پودر چای؛ انتخابی متفاوت برای کاهش وزن

چای خالص (به فارسی Pure نیز نوشته می شود) نوع منحصر به فردی از چای تخمیر شده است که به طور سنتی در استان یوننان چین تهیه می شود. این چای از برگ درختی به نام “درخت وحشی کهنسال” که در این منطقه می روید تهیه می شود.

اگرچه انواع دیگری از چای تخمیر شده مانند کامبوچا وجود دارد، چای پودری گزینه متفاوتی است، زیرا خود برگ ها به جای چای دم کرده تخمیر می شوند.

این پودر معمولاً به صورت برگ چای فشرده در دسترس است، اما می تواند به عنوان برگ های فشرده نیز فروخته شود. بسیاری از مردم چای پودری را نه تنها به دلیل فوایدی که برای سلامتی دارد، بلکه به دلیل فواید غذاهای تخمیر شده می نوشند.

خرید این چای از طریق فروشگاه های فیزیکی و مجازی در ایران نیز امکان پذیر است.

مزایا و موارد استفاده

می تواند به کاهش وزن کمک کند: شواهد محدودی مبنی بر اینکه چای پودری به کاهش وزن کمک می کند وجود دارد.

مطالعات آزمایشگاهی حیوانی نشان می دهد که پودر چای می تواند به تولید چربی جدید کمتر کمک کند و در عین حال چربی ذخیره شده بیشتری در بدن می سوزاند که می تواند منجر به کاهش وزن شود.

به دلیل عدم وجود مطالعات حضور انسانی، تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است. علاوه بر این، پودر چای تخمیر می شود تا بتواند پروبیوتیک های سالم را به بدن انسان وارد کند – باکتری های مفید روده.

این پروبیوتیک ها می توانند به بهبود کنترل قند خون کمک کنند، که نقش کلیدی در مدیریت وزن و گرسنگی دارد.

مطالعه ای روی 36 فرد دارای اضافه وزن نشان داد که مصرف 333 میلی گرم عصاره چای پوئر سه بار در روز به مدت 12 هفته به طور قابل توجهی وزن بدن، شاخص توده بدنی (BMI) و چربی شکم را در مقایسه با گروه کنترل بهبود می بخشد.

  زمان مناسب برای نوشیدن قهوه چه زمانی است؟

با این حال، این مطالعه ثابت نمی کند که نوشیدن پودر چای می تواند به کاهش وزن کمک کند. اکثر مطالعات از عصاره های بسیار غلیظی استفاده کرده اند که حاوی مواد فعال بسیار بیشتری نسبت به چای پودری است.

به بهبود سطح کلسترول کمک می کند: چندین مطالعه در حضور حیوانات نشان داده است که مصرف مکمل های حاوی عصاره پودر چای برای سطوح چربی خون مفید است. عصاره پودر چای از دو طریق می تواند به کاهش کلسترول کمک کند.

ابتدا، پودر چای باعث افزایش دفع اسیدهای صفراوی اسید چرب رژیم غذایی در مدفوع می شود و در نتیجه از جذب چربی ها به جریان خون جلوگیری می کند. دوم، مطالعات حیوانی نشان می دهد که پودر چای تجمع چربی را کاهش می دهد. این اثرات با هم می توانند خطر بیماری قلبی را کاهش دهند.

لازم به ذکر است که در این مطالعات از عصاره های بسیار غلیظ استفاده شده و ثابت نشده است که نوشیدن پودر چای می تواند اثرات مشابهی در انسان داشته باشد.

رشد سرطان را مهار می کند: مطالعات آزمایشگاهی نشان داده اند که عصاره چای خالص می تواند سلول های سرطان سینه، سرطان دهان و سرطان روده بزرگ را از بین ببرد. اگرچه این یافته ها نقطه شروع امیدوارکننده ای برای تحقیقات آینده هستند، چای Pu-erh در حال حاضر نمی تواند به عنوان گزینه ای برای درمان سرطان استفاده شود.

پودر چای
در این مطالعات، بسیاری از عصاره‌های غلیظ مستقیماً روی سلول‌های سرطانی استفاده شد که مانند نوشیدن پودر چای و تعامل با سلول‌های سرطانی در بدن نیست. تحقیقات بیشتری برای درک تأثیر نوشیدن پودر چای بر سلول های سرطانی مورد نیاز است.

