پیوند قلب خوک برای انسان برای اولین بار!

در اولین عمل جراحی در نوع خود، یک بیمار 57 ساله با بیماری صعب العلاج قلبی پیوند موفقیت آمیزی از قلب خوک اصلاح شده ژنتیکی دریافت کرد و پس از 3 روز حالش خوب شد.

این قلب تنها گزینه موجود برای این بیمار بود. این عمل تاریخی توسط دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند انجام شد. این پیوند عضو برای اولین بار نشان داد که قلب حیوان اصلاح شده می تواند مانند قلب انسان عمل کند و بدن بلافاصله آن را پس نمی زند.

بیمار به نام دیوید بنت، ساکن مریلند، روزها و هفته‌ها به دقت تحت نظر قرار می‌گیرد تا مشخص شود که آیا عضو پیوند شده می‌تواند مزایایی برای نجات زندگی داشته باشد یا خیر.

او واجد شرایط عضویت منظم در مرکز پزشکی مریلند و سایر مراکزی که سوابق پزشکی او را بررسی می کردند، نبود.

آقای بنت یک روز قبل از عمل گفت: “یا باید این پیوند را انجام دهم یا جانم را از دست خواهم داد.” می خواهم زندگی کنم. اگرچه این عکس در تاریکی است، اما این آخرین فرصت من است.

بیمار پیوند
او که چند ماه است در بیمارستان بستری است، گفت: «من مشتاقانه منتظرم که از تخت بلند شوم و بهتر شوم.

سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز اضطراری برای این عمل در شب سال نو صادر کرده است. این مجوز زمانی اعطا می شود که یک فرآورده دارویی آزمایشی، در این مورد قلب خوک اصلاح شده ژنتیکی، تنها گزینه برای یک بیمار با شرایط پزشکی جدی و تهدید کننده زندگی باشد. این مجوز به امید نجات جان بیمار اعطا شد.

  طارمی تنها یک رای کم برای «پوشکش» گرفت.

بارتلی پی. گریفیث که این پیوند را انجام داد، گفت: “این یک عمل موفقیت آمیز بود و ما را یک قدم به حل بحران کمبود پیوند نزدیکتر کرد.”

اهداکنندگان انسانی کافی برای پاسخگویی به لیست طولانی بیماران در صف اهدا وجود ندارد. ما با احتیاط پیش می رویم، اما همچنین خوشبین هستیم که این اولین عمل جراحی در جهان باشد که فرصت جدیدی را برای بیماران در آینده فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید