پس از روسیه، چین هدف بعدی غرب در فهرست دشمنانش است

سرگئی لاوروف » وزیر امور خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای اتیوپیایی خود سیاست بیگانه هراسی را تشریح کرد. کشورهای غربی پرداخت.

لاوروف که به آدیس آبابا سفر کرده است، گفت: پس از روسیه، چین هدف بعدی غرب در لیست دشمنان خواهد بود و هر کشوری که آنها را عصبانی کند تحریم خواهند کرد.

به گزارش سایت «ریانوستی»، وی در توضیح خصومت اتحاد نظامی کشورهای غربی با دولت های شرقی علیه آنها گفت: ناتو دشمنان خود را به ترتیب تعریف می کند، روسیه شماره یک است، چین در رتبه دوم قرار دارد.

پس از روسیه، چین هدف بعدی غرب در فهرست دشمنانش است

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه تصریح کرد: اگر غرب تصمیم بگیرد فردی را مجازات کند، می تواند همه اصول را زیر پا بگذارد. در صورت لزوم، آنها از اعمال تحریم علیه هر کشوری که آنها را عصبانی کند، تردید نخواهند کرد. من از چین به عنوان کشوری که هدف بعدی خواهد بود یاد می کنم.

لاوروف همچنین تحلیل کرد که در سیاست غرب، هر کشوری که قوانین تحمیلی بر آنها را رعایت نکند باید مجازات شود.

ریاناوستی در خبری دیگری از او نقل کرده و نوشته است: «الان چنین دوره ای از تاریخ است که باید انتخاب کنید. به غرب بپیوندید که اعلام می کند همه باید از قوانین خود پیروی کنند وگرنه مجازات خواهید شد. اما آنها (غربها) بر این اصل بنا شده اند. اگر ما به چیزی نیاز داریم، شما باید آن را برآورده کنید.»

وزیر خارجه روسیه افزود: اما یک جایگزین وجود دارد، من مطمئن هستم که اکثر کشورهای جهان نمی خواهند به دوران استعمار بازگردند، اما از استقلال خود محافظت خواهند کرد. گواه این امر این است که به جز دو یا سه کشور در حال توسعه، حتی یک کشور در آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین به تحریم های غیرقانونی غرب علیه روسیه نپیوسته است.

  چرا چاق می شویم؟

پیش از این، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، ادعاهای غرب مبنی بر اینکه این کشور یک تهدید هسته ای برای جهان است را رد کرد و گفت که ایالات متحده در آستانه یک درگیری خطرناک با یک کشور هسته ای است و یک رویارویی ترکیبی در اوکراین ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید