پرورش تجاری کروکودیل؟

فرادید| پرورش کروکودیل در ایران فرصتی پر رونق تلقی می شود و همین معضل باعث شده هر از چند گاهی تعداد زیادی کروکودیل از کشورهای دیگر وارد ایران شوند.

به گزارش فرادید; مدتها پیش در منطقه ملک آباد حدفاصل مشهد و نیشابور کارخانه پرورش کروکودیل با ظرفیت تولید 300 تخته پوست کروکودیل ساخته و به بهره برداری رسید. اخیراً 80 کروکودیل مالزیایی با کمک بخش خصوصی آباد مشهد برای نگهداری و تکثیر وارد کشور شده اند.

البته علاوه بر این استان، چند استان و شهرستان دیگر مانند همدان، کشم و… نیز به پرورش کروکودیل هایی که ظرفیت ارزآوری دارند، دست دارند.

اگرچه در مناطق جنوبی استان سیستان و بلوچستان زیستگاه طبیعی و یک گونه کروکودیل پوزه کوتاه دارد، اما کارشناسان می گویند برای صادرات به ایران ارزش اقتصادی ندارد و پنج گونه که ارزش اقتصادی برای پرورش دارند باید حفظ شود.

ظاهراً فرصت صادرات پوست تمساح باعث شده بود با چشمی پرسود به آن نگاه کنند. پوست این جانور آبزی مشتریان خود را در سرتاسر دنیا دارد، بنابراین می تواند ارز دلاری قابل توجهی را وارد کشور کند.

به گفته کارشناسان این حوزه، پرورش هر کروکودیل از 2.5 تا 3 سال طول می کشد و پس از آن پوست برای دباغی و صادرات آماده می شود.

جدا از پوست این نوع حیوانات، این نوع گوشت نیز از ارزش و تقاضای زیادی برخوردار است.

پرورش کروکودیل تجاری؟
هدف تجاری است یا غیرتجاری؟

در روزهای اخیر تعداد زیادی کروکودیل وارد کشور شده است که باعث شده برخی از دوستداران محیط زیست پرورش کروکودیل در ایران را به تجارت خونین تعبیر کنند.

  ترفندهایی برای افزایش سرعت کامپیوتر شما!

علاوه بر این، تعداد زیادی از فعالان محیط زیست در ایران و جهان بر ممنوعیت محصولات تولید شده از این گونه خزنده تاکید دارند و ایجاد این مزرعه کروکودیل را نقض حقوق حیوانات می دانند.

این تعبیر نیز برگرفته از اظهارات یکی از کارشناسان شیلات است که گفته است در ایران هر کروکودیل بالغ تا 650 میلیون تن قیمت دارد.

به همین دلیل مهری رمضانی، مدیر مزرعه کروکودیل مشهد، درباره بحثی که دوستداران محیط زیست آغاز کرده اند، می گوید: «هدف ما کشتار و تجارت پوست نیست. اگر بخواهیم آنها را سلاخی کنیم 80 کروکودیل صرفه اقتصادی ندارند. در عین حال هر کروکودیل برای من مثل الماس می ماند. «زنده ماندن از آنها سود بیشتری از کشتن آنها دارد.

تورایی همتی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی نیز گفت: کروکودیل های وارداتی کم بوده و به همین دلیل پوست آن ها تا دو سال آینده قابل استفاده نیست. بنابراین سرمایه گذار نمی تواند پوست و گوشت کروکودیل های وارداتی را بکشد و صادر کند.

به گفته همتی، مزرعه کروکودیل در مشهد مجوز فعالیت پرورشی، پرورشی و گردشگری را دریافت کرده و برنامه ای برای زانوهای آن در نظر گرفته نشده است، مگر اینکه تخلفی صورت گیرد که با وجود ریزتراشه ها چیزی بر ما پوشیده نمی ماند.

البته برخی از تجار سودجو این گونه را مناسب می دانند و در موافقت با افزایش مزارع پرورش کروکودیل در ایران به تبادل نظر پرداخته اند.

با این حال، سازمان شیلات ایران اعلام کرد که مجوز پرورش کروکودیل در ایران را برای استفاده پزشکی از این حیوان صادر کرده است.

  ژاپن وارد موج هفتم کرونا شد

از سوی دیگر مدیر شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی همدان که چندی پیش از ورود سری جدید کروکودیل به اداره پرورش کروکودیل ملایر خبر داده بود، گفت: این واحد به پرورش و پرورش کروکودیل می پردازد و هر کشتاری انجام نشده است. انجام شد.تاکنون واردات سری جدید.

البته علیرضا کاراگزلو سرایدار گفته است که از پوست، گوشت، خون و دندان این حیوان بهره برداری اقتصادی می شود و ذبح این حیوانات باید طبق قوانین اخلاقی و بدون شکنجه حیوان انجام شود. او نکشت.

این مقام مسئول می گوید گوشت این حیوان به خارج از کشور صادر می شود، اما از خون آن برای مصارف پزشکی استفاده می شود، پوست آن نیز در کشور استفاده می شود و دندان های آن به عنوان زینت به فروش می رسد.

سرگرمی بچه های پولدار

از جمله تفریحات عجیبی که برای جوانان بسیار ثروتمند ذکر شده، پرورش حیوانات وحشی است.

بر اساس گزارش ها، این کودکان پولدار حیواناتی مانند کروکودیل، شاهین، مار پیتون غول پیکر را به عنوان حیوانات مورد علاقه خود نگهداری می کنند و برخی نیز با افتخار تصاویری از این حیوانات را در فضای مجازی منتشر می کنند.

گفته می شود یکی از جوان ترین میلیاردرهای جهان، یک دختر 20 ساله نروژی به نام الکساندرا اندرسون، یک شرکت سرمایه گذاری بزرگ به همراه خواهرش و یک مزرعه پرورش کروکودیل در ایران دارد.

دیدگاهتان را بنویسید