پرکارترین بازیگران سال 1400

429994 504 خبر مرکزی

سال 1400، آخرین روزهایی که در آن زندگی می کنیم، سال بسیار شلوغی برای تعدادی از ستاره ها و بازیگران سینما بود. برخی از آنها در چندین فیلم و برخی نیز در چندین سریال شبکه نمایش خانگی حضور داشته اند.

بسیاری از آنها همزمان در سینما و شبکه سینمای خانگی به فعالیت خود ادامه داده اند. مروری داریم بر هفت ستاره سینما، تلویزیون و سینمای خانگی در سال 1400.

امیر اجی: امیر آقایی امسال با بازی در سه فیلم حضور پررنگی در سینما داشت. او در سال 1400 با فیلم شبگرد و همکاری با فرزاد موتمن شروع کرد و در نجات وحید موسائیان نیز ظاهر شد. این دو فیلم در جشنواره فجر حضور نداشتند.

«بی مادری» مرتضی فاطمی که در جشنواره فجر حضور داشت، سومین فیلمی است که امسال آقایی جلوی دوربین رفته است. هیچ یک از این سه اثر هنوز منتشر نشده است.

رعنا آزادی: سال 1400 برای رعنا آزادی سال پربار و مهمی بود. او با نمایش «کار سر کار» محمدحسین مهدویان به شبکه نمایش خانگی پیوست و در «همسایه ها» حسن فاتی نیز بازی کرد.

آزادی وار در نیمه دوم سال قبل از چهلمین جشنواره فیلم فجر در فیلم گمشده مهدویان هم بازی کرد. او پس از مدتی کم کاری، یک سال پرمشغله را با ایفای نقش در دو سریال و یک فیلم سپری کرد.

پیمان جمشیدی: پیمان جمشیدی که با «دینامیت» پردرآمدترین ستاره سال شد نیز یکی از پرکارترین بازیگران است. او در اوایل مرداد ماه برای بازی در فیلم «علفزار» جلوی دوربین رفت و یکی از نقش های اصلی را بازی کرد.

  سینما و تلویزیون؛ از حذف سروش صحت تا شکایت از دینامیت

جمشیدی سپس در «بی مادر» بازی کرد و دومین فیلم غیر کمدی سال 1400 را در کارنامه خود ثبت کرد. او برای بازی در «زیرزمینی 3» به تلویزیون بازگشت و از آذر تا پایان سال در این سریال بازی کرد که به نوروز تقدیم می شود.

آمین حیایی: یکی دیگر از ستاره های پرکار امسال امین حیایی است. او از اواخر سال 1378 تا اردیبهشت امسال در اولین فیلم امیرحسین عسگری به نام آخرین برف بازی کرد که سیمرغ جشنواره فیلم فجر را برای او به ارمغان آورد.

حیایی از اوایل فروردین ماه با اینستینکت همکاری داشته و با ژاله صامتی و پانته آ پناهی ها همکاری داشته است. این بازیگر مردادماه برای بازی در سریال نمایش خانگی «ساخت ایران 3» که در خانه نوروزی پخش می شود مقابل دوربین باخمن گودرزی قرار گرفت.

سحر مبارک: مریلا زارعی امسال برخلاف سال های گذشته حضوری فعال در شبکه نمایش خانگی داشت. او از اواخر سال 1378 بازی در سریال «جیران» را آغاز کرد و تابستان امسال در سریال «نوبت لیلی» به کارگردانی روح الله حجازی به ایفای نقش پرداخت تا به زودی علاوه بر «جیران» با حجازی واس در شبکه نمایش خانگی هم ظاهر شود.

این بازیگر مهرماه برای بازی در «حناس» ساخته حسین دارابی نیز جلوی دوربین رفت و در این فیلم بازی کرد.

حمید فرخ نژاد: حمید فرهونژاد امسال به یک نمایش خانگی رفت و در چهار سریال در ژانرهای مختلف شرکت کرد. فرهونژاد در سریال عاشقانه و تخیلی نوبت لیلی ظاهر شد و با مریلا زارعی شریک شد. ایفای نقش کرد. او همچنین در فصل دوم در میدان سرخ ظاهر شد.

  3 مرحله کلیدی در مکالمات کاری دشوار

شبنم مقدمی: شبنم مقدمی در دو سال اخیر حضور کم رنگی در سینما داشته و در عوض راه بازیگری در سریال های نمایش خانگی را در پیش گرفته است. این بازیگر اوایل تابستان امسال تا تابستان در فیلم «مردم معمولی» بازی کرد که با استقبال خوبی مواجه نشد.

گفته می شود او در کمدی «شبکه مخفی زنان» نیز حضور داشته و در اولین سریال مهران احمدی به نام «بی گناه» بازی کرده است. احمدی کمدی نیست و به عنوان ژانر با دو اثر دیگرش متفاوت است.

منبع: هنر امروز

دیدگاهتان را بنویسید