چرا باید 3 روز در هفته تعطیل باشیم؟

446371 865 خبر مرکزی

حمزه نوساری| امروزه بسیاری از کشورها و شرکت ها طرح چهار روز کاری و سه تعطیلات آخر هفته در هفته را اتخاذ کرده و یا در نظر دارند که هر روز بر تعداد حامیان این طرح افزوده می شود. تعداد کشورها و شرکت های مشارکت کننده در اجرای آزمایشی و داوطلبانه این طرح رو به افزایش است و اغلب نتایج مثبتی حاصل می شود.

هر کشور دلایل خود را برای این طرح دارد. به عنوان مثال، دولت ژاپن اخیراً از این طرح حمایت کرده است. این به این دلیل است که گردشگری داخلی را می توان گسترش داد، که می تواند اقتصاد را تحریک کند یا از خودکشی کار به دلیل ساعات کاری طولانی جلوگیری کند.

رایج ترین استدلال برای اتخاذ این طرح در کشورهای مختلف این است که با افزایش بهره وری در آخر هفته، بهره وری نیروی کار افزایش می یابد.

با سه روز تعطیلی در هفته، نیروی کار با انرژی، انرژی و تعهد بیشتری کار می کند. وقتی در طول هفته با کمی استراحت کار می کنید، قدرت روحی و جسمی نیروی کار کاهش می یابد. علاوه بر افزایش بهره وری، کاهش هزینه های اداری نیز از مزایای طرح چهار روز کاری در هفته است.

در کشور ما اما استراحت هفتگی یک روز و نیم در هفته است، مگر در موارد محدود و اکثر سازمان ها از پنجشنبه تا ظهر کار می کنند. طرح چهار روز کاری و سه تعطیلات آخر هفته در ایران چندان بررسی نشده است. اگرچه دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است بازنگری دقیق و اجرای آزمایشی و اختیاری این طرح را در برخی سازمان ها حداقل در بخش دولتی توجیه کند.

  5 راه برای موثر کردن جلسات کاری

اولاً بحث کاهش هزینه های اداری به ویژه در حوزه برق و گاز مطرح است. در حالی که در تابستان با افزایش مصرف برق و در زمستان با افزایش مصرف گاز مواجه هستیم و در چند سال اخیر سرمایه گذاری در تولید برق و گاز صورت نگرفته است، این طرح چهار روز کاری نیازمند بررسی جدی تری است. یک هفته اجرای آزمایشی آن را آغاز کنید.

علاوه بر این، بوروکراسی عظیم و پرهزینه و اتلاف منابع در سازمان‌های اداری مستلزم اجرای آزمایشی طرح برای شروع از سازمان‌های اداری است. همانطور که طرح تعطیلی مدرسه در روز پنجشنبه نتایج مثبتی داشت.

دوم، اکثریت نیروی کار کم انگیزه هستند و بهره وری و ساعات کار مولد پایین است، به ویژه در بخش یقه سفید. یکی از دلایل این امر ممکن است یک وقفه کوتاه یک و نیم روز در هفته باشد که در طی آن نیروی کار قادر به بازتولید قوای ذهنی، فکری و جسمی خود نیست. بنابراین گاهی اوقات در محیط کار با نیروی کاری مواجه می شویم که اغلب خسته، نادرست، بی تمرکز و تا حدودی عصبی هستند، لازم است راه حلی برای این مشکل اندیشیده شود.

ثالثاً با اجرای این طرح می توان امیدوار بود که افراد زمان و فرصت های بیشتری را به خانواده اختصاص دهند و منجر به افزایش گفتگو، تفاهم و توافق بین اعضای خانواده شود.

چهارم، گردشگری داخلی در کشور در حال رشد است. پنجم، مشاغل در بخش های سرگرمی و فرهنگی در حال تحول هستند. در حالی که تعداد افرادی که به سینما می روند، کتاب می خوانند و به تئاتر می روند کاهش یافته است، با اجرای این طرح می توان امیدوار بود که چنین مشاغلی توسعه یابد.

  تصاویر کمیاب و دیدنی از داخل کشتی تایتانیک

شاید در نگاه اول با این دو جمله تعطیلات در ایران زیاد است و با این طرح کار به مدت نیم سال تعطیل می شود یا ساعات مفید کار کمتر می شود و با اجرای این طرح بهره وری و ساعات کار مفید خواهد بود. حتی کمتر مخالفت با مطالعه دقیق و اجرای آزمایشی این طرح; اما هر دوی این ادعاها واقعاً فرضیه های قوی نیستند که باید در تحقیقات تجربی مورد توجه قرار گیرند. با این حال، فرضیه اول توسط برخی از مطالعات تطبیقی ​​رد شده است.

در هر صورت موضوع افزایش تعطیلات آخر هفته با توجه به اثرات مثبت اقتصادی و اجتماعی به عنوان یک معضل جدی در کشورهای توسعه یافته مطرح شده و در کشور ما نیز به دلیل بوروکراسی زیاد و مصرف زیاد منابع، تقویت خانواده محوری، کاهش خستگی به عنوان یک معضل جدی مطرح است. و افسردگی کار بهره وری و توسعه مشاغل فرهنگی و فراغتی ضروری است.

پیشنهاد می کنم کمیسیونی هم زمان در هیئت دولت و مجلس شورای اسلامی برای بررسی این طرح تشکیل شود. مرحله بعدی بررسی ملی میزان هماهنگی گروه‌های مختلف اجتماعی با این طرح و سپس بررسی‌های دقیق توسط تیمی از تخصص‌های مختلف از جمله جامعه‌شناسان، روان‌شناسان و اقتصاددانان در سطح ملی و استانی خواهد بود. در مرحله آخر، اجرای آزمایشی در برخی سازمان ها و مناطق جغرافیایی در چند مرحله آغاز می شود و در صورت مثبت بودن نتایج، در سطح ملی آغاز به کار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید