پنتاگون نسبت به پتانسیل موشکی کره شمالی هشدار داد

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، این اظهارات در پی همین موضوع است کره شمالی چهارشنبه با فیلمبرداری یک موشک بالستیک او امسال برای چهاردهمین بار قدرت خود را به نمایش گذاشت.

از ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، روز چهارشنبه پرسیده شد که آیا واشنگتن قصد دارد واحدهای تاد بیشتری را به درخواست دولت جدید یون سوک یول در کره جنوبی مستقر کند.

وی افزود: همانطور که قبلاً گفتم، تعهد ما به حفاظت از متحدانمان در این مورد طعنه آمیز است. اینها بحث هایی خواهد بود که ما، به عنوان متحدان، در مورد اینکه چگونه می توانیم نقش خود را برای حفظ تعهد خود به دفاع از RC (پیمان دفاع مشترک) به بهترین نحو انجام دهیم، خواهد بود.

یون سوک یول پیش از این پیشنهاد استقرار واحدهای دفاع موشکی بیشتر تاد را برای جلوگیری از تحریکات موشکی کره شمالی داده بود، اما نامزد وی برای پست وزارت خارجه، پارک جین، اخیراً پس از بررسی کامل دولت، خواستار «مذاکرات عمیق» شد. واحدهای تاد بیشتر

سئول در حال حاضر دارای یک بخش آمریکایی به نام تاد است، اما تصمیم آن در سال 2016 برای میزبانی این سامانه موشکی با سرکوب شدید اقتصادی از سوی چین مواجه شد.

پنتاگون نسبت به پتانسیل موشکی کره شمالی هشدار داد

یون قرار است روز سه شنبه به قدرت برسد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت چین نیز به خطر پرتاب موشک های کره شمالی اذعان کرده است و افزود که هر یک از این اقدامات تحریک آمیز چندین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را نقض می کند. چین همچنین عضو دائم شورای امنیت است. اینکه چندین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل وجود دارد و بیانیه های زیادی از سوی خود شورای امنیت سازمان ملل وجود دارد، گواه این واقعیت است که کشورهای جهان از جمله جمهوری خلق چین با این موضوع برخورد کرده اند. . آنها اذعان دارند که برنامه موشکی بالستیک کره شمالی منبع بی ثباتی است.

  تصاویر/ پنجمین روز از جشنواره فیلم فجر و نمایش فیلم های «گروه دختران» و «بی مادر»

در همین حال، جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفت که تهدید کره شمالی با هر آزمایش موشکی در حال افزایش است. وی از پیونگ یانگ خواست تا اقدامات تحریک آمیز خود را متوقف کند و وارد گفتگو شود.

کربی گفت: «احمقانه است که فکر نکنیم توان موشکی کره شمالی در حال افزایش است.

سخنگوی پنتاگون افزود: “ما موافقیم که تهدید کره شمالی همچنان در حال افزایش است زیرا آنها به آزمایش ادامه می دهند، زیرا به یادگیری ادامه می دهند، زیرا به اجرای نقشه خود ادامه می دهند.

کربی پس از دیدار نوبو کیشی، وزیر دفاع ژاپن و دیدار با همتای آمریکایی خود، لوید آستین، اظهاراتی را بیان کرد که در آن وی گفت که کره شمالی در حال تبدیل شدن به یک “تهدید بزرگتر و فوری تر” است.

کربی گفت که ایالات متحده هنوز در حال تجزیه و تحلیل آخرین پرتاب موشک کره شمالی است، اما تاکید کرد که ظرفیت موشکی کره شمالی در نهایت بهبود خواهد یافت، حتی اگر شکست بخورد. او می گوید: «با هر شکست، آنها یاد می گیرند، سعی می کنند پیشرفت کنند و گاهی اوقات واقعاً پیشرفت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید