پنج عادت برای ساختن یک امپراتوری کوچک

فرادید| در نگاه اول، این ممکن است نه تنها عالی به نظر برسد، بلکه ممکن است فکر کنید که مزخرف است. من افراد موفق زیادی را در توییتر دنبال می کنم و هر روز توییت های آنها را می خوانم.

به گزارش فرادید؛ یک چیز توجه من را جلب کرد: هر کدام از آنها امپراتوری های کوچک خود را در ساعات غیر کاری می ساختند. هیچ یک از آنها به طور ناگهانی کار خود را ترک نکردند. هیچ جرقه ناگهانی در ذهن آنها برای ایجاد رقیبی برای فیس بوک وجود ندارد. آنها دوست ایلان ماسک نبودند. جف بزوس بهترین توصیه زندگی خود را به آنها نکرد.

کیهای (خه هی) خالق کوچکی مثل من است. او حدود 14000 دنبال کننده در توییتر دارد. قبل از ترک کارش در بلک راک، شروع به نوشتن یک خبرنامه کردی به نام RadReads کرد. اکنون 300 نسخه از این خبرنامه با چندین هزار مشترک وجود دارد. شاید موفقیت بزرگی به نظر نرسد، اما مخاطبان او به سمت خبرسازان به عنوان مدیران صندوق های تامینی جذب شدند. من معتقدم که کلمه “بزرگ” احمقانه اختراع شده است. اگر 100 نفر از کار شما حمایت کنند، برای تغییر زندگی شما کافی است.

کییی نیازی به بازگشت به کار عادی خود ندارد زیرا او در ساعات غیر کاری روی پروژه های خود کار می کرد و کسی او را تماشا نمی کرد. موفقیت آن نتیجه تمرکز بر عادات است نه اهداف.

“اگر از شکست می ترسید، سعی کنید سکوت کنید. مثل بقیه حریم خصوصی خود را دست کم نگیرید.

1. محتوای بسیار ساده تولید کنید

عادت به ایجاد محتوا این نوید را به شما نمی دهد که به یک نویسنده یا شاخ موفق در یوتیوب تبدیل شوید. این عادت در ابتدا پر از سردرگمی است.

محتوا ذهن شما را به فکر وا می دارد:

به چه چیزی علاقمندید؟
– مخاطب به چه چیزی علاقه دارد؟
زمان خود را به کجا هدایت کنید

ایده های من فوق العاده است. نصف وقت فکر می کنم خوب است، صدای جینگ از آب در می آید. امپراتوری بر اساس ایده ها ساخته شده است. تفکر خود را تایید و اثبات کنید.

بهترین مکان برای شروع محتوا توییتر است و نیازی به تلاش زیادی ندارد. وقتی من می توانم یک پست را در یک خط در 3 دقیقه بنویسم، شما هم می توانید. یک جمله می تواند به عنوان تبدیل شود. عنوان می تواند به یک لیست تبدیل شود. یک لیست را می توان به یک پست 1300 کاراکتری در لینکدین تبدیل کرد. یک پست 1300 کاراکتری می تواند به یک پست وبلاگ تبدیل شود. یک پست وبلاگ را می توان به یک ویدیوی کوتاه تبدیل کرد و یک ویدیوی کوتاه را می توان به یک مستند 2 ساعته تبدیل کرد. مسیرهایی که محتوا می تواند هموار کند پایانی ندارد.

  با سه مرحله ساده خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهید

2. خود را ارشمیدس تصور کنید

پنج عادت در ساعات غیر کاری برای ساختن یک امپراتوری کوچک در سکوت

وقتی متوجه شدم متفکران بزرگی مانند ارشمیدس; ریاضیدانان یونانی اکتشافات کلیدی خود را مدیون فعالیت های دنیایی مانند رانندگی، پیاده روی یا حمام کردن هستند.

“تعطیلات گاهی اوقات می تواند همان شانس بزرگ موفقیت را به شما بدهد.”

کارهای روزمره به شما امکان می دهد خیال پردازی کنید. تخیل عادتی است که از طریق آن افکار نامرتبط گرد هم می آیند و به جرقه تبدیل می شوند. وقتی یک کار یکنواخت دارید، قدرت تصور کردن ندارید. بهترین زمان برای خیال پردازی زمانی است که ذهن خود را خالی کرده اید و تلفن همراه خود را رها کرده اید.

هنگام شستن ظرف ها یا نگاه کردن به بیرون از پنجره زیر دوش خواب می بینید. در همین لحظات به ظاهر ساده امپراطوری های کوچکی شکل می گیرد.

3. روند سرگرم کننده را از ابتدا تا انتها مستند کنید

کارهایی که می توانید انجام دهید همان رویکردهای «ساختمانی» است که معمولاً دست کم می گیرید.

سال‌ها فکر می‌کردم نوشتن در وبلاگ وردپرس واضح است. فکر می‌کردم لینکدین راهی واضح برای یافتن مشتری برای محصولی است که هنوز تولید نکرده‌اید، یا بهترین مکان برای تماس با من برای یافتن شغل بهتر یا کارفرمایی است که با من رفتار بهتری داشته باشد. فکر می کردم انتشار کتاب های الکترونیکی بدیهی است. حدس بزن چی شده! آنچه ممکن است به نظر شما واضح باشد، 100% واضح نخواهد بود.

بهترین مکان برای شروع کار روزانه است، همان فعالیت ها یا کارهایی که هر روز در محل کار انجام می دهید. کسانی که جای شما نیستند می خواهند ماهیت انجام همان فعالیت ها را بدانند.

