پوتین: گناه روسیه در مورد بحران غذایی بی اساس است

« ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز جمعه در گفت و گوی تلفنی با کارل نچامر صدراعظم اتریش گفت: “گناه روسیه به خاطر کمبود غلات ادعایی بی اساس است.”

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کاخ کرملین وی گفت: “ولادیمیر پوتین تاکید کرد که تلاش ها برای پاسخگویی روسیه به خاطر مشکلاتی که در عرضه محصولات کشاورزی به بازارهای جهانی با آن مواجه است، بی اساس است.”

در بیانیه کرملین آمده است: «توضیح کامل علل واقعی این مشکلات از جمله تحریم‌های ضد روسیه از سوی ایالات متحده و اتحادیه اروپا و چندین عامل دیگر ارائه شده است».

به گزارش رویترز، پوتین همچنین با ناهامار تماس گرفت و اوکراین را به “خرابکاری” در مذاکرات دوجانبه درباره درگیری متهم کرد. وی همچنین در مورد تلاش های روسیه برای تسهیل عبور امن کشتی ها در دریای آزوف و دریای سیاه به نهامر توضیح داد.

    پوتین: گناه روسیه در مورد بحران غذایی بی اساس است

به گزارش رویترز، نهامر در بیانیه دیگری همچنین نوشت که پوتین به او گفته است که مسکو به تعهدات خود برای تامین گاز طبیعی اتریش عمل کرده و آماده مذاکره با اوکراین برای تبادل اسرا است.

کرملین قاطعانه ادعاهای غرب مبنی بر اینکه روسیه مسئول کاهش صادرات غلات با اعمال محاصره دریایی بر اوکراین است را رد کرده است.

سخنگوی دمیتری پسکوف رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه گفت که غرب باید خود را به خاطر بحران جهانی غذایی که مانع عرضه غلات اوکراین به بازارهای جهانی شده است، سرزنش کند.

به گزارش رویترز، روسیه و اوکراین روی هم حدود یک سوم ذخایر گندم جهان را تشکیل می دهند. اوکراین همچنین صادرکننده عمده ذرت، جو، روغن آفتابگردان و روغن کلزا است. روسیه و بلاروس نیز بیش از 40 درصد از صادرات پتاس جهان را به خود اختصاص داده اند.

  هواشناسی ایران، امروز 14.01.1901

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز امروز (جمعه) در دیدار با رهبران منطقه ای روسیه گفت که رویارویی غرب و روسیه یک «جنگ تمام عیار» است.رسانه های دیگر

دیدگاهتان را بنویسید