پرونده قتل عمد یک پزشک خوش خط تبریزی کجاست؟

فرادید| پنج سال پیش، علیرضا صلحی، پزشک سرشناس تبریزی به جرم قتل همسر و مادربزرگش بازداشت و یک سال بعد در دادگاه به قصاص محکوم شد. اما این حکم نقض شد و پرونده وی بازگشایی شد. پرونده در نهایت به دیوان عالی کشور رسید و در آنجا مجدداً به قصاص محکوم شد.

به گزارش فرادید؛ وکیل این پزشک خوش خط تبریزی با تایید محکومیت علیرضا صلحی گفت: پس از رسیدگی به پرونده موکلم در شعبه صادرکننده حکم بدوی در تبریز، دادگاه مجدداً به قصاص و پرداخت فرزند رای داد.

البته بابک بابازاده گفت که در حال بررسی راه های قانونی برای اعتراض و حمایت از موکلش است.

علیرضا صلحی، پزشک تبریزی، بین سال های 93 تا 94 به دلیل تجویز موسیقی برای بیمارانش و خوش خطی که هنگام نسخه نویسی برای بیماران داشت به شهرت رسید.

در آن سال‌ها نسخه‌های او در میان مصرف‌کنندگان دست به دست شد و علیرضا صلحی به یکی از محبوب‌ترین چهره‌های شبکه‌های اجتماعی تبدیل شد.

ماجرای قتل عمد یک پزشک خوش خط تبریزی کجاست؟
ماجرای قتل همسر و مادربزرگش توسط یک پزشک خوش خط تبریزی

در اولین روزهای پاییز ۱۳۹۵ بود که خبر درگذشت همسر و مادربزرگ یک پزشک خوش خط تبریزی در رسانه ها منتشر شد. در پی انتشار این خبر پزشکی قانونی اعلام کرد که بر اثر مسمومیت غذایی کشته شده اند.

پلیس سپس با پیگیری مدارک و شواهد، علیرضا صلحی، پزشک سرشناس تبریزی را تحت تعقیب قرار داد.

در پی دستگیری وی، مقامات قضایی اعلام کردند که یکی از پزشکان تبریزی اعضای خانواده وی را با غذای نذری مسموم کرده است. در نهایت همه اعضای خانواده به بیمارستان منتقل شدند. اما همسرش المیرا و مادربزرگش بر اثر مسمومیت شدید جان باختند.

  ناکامی دولت در اجرای نهضت مسکن ملی

البته پزشک تبریزی در دادگاه حاضر شد و قتل عمد همسر و مادربزرگش را نپذیرفت. او گفت که خانواده اش را مسموم نکرده است، بنابراین اتهام قتل را رد کرده است.

علیرضا صلحی نیز اتهام قتل عمد در پنج سال گذشته را رد کرد، اما دادگاه با توجه به شواهد موجود در پرونده او را مسئول قتل خانواده اش دانست.

ماجرای قتل عمد یک پزشک خوش خط تبریزی کجاست؟
آیا پزشک تبریز از اعدام نجات می یابد؟

علیرضا صلحی به مدت پنج سال به دو فقره قتل در زندان به سر می برد. اما اکنون که حکم قصاص او قطعی شده است، برخی از وکلا معتقدند که احتمال نقض مجدد حکم قصاص وجود دارد، زیرا او هنوز به قتل همسر و مادربزرگش اعتراف نکرده است.

از سوی دیگر، عمو و مادر متهم که از قیم دم مادربزرگ محسوب می شوند، سال ها پیش توافق کردند؛ بنابراین پزشک تبریزی فقط باید دیه بدهد.

اما هنوز احتمال انتقام از علیرضا صلحی توسط پدر و مادر همسرش وجود دارد.

البته پدر متهم پیش از این برای رضایت خانواده مقتول گفته بود که پسرم همسرش را بسیار دوست دارد. من معتقدم او هیچ انگیزه ای برای کشتن مادربزرگ و همسرش نداشت. برای همین نیامدم که خانواده المیرا را راضی کنم.

اما اگر وکلای دکتر تبریزی نتوانستند حکم قصاص را بشکنند، باید منتظر عفو یا اعدام باشد.

دیدگاهتان را بنویسید