پلیس در کار خود هنرمند است

خبر مرکزی- از زمان شکل گیری اعتراضات، در چند روز گذشته شاهد حمایت برخی از چهره های مطرح ورزشی، هنری و فرهنگی کشور از معترضان بودیم. حال سوال این است که نظام چگونه باید به این افراد پاسخ دهد؟ اردشیر مطهری نماینده گرمسار در گفتگو با رویداد۲۴ گفت: این ورزشکاران، هنرمندان و چهره ها هر لیاقتی که دارند به برکت خون شهدا و نظام جمهوری اسلامی است.

بهتر است این افراد به گذشته خود نگاه کنند تا ببینند کجا بوده اند و الان کجا هستند و بدانند که اگر مردم به آنها احترام بگذارند و به عنوان سلبریتی برجسته شوند، نظام و دولت این اعتبار را به آنها داده است. اگر این بستر مساعد نبود، آیا واقعاً این افراد در این موقعیت ها قرار می گرفتند؟ ما به هرکسی که در مسیر خون حدود 300 هزار شهید است احترام می گذاریم و هرکس در این راه نیست حتما مشکل دارد.

وی می گوید: آیا نباید تعجب کرد که عده ای به اندازه خودشان برای کشور ما که محصول شهدا و ایثار و وجود مبارک روستایی است که برای دنیا حرفی برای گفتن دارد، خرج نمی کنند؟ چه زمانی در تاریخ چنین استقلالی مثل امروز داشته ایم؟ اینکه چهار کشور یا چهار گروه مثل گروهک منافقین علیه نظام کار می کنند و فکر می کنند که در 24 ساعت می توانند حاکمیت را برگردانند، فکر اشتباهی است. من فکر می کنم الحمدالله عده ای چهره واقعی خود را نشان داده اند و جهل و بی توجهی نشان داده اند. معقول نیست که این مردم به خون شهدا و این همه فداکاری و رنجی که مادران شهدا دیده اند پشت کنند.

  حوزه صنایع کوچک در استان کرمان شاهد رویدادی بی نظیر است

یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس می گوید: مگر مردم شعور ندارند راه را بشناسند؟ آیا نمی بینند در این 43 سال انقلاب چه بر سر کشور آمد و چه توطئه هایی علیه ایران انجام می شد؟ این افراد باید خط خود را از مسیر مخالفان نظام جدا کنند. من به این مردم می گویم شما دین ندارید و راه نظام را نرفته اید، اما باید وطن پرست باشید. شما باید از کشور محافظت کنید. آیا مشکل کشور با این رویکردها حل شده است؟ جدا از این که با رفتار و توییت ها و موضع گیری هایش به آسیاب دشمن بپردازد. آیا شما کر و کور هستید؟


بیشتر بخوانید: محدودیت های اینترنت همچنان ادامه دارد


وی می گوید: در بحث امنیت مردم، کشور و جایگاه دولت و نظام، ما در جایگاه دوم قرار نداریم. بچه ها اینطوری رفتار میکنن؟ در مقابل نظام موضع گرفتند و اشک تمساح ریختند. حالا دختری فوت کرد و من می گویم این دختر ما یک اتفاقی افتاده که مرد، راهش این است که برویم سمت آل سعود، بی بی سی، صدای آمریکا، رادیو فردا و…؟ آیا این مردم دل ندارند؟ آنقدر که زیر کلاه این خلاصه و افکاری که با ما همدردی نمی کنند جنگیدند، باشد که برای مردم خودشان بجنگند.

مطهری می گوید: برخی از شما در مزون خانه زندگی می کنید و ماشینی با آخرین سیستم دارید و زیاد به خارج از کشور سفر می کنید و نمی دانید با این همه پول چه کار کنید، حرکت به سمتی که رفته اید اشتباه است. این دارایی ها را از کجا آورده اید؟ چه کسی باعث شد به این درآمدها برسید؟ آیا این از اقبال خداست که ما 300 هزار شهید دادیم تا یک نفر که نمی دانیم کیست و تربیت شده نظام است، هر کاری می خواهد بکند؟ اجازه این کار توهین به قبور شهدا، حاج قاسم و همه مزار ماست. آقای فلانی فوتبالیست و فلان بازیگر، کجا بودید و حتی کی شما را می شناخت؟ چه کسی شما را بزرگ کرد و به تلویزیون نشاند؟ الان خسته شدی؟

  ارتباط بین ویروس کرونا و هپاتیت در کودکان رد شده است

نماینده گرمسار ادامه داد: سلبریتی ها بیایید و از این رفتاری که کرده اید توبه کنید. حالا از جایگاه خود در کشور راضی هستید، آیا می خواهید آبی ها را خوشحال کنید؟ پس شما می گویید که با آنها خارج از خط هستید؟ اگر در خط نیستید، این چیزها را اشتباه می گویید.

پا روی خون شهدا می گذارید. آیا ما هم شهید هستیم؟ من خودم یک خانواده شهید هستم. آیا برای این کشور خون داده نشد؟ اگر برای خانم مهسا امینی فوت شده اتفاقی بیفتد باید پوشش داده شود؟ راه و منطقی برای حل مشکل وجود دارد. فرجا سخت کوش ترین، سخت کوش ترین و محجوب ترین نیرو است و واقعاً در کار خود هنرمند هستند. آیا می توان با وانت مردم را کتک زد؟ اصلا جایی برای ضرب و شتم ندارید؟

این چهره اصولگرای مجلس می گوید: سلبریتی ها بدانید جایگاهی که دارید به برکت خون شهداست وگرنه چه کسی شما را حساب می کرد؟ آیا این همه استعداد در کشور وجود ندارد؟ چرا این کار را کردی؟ آیا شخص دیگری جای شما نیست؟ چوب نداشتی، به سنگ زدی، حالا گردو را با دم له می کنی؟ اگر این افراد بخواهند در نظام ادامه دهند، توبه کافی نیست. مگر نمی شود انسان سال ها از زحماتش اعتبار و درآمد کسب کند و بعد حاجی مکه شود؟ آنها باید هم مسئولیت پذیر باشند و هم جبران کنند.

مطهری می گوید: البته نمی گویم رد دارایی ابزار کار است. من می گویم یک عده عاقل بیایند و بنشینند تکلیف عملکرد خودشان را مشخص کنند که به یک عده با افکار عجیب و غریب داده ایم. برنامه هر چه که باشد، نظر ما یکی است. ما قبلاً با عراق جنگ داشتیم، اما الان به دلیل تغییر حکومت آنها نسبت به زمان جنگ، مردم برای زیارت به آنجا می روند.

  دلار به زیر کانال 30000 تن سقوط می کند

یعنی گروهی که گفتم باید تصمیم بگیرند که با این سلبریتی ها چه کنند. اینکه خودروها و اموال را به آتش کشیدند و یا حتی دیدیم که موکب و حوزه علمیه را به آتش کشیدند و با نیروی انتظامی درگیری ایجاد کردند و مردم از این حرکت ها حمایت کردند باید در راهکارها گنجانده شود. نمی شود عده ای از این ناهنجاری ها حمایت کنند و زمانی دیگر بگویند متاسفم و رافت اسلامی را در شرایط ما قرار دهند و بخواهند به نظام برگردند. قایق اسلامی این بود که در روزهای اول فرجه به معترضان احترام می گذاشت.

2022-09-28 07:36:53

دیدگاهتان را بنویسید