پر کردن پایگاه داده جرایم و جرایم

پس از سفرهای استانی ضابطین دادگستری، معاونین اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قضایی وی به استان قم سفر کرد و از نزدیک در جریان آسیب ها و مشکلات حقوقی آن استان قرار گرفت.

عسگر جهانگیر در آغاز نمایشگاه فرهنگی، اجتماعی و پیشگیرانه عدالت همچنین حجت الاسلام یزدی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کوم از استان کوم بازدید کرد و به تشریح محتوای غرفه ها و سبک برگزاری سمینارها پرداخت.

در ادامه فعالان عرصه پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی استان با جهانگیر دیدار و به ارائه مطالبی در حوزه پیشگیری پرداختند.

معاون اجتماعی و پیشگیری قوه قضائیه خطاب به فعالان قضایی و پیشگیری استان کوم گفت: معاونت پیشگیری برای مقابله با آسیب ها ابتدا باید آسیب ها را تشخیص دهد؛ این آسیب ها برای مقابله با آسیب های ناشی از این آسیب ها باید مورد توجه قرار گیرد. این آسیب شناسی باید به گونه ای باشد که در نهایت مجموعه کاملی از آسیب ها و ناهنجاری ها به دست آید.

جهانگیر افزود: به جای جمع آوری آمار کلی از تعداد زیاد آسیب ها، باید چند گروه محدود و خاص از آسیب ها را شناسایی و به صورت ریشه ای با آنها برخورد کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری قوه قضائیه به اهمیت بانک اطلاعاتی اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات این است که از نبود بانک اطلاعاتی واحد در اختیار دستگاه ها و سازمان های فعال و مسئول جلوگیری شود. این مشکل به آمارهای متفاوتی منجر می شود و در نتیجه منجر به خطا یا کاهش دقت در آسیب شناسی می شود.

  حضور فعال شرکت ماهان سیرجان در پنجمین نمایشگاه بین المللی صنعت معدن کرمان

پر کردن پایگاه داده جرایم و جرایم

وی بیان کرد: قم شهر اجتهاد و قیام است و این برای ما دین مضاعف و وظیفه ایجاد می کند که بیش از هر جای دیگری در این شهر و استان برای ریشه کنی آسیب ها و جنایات تلاش کنیم چرا که این شهر الگویی برای جهان اسلام است.

در نهایت معاون دادستان مرکز، معاون دادستان مرکز، معاون اجتماعی فرماندار کوم، مدیرکل بهزیستی استان، قاضی ناظر زندان های کوم، دادستان جرایم و اعدام های غیرعمد کوم ، پلیس نماینده پیشگیری، دبیر طرح بخشداری مهر گزارش های خود را ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید