چرا خوردن سبزیجات زیاد بیماری قلبی را از ما دور نمی کند؟

فرادید| همیشه گفته شده است که مصرف زیاد سبزیجات کلید زندگی طولانی و سالم است. اما یک مطالعه بزرگ در بریتانیا ادعا می کند که مصرف زیاد سبزیجات نمی تواند ما را از بیماری قلبی محافظت کند.

به گزارش فراد، محققان دانشگاه آکسفورد داده های 400000 بریتانیایی را به مدت 12 سال مطالعه کرده اند. در طول این مدت، 18000 شرکت کننده مشکلات قلبی جدی مانند حمله قلبی یا سکته داشتند.

از شرکت کنندگان پرسیده شد که روزانه چند سبزی می خوردند و این مقدار با شیوع بیماری قلبی مقایسه شد. به طور کلی، گروهی که بیشترین سبزیجات خام را در رژیم غذایی روزانه خود مصرف می کردند، حدود 15 درصد کمتر از افرادی که کمترین سبزیجات را مصرف می کردند، به بیماری قلبی مبتلا می شدند.

تفاوتی بین سبزیجات خام و پخته وجود نداشت. اما مزایای مصرف سبزیجات خام با دخالت عوامل دیگری مانند سبک زندگی و ثروت از بین رفته است. این مطالعه به این نتیجه رسید که “خوردن مقادیر زیادی از غذاهای گیاهی مانند بروکلی، هویج و نخود فرنگی نمی تواند ما را از بیماری قلبی محافظت کند.”

چرا خوردن سبزیجات زیاد بیماری قلبی را از ما دور نمی کند؟

این مطالعه که در مجله Frontier of Nutrition منتشر شد، می‌گوید: «هر ارتباطی بین مصرف سبزیجات و سلامت قلب به این دلیل است که افرادی که سبزیجات بیشتری مصرف می‌کنند دقیقاً همان افرادی هستند که در سایر بخش‌های زندگی زندگی سالم‌تری دارند.

دکتر بن لیسی، یکی از نویسندگان این مطالعه، می گوید: «رژیم غذایی متعادل و حفظ وزن سالم هنوز بخش مهمی از حفظ سلامتی و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و برخی سرطان ها هستند.
این مطالعه در نهایت توصیه می کند که مردم به خوردن سبزیجات و میوه ها ادامه دهند.

  عکس/ دیدار نوروزی مسئولان کشوری و لشکری ​​با رئیس جمهور

منبع: میل آنلاین
ترجمه: سایت فرادید

دیدگاهتان را بنویسید