پوتین به دنبال چیست؟

ولادیمیر پوتین رئيس جمهور روسیه امروز، سه شنبه، او گفت که کشورش برای ایجاد جهانی دموکراتیک تر و عادلانه تر تلاش می کند.

حساب رسمی سفارت روسیه در انگلیس به نقل از پوتین وی نوشت: روسیه به ایجاد جهانی دموکراتیک تر و عادلانه تر ادامه می دهد که در آن حقوق افراد تضمین شده و تنوع فرهنگی و تمدنی بشریت حفظ شود.

وی در ادامه به انتقاد از نظم کنونی جهان پرداخت و گفت: تسلط یک کشور یا گروهی از کشورها در عرصه جهانی نه تنها مضر نیست بلکه خطرناک است و باعث ایجاد مخاطرات سیستماتیک در جهان می شود.

پوتین چند روز پیش گفت که نظم جهانی چند قطبی اکنون در سطح جهانی در حال توسعه است. او پنجشنبه گذشته در دهمین مجمع بین المللی حقوقی سن پترزبورگ (SPBILF) اظهار داشت که سیستم چندقطبی روابط بین الملل به طور فعال در حال توسعه است. این فرآیند برگشت ناپذیر است و در مقابل چشمان ما اتفاق می افتد و شخصیت آن عینی است.

پوتین به دنبال چیست؟

وی تاکید کرد: موضع روسیه و بسیاری از کشورهای دیگر این است که این نظم جهانی دموکراتیک و عادلانه باید بر اساس احترام و اعتماد متقابل و البته بر اساس اصول پذیرفته شده حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل ایجاد شود.

در روز پنجم اسفند (24 فوریه)، روسیه دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این اتفاق چند روز پس از آن رخ داد که مسکو رسما استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت.

در واکنش به اقدامات نظامی روسیه، کشورهای غربی بارها از تحریم اکثر موسسات مالی، بخش انرژی و نخبگان سیاسی مسکو خبر داده اند و از جمله ارتباط چند بانک در آن کشور با سامانه پیام رسان بانکی سوئیفت را قطع کرده اند.

  مهمترین محصولات فناورانه برای سال 2022

دیدگاهتان را بنویسید