصاب می شود. این روش را قبل از خواب امتحان کنید.

نمک و نوشیدنی های اسیدی را کاهش دهید زیرا می توانند باعث التهاب و تورم شوند و منجر به درد شوند.

– باید حداقل دو لیتر آب در روز بنوشید.

وجود ویتامین های گروه B در رژیم غذایی روزانه بسیار مهم است. ماهی تن، سیب زمینی، موز و انواع سبزیجات برگ سبز برای این ویتامین مفید هستند. می توانید از مکمل های غذایی نیز استفاده کنید.

– اگر می دانید در طول روز با دستانتان کارهای سختی انجام خواهید داد که به مچ دست و اعصاب شما فشار می آورد، حتما از دستبند استفاده کنید.

منبع: steptohealth

دیدگاهتان را بنویسید