پرداخت جدید یارانه لغو شد!

دولت برای بار دوم وعده یارانه جدید می دهد و مردم را امیدوار می کند اما عملی نمی کند. انتظار می رود مردم یارانه جدید را در پایان هفته واریز کنند که طبق اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها این هفته واریز می شود.

طبق وعده دولت و به ویژه معاونت اقتصادی رئیس جمهور، قرار است این روزها یارانه جدید به سرپرستان خانوار پرداخت شود، اما آن طور که پیداست این امر محقق نمی شود.

محسن رضایی آذرماه اعلام کرد یارانه ها در دی ماه دو برابر می شود. به گفته وی، یارانه یک خانواده چهار نفره باید 800 هزار تن می شد که بخشی از آن به صورت بن خرید و بخشی نیز نقدی اعطا می شود. صدور کارت در روزهای اخیر کنار گذاشته شده است.

در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر توقف یارانه خرید کالا توسط دولت و تصمیم به پرداخت کل یارانه به صورت نقدی منتشر شده است. همچنین تاکید شد یارانه جدید همزمان با یارانه بنزین در پایان هفته جاری پرداخت خواهد شد.

به عبارت دیگر، خانواده‌های دهک اول تا چهارم در مجموع 680 هزار تن یارانه بنزین و یارانه معیشتی در پایان هفته جاری دارند، در حالی که دهک‌های پنجم تا هفتم در مجموع 535 هزار تن یارانه دریافت می‌کنند.

اما همانطور که مشخص است واریز یارانه جدید تا پایان هفته جاری لغو می شود. بر اساس اطلاعیه سازمان هدفمندی یارانه ها، مرحله «بیست و ششم» نفقه ساعت 24 پنجشنبه 9 دی ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

در این اطلاعیه آمده است که همانند دوره های گذشته برای خانواده های تک خانوار 55000 تن، خانواده های دو نفره 103000 تن، خانواده های سه نفره 138000 تن، خانواده های چهار نفره 172000 تن و خانواده های چهار نفره 205000 تن. . خانواده های 5 نفره و بیشتر. بنابراین روند پرداخت یارانه در این هفته تغییر نمی کند و مردم همان مبالغی را دریافت می کنند که در دو سال گذشته پرداخت شده است و در این هفته خبری از یارانه جدید نیست.

  عکس هایی از لحظات فیلمبرداری در شهر ایذه + فیلم

دولت سیزدهم کمتر از پنج ماه است که روی کار آمده است، اما بارها وعده پرداخت یارانه های جدید را داده یا به آن عمل نکرده است. از پرداخت کارت اعتباری 150000 تا 200000 تومان کمک 110000 تومانی حذف 4200 دلار تا مژده محسن رضایی؛ هیچ یک از آنها محقق نشده است.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید