چرا از کار کردن متنفریم؟

فرادید| از شغل خود متنفرید، اما نمی دانید چه کاری انجام دهید؟ آیا برایتان سخت است که صبح از خواب بیدار شوید و وقتی سر کار می روید احساس بدی داشته باشید؟ آیا اغلب بی قرار می خوابید و از زندگی و خودتان متنفر هستید؟ آیا وقتی سر کار هستید احساس ناراحتی و ناراحتی می کنید؟ اگر از کار متنفر هستید و پاسخ همه این سوالات مثبت است، کاملا واضح است که در شرایط سختی قرار گرفته اید و به دنبال راهی برای ترک هستید و شاید می خواهید شغل خود را رها کنید.

این برای اکثر ما صادق است. یعنی از کار خود راضی نیستیم اما به دلیل هزینه های زندگی و تامین آن باید تا حد امکان به کار ادامه دهیم. پس وقتی کینه کار در ما ریشه دوانده چه کنیم؟ چرا ترک محل کار و دوری و ادامه کار سخت است؟

این غم و نفرت از کار بیش از هر زمان دیگری در زندگی روزمره شما را فرا می گیرد و نه تنها شما را ناراحت می کند، بلکه اطرافیانتان را عصبانی می کند و این حس را به آنها نیز منتقل می کند. زیرا اکثر مردم فکر می کنند ماندن در یک موقعیت سخت و شناخته شده بهتر از قرار گرفتن در یک موقعیت ناآشنا است.

اگر نفرت زیادی از کار دارید، احتمالاً کار خوبی انجام نخواهید داد و در آینده نزدیک ضرر خواهید کرد. اگر بخواهیم صریح با شما صحبت کنیم، باید بگوییم که اگر کاری را انجام دهید که برایتان غیرقابل تحمل است، باز هم باید آن را رها کنید. به همین دلیل در ادامه این مقاله 5 دلیل را بیان کرده ایم که باعث می شود افراد به آنچه از آنها نفرت دارند ادامه دهند و راه حل های مفیدی برای حل آنها ارائه کرده ایم. با ما بمان.

  کشف لوح‌های تاریخی تخت جمشید

تحقیقات نشان می دهد که رضایت مردم از زندگی و کار در حال کاهش است. طبق نظرسنجی عمومی اجتماعی ایالات متحده (GSS):

در مقیاس 1 تا 3، که در آن 1 به معنای “نه چندان راضی” و 3 به معنای “بسیار راضی” است، آمریکایی ها میانگین 2.18 دارند که فقط کمی بالاتر از نمره 2 است که به معنای “نسبتا راضی” است.

اگرچه این ممکن است برای برخی چیز بدی به نظر نرسد، اما کاهش قابل توجهی در رضایت در مقایسه با اوایل دهه 1990 نشان می دهد. نگاهی دقیق تر به آمارهای موجود نشان می دهد که گذراندن وقت آنلاین، گوش دادن به موسیقی و استفاده از رسانه های اجتماعی همگی از موارد نارضایتی هستند.

جالب اینجاست که همه اینها سرگرمی هایی هستند که در رایانه و تلفن همراه وجود دارد. نکته جالب دیگر این است که اینها همه فعالیت هایی هستند که اکثر افراد در محل کار انجام می دهند.

نفرت از کار؛  چرا از کار کردن متنفریم؟

1 آیا ما فقط روی چیزهای منفی تمرکز می کنیم؟

شاید پادکست هایی که گوش می دهیم ما را از کار کردن متنفر کنند. وقتی به صحبت های کارآفرینان موفق در مورد مسیری که طی کرده اند و موفقیت هایی که به دست آورده اند گوش می دهیم، به این فکر می کنیم که چقدر به موفقیت متعهد بوده ایم. آیا ما مشتاق رسیدن به زندگی رویایی هستیم یا فقط در مورد آن صحبت کرده ایم؟

همین امر در مورد کسانی که بیرون می روند و وقت خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند یا به موسیقی گوش می دهند نیز صدق می کند. وقتی موفقیت ها و احساسات دیگران را می بینیم، بلافاصله آن موفقیت ها و احساسات را با زندگی خود مقایسه می کنیم. وقتی کسی را می بینیم که به تعطیلات رفته، ماشین جدیدی خریده یا تشکیل خانواده داده است، احساس نارضایتی می کنیم.

