پرباران ترین و کم بارش ترین استان های کشور از ابتدای سال تاکنون

جدول داده های پهنه های بارشی استان ها و کشور مرکز پایش و هشدار خشکسالی کشوری سازمان هواشناسی از ابتدای سال آبی جاری تا پایان دی ماه را نشان می دهد: استان گیلان با 445 میلی متر بارندگی و سمنان با بارش. 20 میلی متر بارندگی کمترین استان ها را تشکیل می دهند.

بر اساس این گزارش، میانگین بارندگی در کشور کمی بیش از 98 میلی متر است که این میزان برای مدت مشابه سال گذشته حدود 74 میلی متر بوده است.

بر اساس این گزارش، سالانه به طور متوسط ​​237 میلی متر بارندگی در سراسر کشور داریم که نشان می دهد تاکنون تنها 41.4 درصد بارندگی داشته ایم، این در حالی است که استان های آذربایجان غربی و شرقی، البرز، بوشهر، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، قم، کردستان، کوگیلویه و بویراحمد، کرمان، گیلان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و یزد امسال بیش از مدت مشابه سال گذشته بارندگی داشتند.

در استان های اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، کرمانشاه، گلستان، لرستان و همدان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بارندگی کمتری داریم.

همچنین در جدول پرباران ترین استان های کشور پس از گیلان، کهگیلویه و بویراحمد با 348، چهارمحال و بختیاری با 261، مازندران با 285 و لرستان با 209 میلی متر پر بارش ترین استان ها هستند.

در جدول با کمترین میزان بارش پس از استان سمنان با 3.20 میلی متر بارش، استان خراسان شمالی با 7.39، استان یزد با 41.8، سیستان و بلوچستان با 7.46، خراسان رضوی با 1.52، اصفهان و خراسان جنوبی با قم 6.7، تهران با 70. 80 و ایلام با 95 میلی متر بارندگی زیر صد میلی متر داشتند.

  استایل جالب الیکا عبدالرزاقی در تولد ۴۳ سالگی اش + عکس

دیدگاهتان را بنویسید