ممکن است سلامت کبد را بهبود بخشد: از آنجایی که پودر چای می تواند به کاهش تجمع چربی کمک کند، می تواند به پیشگیری یا معکوس کردن بیماری کبد چرب غیر الکلی ناشی از تجمع بیش از حد چربی در کبد کمک کند. اما این نتایج در مطالعه ای با حضور حیوانات به دست آمد.

  پوشه شکایت ترانه علیدوستی کجا می رود؟

در مطالعه دیگری بر روی حیوانات، عصاره پودر چای به محافظت از کبد در برابر آسیب های ناشی از داروی شیمی درمانی سیس پلاتین کمک می کند. این یک نتیجه امیدوارکننده است، اما قبل از اینکه بتوان ادعاهایی در مورد تأثیر چای پودر شده بر عملکرد کبد داشته باشد، تحقیقات بیشتری در حضور انسان مورد نیاز است.

عوارض جانبی و اقدامات احتیاطی: بیشتر عوارض جانبی پودر چای مربوط به محتوای کافئین است. بسته به زمان دم کردن، چای پودری می تواند حاوی 30 تا 100 میلی گرم کافئین در هر فنجان باشد. اکثر افراد می توانند تا 400 میلی گرم کافئین در روز را تحمل کنند. عوارض جانبی کافئین بیش از حد عبارتند از:
– بیخوابی
– سرگیجه
– لرزش
– تغییر در ریتم قلب
– کم آبی بدن
اسهال یا ادرار زیاد

از آنجایی که غذاهای تخمیر شده می توانند بر میزان باکتری در روده انسان تأثیر بگذارند، پودر چای احتمالاً بر هضم تأثیر می گذارد و به طور بالقوه باعث ناراحتی های دستگاه گوارش می شود.

مقدار مصرف: اکثر مردم می توانند با خیال راحت تا سه فنجان چای پودر شده در روز بنوشند، مگر اینکه مقادیر زیادی از سایر نوشیدنی های کافئین دار مصرف کنند. هیچ مطالعه خاصی در مورد میزان مصرف پودر چای در روز برای استفاده از مزایای کاهش وزن بالقوه آن وجود ندارد، اما یک تا دو فنجان (240 تا 480 میلی لیتر) در روز نقطه شروع خوبی است.

مصرف بیش از حد: مصرف بیش از حد پودر چای بعید است. این چای حاوی کافئین است، بنابراین مصرف چند فنجان از آن در روز همراه با سایر نوشیدنی های کافئین دار، خطر مصرف بیش از حد کافئین را افزایش می دهد. علائم مصرف بیش از حد کافئین، مانند ضربان قلب نامنظم، ممکن است پس از مصرف 400 میلی گرم کافئین، که معادل چهار فنجان (950 میلی لیتر) یا بیشتر از پودر چای است، بسته به مدت زمان دم کردن آن رخ دهد. (منبع 19)

  شانس اصلی دریافت جایزه جشنواره فیلم فجر چقدر است؟

یک یا دو فنجان (240 تا 480 میلی‌لیتر) پودر چای خطر کمی برای اوردوز دارد.

تداخلات دارویی: پودر چای نسبتا بی خطر است و بیشتر تداخلات دارویی به دلیل محتوای کافئین آن است. داروهایی که می توانند با کافئین تداخل داشته باشند عبارتند از آنتی بیوتیک ها، برخی محرک ها، برخی داروهای قلب و برخی داروهای آسم.

اگر در مورد مصرف کافئین یا تداخل با داروهای خود نگرانی دارید، باید با پزشک مشورت کنید.

بارداری و شیردهی: کافئین بزرگترین نگرانی هنگام مصرف پودر چای در دوران بارداری یا شیردهی است.

اگرچه زنان باردار نباید کافئین را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنند، اما نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. متخصصان مصرف بیش از 200 میلی گرم کافئین در روز در دوران بارداری را توصیه نمی کنند.

از آنجایی که چای پودری می تواند تا 100 میلی گرم کافئین در هر فنجان (240 میلی لیتر) داشته باشد، تا زمانی که زن باردار به طور منظم سایر نوشیدنی های کافئین دار مصرف می کند، می توان مقدار متوسطی از آن را به رژیم غذایی زنان باردار اضافه کرد. مصرف نکنید.

زنان شیرده نیز باید مصرف کافئین خود را به حدود 300 میلی گرم در روز محدود کنند، زیرا مقادیر کمی کافئین می تواند از طریق شیر مادر به نوزاد منتقل شود.

دیدگاهتان را بنویسید