پرستار بیمار را کشت!

445915 554 خبر مرکزی

کامران علمدهی| زن معتاد که در پوشش پرستار منزل باعث مرگ مردی بیمار در هنگام مصرف قرص های خواب آور شد، گفت: مقتول در حین محاکمه در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به وی حمله کرد.

این پرونده از تیرماه 1378 با زنی میانسال آغاز شد که در شعبه هفتم دادگاه کیفری از مرگ مشکوک برادرش سجاد شکایت کرد.

برادرم در سال 1377 فوت کرد و ما فکر می کردیم که چون برادرم مریض بود به دلیل بیماری فوت کرد اما شش ماه بعد وقتی به خانه برادرم رفتم با داروهایی مواجه شدم که هیچ ربطی به بیماری من نداشت. او گفت. من این کار را نکردم و بعداً متوجه شدم که تعدادی از وسایل منزل برادرم و همچنین تعدادی از مدارک هویتی برادرم دزدیده شده است و فکر می کنم پرستار خانه او در این مرگ نقش داشته است. برادر

برادرم سالهاست که بیمار بود، سه ماه قبل از مرگش پرستاری به نام سیمین 35 ساله را از یک شرکت خدماتی استخدام کرد. روزی که برادرم فوت کرد با ما تماس گرفت و از آن زمان دیگر خبری از او نداریم.

پزشکی قانونی با بررسی شهادت شاکی و محتوای پرونده، دستگیری پرستار را در دستور کار قرار دادند. ابتدا مشخص شد سیمین به دلیل اعتیاد و سرقت توسط دو شرکت خدماتی اخراج شده است.

وی که در تحقیقات اولیه منکر هرگونه جرمی شده بود، در مواجهه با شواهد مجبور به اعتراف شد و گفت: من و همسرم از شهرستان برای کار به تهران آمده ایم. چون معتاد بودم و وضع مالی مان خوب نبود وقتی به عنوان پرستار به خانه سجاد رفتم وسوسه شدم با له کردن 30 قرص در غذای سجاد او را مسموم کنم و بعد یک میلیون تن پول و مدارکش را دزدیدم و در شب همونجا خوابیدم

  ویدئو/ حمله رضا رشیدپور به مسئولان آلودگی هوای تهران

سجاد صبح مریض شد و بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم که دیر شد و فوت کرد و اول با خواهرش تماس گرفتم و بعد رفتم.

از سوی دیگر پزشکی قانونی به بررسی قرص های مصرف شده در رژیم غذایی قربانی پرداخته و در گزارشی اعلام کرده است که مصرف قرص ها 20 درصد در مرگ قربانی تاثیر دارد. با اعترافات متهم و تکمیل تحقیقات، پرونده برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

دعوای جدید متهم

در ابتدای جلسه دادگاه و پس از قرائت کیفرخواست نماینده دادستان به اتهام ایجاد سببیت [سبب سازی]در قتل عمد متهم در دفاع از خود موضع گرفت و در اظهاراتی جدید گفت: اتهام قتل عمد را قبول ندارم و فقط می خواستم او را مسموم کنم زیرا سجاد سه روز قبل از مرگش به من حمله کرد.

سجاد مدام غیبت می کرد و به من می گفت از همسرت جدا شو و با من ازدواج کن. چون بهش نیاز داشتم و از دستش عصبانی بودم 3 تا قرص پودر کردم و ریختمش تو آبگوشت و خورد و خوابش برد و صبح با سرفه هایش از خواب بیدار شدم و ناگهان روی زمین افتادم و نگرفتم. بالا

قاضی از متهم پرسید: شما در تمام مراحل تحقیقات اعلام کردید که 30 قرص به او داده اید، چرا اکنون مدعی هستید که 3 قرص به او داده اید؟

متهم گفت: از ترس 30 قرص گفتم اما 3 قرص خوردم. حالت عادی نداشتم و لیوان می‌نوشیدم، بنابراین در بازجویی‌ها نمی‌دانستم واقعاً چند قرص به او داده‌ام.

قاضی پرسید: انگیزه شما از این کار چه بود؟

  طرز تهیه انواع مافین هویج

متهم گفت: از کار او ناراحت شدم.

قاضی پرسید: وضعیت جسمانی مقتول چگونه است؟

متهم پاسخ داد: نیمی از بدنش فلج بود و به سختی با عصا راه می رفت. فکر کنم فشار خون و آسم و مشکلات قلبی هم داشت.

سپس قاضی پرسید: آیا میت می تواند تنها از خانه خارج شود؟

متهم گفت: خیر.

قاضی گفت: چگونه می توانی ادعا کنی که با این مشکلات جسمی و بیماری به تو حمله کرده است؟

متهم گفت: نمی دانم چرا این کار را کردم. من او را مثل پدرم دوست داشتم و آدم خوبی بود اما به خاطر شیشه هیچ کنترلی روی رفتارم نداشتم.

قاضی با تعجب خطاب به متهم گفت: از ابتدای جلسه دادگاه چندین بار تغییر حرفه دادی. یک بار گفتی او بد و فحاشی است و یک بار هم گفتی که او مهربان است و من او را مانند پدرم دوست داشتم.

از طرفی می گویید نیمی از بدنش فلج بوده و نمی توانسته تنها از خانه خارج شود و آسم، استرس و ناراحتی قلبی داشته است و از طرف دیگر مدعی هستید که به شما حمله کرده است. چرا حقیقت را نمی گویید؟ اگر به شما حمله کرد چرا شکایت نکرد؟

متهم در حالی که سرش را پایین انداخته بود و اشک می ریخت گفت: نمی دانم چه بگویم. تنها چیزی که می دانم این است که او مرد خوبی بود.

پدر مقتول سپس به محل حادثه رفت و گفت: برای این زن جریمه می خواهم و به هیچ وجه تمایلی به بخشش ندارم. او پسر مریض مرا به خاطر دزدیدن وسایلش کشت. همسایه ها شهادت می دهند که متهم هر شب با کمک شوهرش تعدادی از وسایل پسرم را سرقت می کرد.

  عکس / ارائه آفرودهای جدید چری و گریت وال

قاضی از والی دام پرسید: اگر حکم دادگاه قصاص نیست، آیا می خواهید دیه بگیرید؟

پدر مقتول گفت: ابتدا خواهان مجازات متهم هستم اما اگر قانون بگوید قصاص نشود حاضرم دیه بگیرم.

متهم سپس راهی پایگاه شد و در آخرین دفاعیات خود اظهار داشت: از خانواده مقتول می خواهم مرا ببخشند، پولی برای پرداخت دیه ندارم. فقط بدانید که من در کارم عمدی نبودم و اگر شیشه مصرف نمی کردم هرگز چنین کاری را انجام نمی دادم. در پایان دفاعیات متهم، قضات برای صدور حکم شتافتند.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید