چرا «جیران» پخش نشد؟!

422724 553 خبر مرکزی

اولین قسمت از سریال «جیران» قرار بود صبح دیروز در فیلیمو پخش شود اما خبری از اکران این سریال نشد. با این حال فیلیمو تا ساعت 18 دیروز و زمان تنظیم این گزارش هیچ توضیح و خبری درباره دلیل این گزارش منتشر نکرد.

مهرداد غفرزاده کارگردان آهوی من از صاحبان همسایه ها شکایت کرده و مدیر روابط عمومی حسن فتحی اصلاح سترا را دلیل تاخیر در انتشار اعلام کرده است.

مهرداد غفرزاده، فیلمنامه نویس و کارگردان «آهوی من مارال» روز گذشته در گفت و گو با صبا درباره ماجرای اختلافش با حسن فاطی و اسماعیل عفیفه به عنوان کارگردان و تهیه کننده «جیران» توضیح داد.

غفارزاده گفت که پروژه آهوی من را با حسن فاطی در میان گذاشته و از فتحی خواسته است که برای یافتن سرمایه گذار به او کمک کند و این موضوع با عفیفه در میان گذاشته خواهد شد. این همکاری شکل نمی گیرد و غفرزاده در جریان ساخت سریال «جیران» قرار می گیرد.

او پیگیری کرد تا مطمئن شود که فاطی شبیه طرح او نیست، اما پیگیری ها محقق نشد تا اینکه در سال 1999، دو طرف تصمیم گرفتند شباهت های این دو سریال را با انجمن IFIC (شرکت ها و موسسات فیلم سازی که سازنده فیلم هستند، ارزیابی کنند. ایران) ترک.

بالاخره عفیفه باید شباهت ها را از بین ببرد. روز گذشته صفحه رسمی اینستاگرام «مارال آهوی من» نیز نوشت که طرح اصلی داستان «جیران» از سریال «مارال آهوی من» کپی شده است و «جیران» تا زمانی که شباهت ها برطرف نشود، قابل انتشار نیست. دلیل اصلی اکران نشدن به موقع Jeeran هرچه باشد، فیلیمو باید در هر صورت این اتفاق را به موقع برای مخاطبانی که منتظر تماشای سریال بوده اند یا اشتراکی برای تماشای آن خریداری کرده اند و احترام به حقوق مشترکین توضیح دهد.

  بزرگترین باکتری جهان را پیدا کنید

نماوا پیش از این با انتقاد مصرف کنندگان و حتی واکنش کنایه آمیز فیلیمو به دلیل اعلام دیرهنگام علت تاخیر در اکران نیمه دوم سریال «خاتون» مواجه شده بود.

ساعت 19 دیروز ساترا در بیانیه ای ارتباط تعویق «همسایه ها» با بیانیه سازندگان «آهوی من مارال» را تکذیب کرد. فیلیمو همچنین در بیانیه ای جداگانه بازتاب ها و ممیزی های لحظه ای ساترا را دلیلی برای به تعویق انداختن پخش سریال «همسایه ها» عنوان کرد و تاریخ انتشار جدید اولین قسمت این سریال را 31 بهمن ماه اعلام کرد.

منبع: مجله خراسان

دیدگاهتان را بنویسید