وقتی تجربه خود را با دیگران به اشتراک می گذارید، به طور تصادفی آموزش می دهید. آموزش دیگران در قلب امپراتوری های بسیار کوچک قرار دارد. من مدرسه ای ساختم که به افراد خلاق یاد می دهد چگونه از رسانه های اجتماعی استفاده کنند و از Workflowy برای مستندسازی ایده هایم استفاده کردم. سپس جرأت کردم فکر کنم که این ایده به اندازه کافی خوب است که منتشر شود و برای کسانی که می خواهند مسیر یادگیری رسانه های اجتماعی را کوتاه کنند ارائه شود.

  افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده؟!

مشاورهکل فرآیند را مستند کنید. تمام توضیحات اضافی را حذف کنید. مردم زمان یا حوصله صرف بیش از 100 ساعت برای یادگیری یک مهارت ساده را ندارند.

4. مسیرهای جدید را در تقویم خود برنامه ریزی کنید

پنج عادت در ساعات غیر کاری برای ساختن یک امپراتوری کوچک در سکوت
اگر اثری از عادات در تقویم شما نباشد، بی فایده است. این جمله را دوبار بخوانید.

عادتی که در تقویم شما جایی ندارد یک خیال بافی می ماند. عادات من در ساعات غیرمعمول و غیر کاری مسیرهای جدیدی در زندگی من هستند. وقتی مسیرهای جدیدی را برنامه ریزی می کنید، مسیرهای جایگزین را برای خود باز می کنید.

من در حال حاضر در حال برنامه ریزی دو مسیر جدید هستم: شبکه و سخنرانی عمومی. برنامه سخنرانی عمومی با ظهور همه گیری تاج و تخت خراب شد و مهارت های ارتباطی من به صفر بازگشت. راستش من می ترسم جلوی همکارانم بایستم و ایده هایم را با آنها در میان بگذارم یا شروع به نوشتن پرسش و پاسخ کنم.

از اینکه به نتیجه برنامه هایم نمی رسم ناراحت نیستم. چرا؟ وقتی مهارتی را یاد می گیرید اما فرصت استفاده از آن را ندارید، حداقل می دانید که مهارت در جای خود است و فرصت دوباره ظاهر می شود و پیشرفت شما در گذشته ثابت شده است.

دومین مسیر جدید من شبکه است. همه گیر شدن من را به یک سرطان تنها تبدیل کرد. من به ندرت از غارم خارج می شوم. مهارت های اجتماعی من در حال حاضر به همان اندازه آموزنده است. راه جدیدی که در پیش گرفته ام این است که هر هفته نیمی از روز را به برقراری ارتباط با دیگران اختصاص می دهم.

مشاورهبرای ساختن یک امپراتوری کوچک به دیگران نیاز دارید. بنابراین برای ملاقات با افراد جدید و ایجاد روابط جدید برنامه ریزی کنید.

5. عادت 20 دلاری خود را پیدا کنید

پول اعتبار است. پول توانایی شما را نشان می دهد.

عادت من برای فروش 20 دلاری فروش کتاب الکترونیکی بود. شاید عادت 20 دلاری شما فروش کیک، جذب مشتری رایگان، نوشتن پستی با نام شخص دیگری در شبکه های اجتماعی، ارسال یک دوره آموزشی 60 دقیقه ای یا انجام یک جلسه مربیگری باشد.

  سزار را بکشید و جمهوری را نجات دهید!

وقتی از یک عادت جدید مقداری پول به دست می آورید، ذهن شما متوجه می شود که احمق نیستید و شایسته ساختن یک امپراتوری کوچک هستید. عادت 20 دلاری نیز به شما مسئولیت می دهد. کسی در این دنیا هست که به آموخته های شما نیاز دارد و حاضر است برای یادگیری آن به شما پول بدهد.

نگویید من احساس مسئولیت نمی کنم. هیچ‌کس نمی‌خواهد غریبه‌ای را که می‌تواند در رسانه‌های اجتماعی برود و در مورد مزخرفات تجربه ۲۰ دلاری خود با امپراتوری کوچک شما بنویسد، ناامید کند. بنابراین ایجاد عادت با مسئولیت ذاتی آسانتر است.

این توصیه را به خاطر بسپار: مردم برای چیزهای ساده پول می دهند.

نحوه انتخاب عادت برای ساعات غیر کاری

ساده ترین راه برای کشف عادات ساعات غیر کاری این است که در مورد روز عالی خود بنویسید. فرض کنید کارفرمای فعلی شما یک حقوق پنج ساله به شما پیشنهاد می دهد و از شما می خواهد که کاری انجام ندهید، پس چه می کنید؟ در مورد آن فکر کنید و آنچه را که ممکن است انجام داده باشید، با ذکر روز و ساعت یادداشت کنید.

سپس آزمایش کنید. متنی که نوشتید را بعد از کار روزانه پخش کنید. به احساس خود توجه کنید. ببینید کدام عادت ها منجر به نتایجی می شوند که به آنها افتخار می کنید. توجه کنید که کدام عادت به شما انرژی می دهد و کدامیک انرژی شما را تحلیل می برد.

وقتی این عادت ها شکل گرفت، روی آنها کار کنید. آنها را در تقویم خود برنامه ریزی کنید. کمتر از یک ساعت در روز به آنها فرصت دهید تا شروع کنند. به تدریج روی آنها کار کنید تا در نهایت هر چه بیشتر پیشرفت کنید، زمان بیشتری را در برنامه ریزی خود صرف آنها کنید.

هنگامی که مطمئن شوید که همیشه روی این عادت ها کار می کنید، آنها به “مهم ترین هدف” در ساختن امپراتوری کوچک شما تبدیل می شوند. امپراتوری های کوچک راهی برای ساختن و تغییر ماهرانه زندگی شما هستند.

منبع: entrepreneurhandbook

دیدگاهتان را بنویسید