چای زردچوبه؛ بهترین نوشیدنی برای کنترل قند خون

412398 785 خبر مرکزی

زردچوبه سالهاست که بخشی از طب سنتی بوده و به عنوان منبعی غنی از آنتی اکسیدان ها، ضد التهاب، ضد ویروسی و ضد باکتریایی استفاده می شود و فواید زیادی برای سلامتی دارد.

دیابت یکی از شایع ترین بیماری های ناشی از تغییر سبک زندگی در جهان است. در حال حاضر حدود 463 میلیون نفر در جهان مبتلا به دیابت هستند و تخمین زده می شود که تا سال 2045، 153 میلیون نفر دیگر به جمعیت دیابتی جهان اضافه شود.

اگر پزشکان داروهای مناسب را برای کنترل قند خون تجویز کنند، اما در این بین پیروی از یک سبک زندگی سالم نیز می تواند به کنترل قند خون بالا کمک کند. دیابت غیر قابل درمان است و تنها با رژیم غذایی مناسب و دارو قابل کنترل است.

مصرف پروتئین، فیبر، پتاسیم، منیزیم و سایر مواد مغذی می تواند به افراد مبتلا به دیابت کمک کند. گیاهان و ادویه های سنتی نیز می توانند کمک کننده باشند. زردچوبه یکی از ادویه هایی است که در متعادل کردن سطح انسولین خون موثر است.

زردچوبه یک ترکیب فعال زیستی است که خواص درمانی و درمانی زیادی دارد. به گزارش سیناپرس، خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد سرطانی، محافظت کننده عصبی و ضد دیابتی زردچوبه و مصرف آن باعث کاهش قابل توجه قند خون ناشتا، تری گلیسیرید، کلسترول خون، فشار خون سیستولیک و دیاستول می شود.

برای کاهش قند خون، محققان نوشیدن چای زردچوبه را هر روز توصیه می کنند. برای این کار یک قاشق چای خوری زردچوبه را یک شب در یک لیوان آب بریزید. سپس آب را بجوشانید و بنوشید. افراد مبتلا به دیابت نباید از عسل برای شیرین کردن این چای استفاده کنند.

  علت مرگ اولین گیرنده قلب خوک

منبع: سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید