پرداخت وام مسکن بدون نیاز به سپرده و اوراق

با حمایت شبکه بانکی کشور، به سازندگانی که قصد ساخت واحد مسکونی در زمین خود را دارند، تسهیلات ویژه پرداخت می شود.

پرداخت وام مسکن بدون نیاز به سپرده و اوراق

بر اساس گزارش ها زمان اخبار به گزارش بورس 24، با حمایت شبکه بانکی کشور به سازندگانی که قصد ساخت واحد مسکونی در زمین خود را دارند، تسهیلات ویژه پرداخت می شود.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، به مالکانی که به قصد سکونت در زمین خود قصد ساخت و ساز مسکن را دارند، تسهیلات نهضت ملی مسکن پرداخت می شود. این دسته از مالکان برای دریافت این تسهیلات نیازی به خرید اوراق بهادار یا سپرده نزد بانک نخواهند داشت و ممکن است طبق دستورالعمل مندرج در این زمینه تسهیلات دریافت کنند.

پروژه های این گروه از متقاضیان تحت عنوان پروژه های ساخت مسکن مستقل در چارچوب طرح نهضت ملی مسکن و مطابق با اجرای قانون جهش تولید مسکن مشمول این امتیازات ویژه خواهند بود.

این تسهیلات متناسب با پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکونی به صاحبان ساخت و ساز پرداخت می شود و شامل تمامی شهرهای کشور می شود.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، هیچ گونه محدودیتی برای ثبت نام خود مالکان وجود ندارد و تمامی شهرها و روستاها برای این دسته از داوطلبان آزاد است. هر کس با هر شماره ای که در مجوز مشخص شده باشد می تواند ثبت نام کند و وجوهی را برای مالکیت خود دریافت کند.

این دسته از افرادی که خواهان ساخت مسکن شخصی هستند می توانند با ثبت نام در سامانه نهضت ملی و درخواست این تسهیلات به عنوان مسکن ساز حرفه ای فعالیت کنند.

  همه ما منتظر طلوع فجر Society 24 هستیم

بر این اساس، سازندگان خانه های خود در تمامی شهرهای کشور می توانند مانند سایر متقاضیان و سازندگان، از سقف تعیین شده برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال یعنی 450 میلیون تن در تهران، کلانشهرهای با جمعیت بیشتر بیش از یک میلیون و 400 میلیون تن، مراکز استان ها 350 میلیون تن و سایر شهرها 300 میلیون تن مصرف می کنند. متقاضیان روستایی نیز می توانند تا سقف 250 میلیون تن از تسهیلات خود استفاده کنند.

از این پس این امکان وجود دارد که مالکان و سازندگانی که قصد دارند در قالب پروژه های ملکی خود در زمین خود اقدام به ساخت مسکن کنند، در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام و مدارک خود را ارائه دهند، با انتخاب واحد در شعب معرفی شوند. یک بانک .و اطلاعات را در شعب بانک پر کنید. مهمترین مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و درخواست شامل اسناد مالکیت و پروانه ساختمانی است که بر اساس آن تسهیلات بانکی به این دسته از مالکان پرداخت می شود.

براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، تسهیلاتی که در قالب نهضت ملی مسکن به مالکان پرداخت می شود، نیازی به خرید اوراق و سپرده ندارد. براساس دستورالعمل پرداخت تسهیلات ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال، این تسهیلات در چهار مرحله توسط بانک موجود به مالکان پرداخت می شود.

به ترتیب 10 درصد تسهیلات در مرحله پی و پی، 40 درصد در مرحله اسکلت و سقف، 25 درصد در مرحله سفت کاری و 25 درصد در مرحله نازک کاری به داوطلبان پرداخت می شود.

  عکس جدید از فیلم هومن سیدی با بازی محسن تنابنده

دیدگاهتان را بنویسید