  مهمترین مشکل بازار خودرو در ایران چیست؟

آنچه ممکن است متوجه شده باشید این است که انجام این کارها معمولا باعث می شود روی چیزهایی که در کار خود دوست نداریم تمرکز کنیم. برای مثال، ممکن است از این که کارمان مانع از راه اندازی کسب و کارمان می شود، ناراضی باشیم. چیز ناخوشایند در کار ما می تواند چیزی مشابه یا چیزی کاملا متفاوت باشد. به هر حال، اگر می خواهیم دوباره به کار خود علاقه مند شویم، باید روی چیزهایی تمرکز کنیم که به ما علاقه دارند و دوست داریم.

روی جنبه های مثبت شغل فعلی خود تمرکز کنید

تمرکز روی نکات مثبت باعث می شود به یاد بیاوریم که چرا از ابتدا به سراغ این شغل رفتیم و این شغل را انتخاب کردیم. اگر دلیل انتخاب شغل فعلی مان این است که حقوق 10 درصد از حقوق شغل قبلی ما بیشتر است، حقوق بالاتر چیزی است که باید در مواجهه با شرایط سخت به خاطر بسپاریم. اگر دلیل انتخاب شغل نزدیکی محل کار به خانه یا تعادلی است که بین کار و زندگی شخصی ایجاد می کند، باید روی این جنبه از کار خود تمرکز کنیم.

وقتی همیشه ویژگی‌های ناخوشایند کارمان به ما یادآوری می‌شود، بیشتر از کار بیزار می‌شویم. همانطور که روی نکات منفی تمرکز می کنیم، از خود سوالاتی مانند موارد زیر می پرسیم:

– چرا در این کار ماندم؟

– چرا در کارم پیشرفت نمی کنم؟

– چرا بدترین افراد پیشرفت می کنند و بالا می روند؟

آیا واقعا باید این کار مزخرف را انجام دهم؟

معمولاً پاسخ به این سؤالات این است که چون احساس می کنیم به نوعی گیر کرده ایم، باید به کار روی این شغل ادامه دهیم. اما هر چه بیشتر از کار متنفریم، بیشتر از کار کردن و بیکاری متنفریم.

  پیام احمدی نژاد در حمایت از وریا غفوری

هر یک از ما با ترس از شکست مواجه هستیم. اما اجتناب از شکست تقریباً همیشه منجر به پشیمانی می شود.

نفرت از کار؛  چرا از کار کردن متنفریم؟
2. آیا ما برای یک کارفرمای بی تفاوت کار می کنیم؟

فردی که برای او کار می کنیم و فرهنگی که کارفرمای ما در محل کار ایجاد می کند، عامل مهمی در رضایت یا نفرت شغلی ما است. تحقیقات نشان می دهد که 92 درصد از کارکنان تمایل بیشتری به کار برای یک کارفرمای دلسوز و دلسوز دارند. بیایید یک لحظه فکر کنیم که 92 درصد مردم از کار خود ناراضی هستند و آن را دوست ندارند. 92. مردم از پیشرفت شغلی یا حقوق خود ناراضی هستند. اما در هر صورت می خواهند در شغل فعلی خود بمانند.

همدلی به معنای توانایی هر فرد برای درک احساسات دیگری و به اشتراک گذاشتن آن احساسات است. دلیل اینکه همدلی در علاقه یا نفرت ما از کار بسیار مهم است این است که همه می خواهند پذیرفته شوند و درک شوند.

دیدگاهتان را بنویسید