چرا از خمیر دندان بدون فلوراید استفاده نمی کنید؟

445161 201 خبر مرکزی

فرادید| مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم تنها بخشی از روند حفظ بهداشت دهان و دندان است. مردم حتما باید از خمیردندان حاوی فلوراید استفاده کنند زیرا این نوع خمیردندان تنها راه اثبات شده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان است. اما کارشناسان هشدار می دهند که برخی از مصرف کنندگان از خمیردندان حاوی فلوراید به خمیر دندان بدون فلوراید یا طبیعی روی می آورند.

به گزارش فراد؛ این مصرف کنندگان از محصولات جایگزینی استفاده می کنند که به عنوان محصولات طبیعی در فروشگاه های آنلاین یا در بازار به فروش می رسند.

ادموند هولتت، استاد دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، گفت: نگرانی من این است که افرادی که خمیردندان حاوی فلوراید را با این محصولات جایگزین می کنند، در واقع مزایای ثابت شده فلوراید برای جلوگیری از پوسیدگی دندان را از دست می دهند.

فلوراید چیست؟

فلوراید یک ماده معدنی طبیعی است که در بیشتر منابع آبی مانند دریاچه ها، رودخانه ها و اقیانوس ها یافت می شود. در طول 70 سال گذشته، فلوراید به آب آشامیدنی عمومی در بسیاری از مناطق ایالات متحده اضافه شده است. هنگامی که فلوراید به خمیر دندان یا خمیر دندان اضافه می شود، مینای دندان یا سطح سخت دندان را تقویت می کند و در نتیجه به استحکام دندان ها کمک می کند.

مطالعات نشان می دهد که افزودن فلوراید به سیستم آب عمومی، پوسیدگی دندان را در کودکان و بزرگسالان حداقل تا 25 درصد کاهش می دهد.

علیرغم شواهد فراوان مبنی بر اینکه فلوراید فواید سلامت دهان و دندان دارد، برخی از مصرف کنندگان محصولاتی را خریداری می کنند که به اندازه خمیردندان فلوراید موثر هستند.

  راز کشتن یک دختر جوان در خانه ای از وحشت

جستجو در فروشگاه های اینترنتی معروف مانند آمازون نشان می دهد که انواع خمیردندان های بدون فلوراید با شعارهایی مانند «در خرید یک محصول طبیعی و مؤثر تردید نکنید» به فروش می رسد. نظرات مصرف کنندگان در زیر این محصولات نیز نشان می دهد که برخی از آنها از فلوراید می ترسند.

این نوع مصرف کننده اغلب فلوراید را ماده ای سمی می نامند که در دراز مدت می تواند باعث بیماری شود.

اما هولت می گوید فلوراید یک ماده کاملا طبیعی و بی خطر است. فلوراید ماده ای است که در طبیعت یافت می شود و یک محصول طبیعی برای مبارزه با پوسیدگی دندان است.

به گفته هولت، اگرچه برخی از ارائه دهندگان خمیردندان های بدون فلوراید آنها را خمیردندان های ایمن و بسیار مفید می نامند که به سلامت دندان ها کمک می کند، اما هیچ ماده ای در طبیعت نمی تواند به اندازه فلوراید از پوسیدگی دندان جلوگیری کند.

وی می گوید: ۷۰ سال تحقیق نشان می دهد که این محصول از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. هیچ ماده ای به اندازه فلوراید در حفظ سلامت دندان ها موثر نبوده است.

پوسیدگی چه زمانی رخ می دهد؟

پوسیدگی زمانی رخ می دهد که سطح سخت دندان شکسته شود. دندان ها به طور مداوم با پوشش چسبنده ای از باکتری ها به نام پلاک دندان پوشیده می شوند. وقتی افراد غذاها یا نوشیدنی های شیرین می خورند، باکتری هایی را در پلاک تولید می کنند که به لایه سخت دندان حمله کرده و به مرور زمان آن را از بین می برد. سپس حفره های کوچکی مانند کرم در دندان ها ایجاد می شود.

  بهترین تنقلات برای دانش آموزان

فلوراید مینای دندان را تقویت می کند و به بازسازی مینای دندان کمک می کند و علائم پوسیدگی را پس از حمله اسیدی به دندان ها معکوس می کند.

منبع: healthline.com
ترجمه: سایت فرادید

دیدگاهتان را بنویسید