چالش های ابتذال ترامپ

415297 126 خبر مرکزی

فریدون مجلسی| اگرچه هنوز راه زیادی تا انتخابات بعدی آمریکا باقی مانده است، اما در حوزه سیاسی آمریکا شاهد اقدامات و تلاش های دونالد ترامپ برای بازگشت به قدرت هستیم. ترامپ به عنوان یک شخصیت غیرسیاسی، یکی از بزرگترین شگفتی ها در سیاست بود و به مدت چهار سال رهبری ایالات متحده را بر عهده داشت.

اما اینکه آیا او می تواند به قدرت بازگردد یا نه موضوعی است که در دو جبهه مختلف مورد بحث است. بخش اول به سیاست بازمی گردد. آیا جمهوری خواهان حاضرند دوباره ریسک کنند و تمام تلاش خود را انجام دهند؟ جنبه دیگر اما به محبوبیت عمومی آن در بین مردم باز می گردد.

نظر شخصی من بر اساس تجربه و دانش قبلی در عرصه سیاسی این است که آقای ترامپ صلاحیت نامزدی مجدد را ندارد. البته در دور اول نداشتند و اینکه چرا انتخاب شدند به دلیل تخطی از زمین بازی توسط بازیگران مسکوت ماندند.

تغییرات اجتماعی در جهان باعث شده است که توده های فرهنگی فرودست، که گاه از نظر اقتصادی وضعیت خوبی ندارند، اما اغلب نماینده توده های توده ها هستند، وارد بازی های سیاسی شوند. آنها کمتر درگیر سیاست بودند، اما ناگهان تصمیم گرفتند وارد بازی سیاسی شوند و خودنمایی کنند.

اینها افرادی هستند که دچار مشکلات سطحی و عاطفی شده اند. طرفداران ناسیونالیسم خام که به دنبال فضای دوقطبی برای خودی و غیر خودی هستند و می خواهند کسی به آنها بگوید که آنها برتر از دیگران هستند و فضاهای آپارتاید را دوست دارند. ترامپ مرد مناسبی برای چنین چهره هایی بود.

  قیمت مرغ به 50 هزار تن می رسد!

یکی از ویژگی های این گروه این است که معمولا نمی توانند با مخالفان خود گفت و گو کنند و به دنبال درگیری فیزیکی باشند. همانطور که دیدیم حامیان ترامپ در خیابان ها چه کردند. اقدامات آنها در انتخابات گذشته که منجر به پیروزی بایدن شد، صحنه اقدامات فعال آنها بود.

اکثر کاروان های پر سر و صدا به خیابان ها ریختند و به دنبال سلاح های خود بودند. اوج اقدامات آنها حمله به کنگره بود که وجهه آمریکا را خدشه دار کرد.

با این مقدمه باید بگویم که فکر نمی‌کردم بایدن به قدرت رسیده باشد و او در انتخابات پیروز شده باشد و دموکرات‌ها از او حمایت کردند زیرا سبک، سبک و سیاست خاص آقای بایدن از ایالات متحده عبور کرد. زیرا بایدن پیرتر از آن است که چنین جاه طلبی هایی داشته باشد. بلکه تنها دلیل این امر این بود که دموکرات ها می خواستند دوران ترامپ و رسوایی های آن را با تنها شخصیت بازمانده از دوران اوباما که شخصیتی مشروع نیز بود به پایان برسانند.

به همین دلیل است که فکر نمی‌کنم بایدن برای دومین بار در ایالات متحده حضور داشته باشد. به همین دلیل است که رقابت بعدی ریاست جمهوری، رقابت درون حزبی دموکرات ها است. از سوی دیگر، جمهوری خواهان همچنان درگیر موضوع ترامپ هستند که می تواند توانایی آنها را برای کاندیداتوری کاهش دهد.

ما در حال حاضر شاهد تلاش های ترامپ برای تثبیت مجدد خود به عنوان یک چهره سیاسی با نفوذ در انتخابات 2024 هستیم. اغلب در ایالات متحده، زمانی که یک رئیس جمهور توسط یک حزب انتخاب می شود، تکرار دوره دوم ریاست جمهوری برای او آسان است.

  هیچ قانونی برای حمایت از افشاگران وجود ندارد

ترامپ این پیروزی آسان را از جمهوری خواهان گرفت و همان ضربه ای که به جمهوری خواهان زد، ادامه حیات سیاسی را برایش سخت کرد. از سوی دیگر، این امر بر زندگی سیاسی جمهوری خواهان تأثیر گذاشته و احتمالاً آنها را در حل و فصل اختلافات درون حزبی بر سر تصمیم گیری یا عدم تصمیم گیری ترامپ درگیر خواهد کرد.

به همین دلیل است که مهمترین تلاش ترامپ در سال های آینده تحمیل خود به حزبش برای انتخابات آینده است و جمهوری خواهان در تلاش هستند تا هر چه زودتر از این گرداب تصمیم گیری خارج شوند تا در انتخابات آینده به چهره مهم خود برسند. . اما کار ترامپ در نیمه دوم راحت تر است. زیرا او احتمالاً کار آسان تری در عرصه عمومی آمریکا و در میان حامیان جمهوری خواه دارد.

جملات مردم جملاتی مبتذل هستند و این به ترامپ کمک می کند افکار عمومی را با سیاستمداران راحت تر کند. با این حال جامعه آمریکا سعی دارد از این ابتذال فاصله بگیرد و ما نتیجه انتخابات قبلی را دیدیم.

زمان زیادی تا انتخابات بعدی باقی مانده است، اما تلاش های ترامپ برای نامزدی دوباره باعث شده بازی انتخابات خیلی زودتر آغاز شود. با این حال، به نظر می رسد ابتذال ترامپ با چالش های بزرگی مواجه است.

دیدگاهتان را بنویسید