چرا خاتون نیمه کاره رفت؟

امین فرجوپور| نیمی از سریال «خاتون» به نویسندگی و کارگردانی تینا پاکروان همچنان جای خبر دارد. و سوالات زیادی که در این حوزه وجود دارد، نه تنها هنوز پاسخ قطعی دریافت نکرده است، بلکه روز به روز بر حجم شایعات و حواشی پیرامون این سوال افزوده می شود.

در چنین شرایطی علی اسدزاده تهیه کننده این سریال با توضیحات خود سعی می کند فضای پیرامون سریال «خاتون» را آرام کند، اما آیا می تواند؟!

این در حالی است که گفته می شد نیمه دوم سریال «خاتون» از پنجم آذرماه از شبکه نمایش خانگی پخش می شود که با توجه به انبوه شایعات و شایعات منتشر شده در این زمینه، بسیاری از کاربران فضای مجازی آن را تایید کردند.

آغاز دردسر

ماجرا با توقف ناگهانی سریال پرمخاطب و پرمخاطب «خاتون» آغاز شد. درام تاریخی و عاشقانه ای که قرار بود در 15 قسمت پخش شود اما در میانه راه پس از کسب عنوان بهترین سریال شبکه نمایش خانگی با کسب 70 درصد از کل آرا در نظرسنجی ها به طور ناگهانی متوقف شد و حالا می گوید بقیه قسمت هایش در قالب یک نیم فصل دیگر (به قول مخاطبان شوخ طبع: لیگ است؟!) در زمستان منتشر می شود…

این اتفاق برای «خاتون» بسیار گران تمام شد و سریال را در معرض اتهامات مختلف و البته انتقاد، اعتراض و شایعات قرار داد: از بی توجهی به خواسته های مردم تا تاخیر در زمان پخش تا افزایش تعداد مشترکان و البته… جذب مخاطب از راه های غیراخلاقی

این اتهامات کافی است تا بینندگان را خشمگین کند و سریال را در ادامه پخش آن سقوط دهد. شاید به این دلیل است که سازندگان و عوامل سریال در توضیح این اتفاق و توجیه تعطیلی ناگهانی و بدون اعلام خاتون به عمق بیشتری پرداخته اند!

  جدیدترین رنگ آمیزی تاج کشور

آزمون توجیهی

توضیحات و توجیهات منتشر شده برای «خاتون» که در ابتدا توسط هواداران و سایت‌هایی راه‌اندازی شد که سعی داشتند توقف پخش سریال را با موضوعاتی مانند سانسور، ممیزی و ممنوعیت مرتبط کنند و از این حواشی برای خرید شهرت استفاده کنند. بعدها اشکان خطیبی بازیگر و تهیه کننده اصلی سریال به این سریال پیوست.

حتیبی به چند سریال خارجی پرطرفدار اشاره کرد که بعد از هشت قسمت اول، مردم باید منتظر ساختن فصل دوم – و تماشای آن باشند – و سپس به بینندگان گفت: «به دلیل اینکه منتظر ادامه داستان هستید، فصل این سریال در این شرایط کرونری.”

صحبت هایی که واکنش هایی را برانگیخت و اوضاع را بدتر کرد اما به نظر می رسد علی اسدزاده آمده است تا اوضاع را اصلاح کند.

تاج و نه بیشتر

علی اسدزاده تهیه کننده سریال «خاتون» پس از اعلام اینکه «نیمه دوم این درام تاریخی و عاشقانه از پنجم آذرماه از شبکه سینمای خانگی پخش می شود»، وقفه بین دو نیمه این سریال را تمام و کمال توصیف کرد. وقایع یک سال و نیم گذشته به تاج.

این تهیه کننده در این خصوص به ایسنا گفت: در مراحل تصویربرداری سریال تهرانی خاتون، به دلیل بیماری عروق کرونر در کشور، با وجود واکسیناسیون های گروهی و رعایت پروتکل های بهداشتی، متاسفانه بسیاری از بازیگران و عوامل به طور مداوم به این بیماری مبتلا شده اند. تاج قطع شد و تیم سازنده علی رغم میل خود مجبور شدند سریال را به دو نیم کنند.

اشکان خطیبی، مهران غفوریان، بابک حمیدیان و مهران مدیری به طور دوره‌ای به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا شده‌اند و از طرفی وابستگی نقش‌هایشان به یکدیگر از قسمت هشتم باعث شد تا سریال تا بهبودی این بازیگران در سکانس‌های دیگر ادامه پیدا کند. اکنون که بیماران به طور کامل بهبود یافته اند، همه ما سالم هستیم و عکس می گیریم و برای عاقبت آماده می شویم.

  دعوای نهنگ دهلیزی و خرید بی سابقه 6 رمزارز

اسدزاده همچنین “به دلیل تاخیر در پخش و قطع ناخواسته آن” عذرخواهی کرد. وی از مخاطبان خواست تا شرایط را درک کنند و قول داد “بی شک تیم سازنده برای ارائه با کیفیت ترین سریال به تلاش خود ادامه خواهد داد.”

درباره زن و دلایل موفقیت او

«خاتون» به عنوان اولین سری تینا پاکروان در شبکه نمایش خانگی; داستان خانواده ای را در بستر تاریخ ایران در سال های آغازین این قرن روایت می کند.

داستانی که از اوایل شهریور 1320 در زمان جنگ جهانی دوم و اشغال ایران توسط متفقین آغاز می شود و سرنوشت توسعه یک خانواده و سرزمین را شرح می دهد. داستان مردان و زنانی که روزگاری برای زندگی و آزادی در ایران جنگیدند.

این موضوع از نظر بسیاری از کارشناسان و منتقدان عامل اصلی محبوبیت و یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت این سریال است که با سریال عاشقانه-تاریخی شهرزاد در فضای مجازی و البته رسانه های رسمی مقایسه می شود. .

«خاتون» با حضور نگار جواخریان، اشکان خطیبی، میرسعید مولویان، شبنم مقدمی، بابک حمیدیان، رضا بهبودی، ستاره پسیانی، شهرک فروتنیان، بهناز جعفری، مهدی گوربانی، فراتران نعمتارو تاروکوریان، عترت رضویان، اعطا بذل الرضای. ، قربان نجفی، سروش صحت و مهران مدیری به عنوان یکی از پربازیگرترین سریال های شبکه نمایش خانگی شناخته می شوند. این شاید دلیل دیگری برای دوست داشتن مخاطب از «خاتون» باشد.

دیدگاهتان را بنویسید