پایان مردی که به اشرف نه گفت; چه اتفاقی برای مهندس پالانچیان افتاد؟

415564 991 خبر مرکزی

یکی از اولین افرادی که در سال 1314 به دلیل تصمیم رضاشاه مبنی بر تغییر الگوی ایرانی مبتنی بر غرب، بدون حجاب در جشن فارغ التحصیلی دانشگاه شرکت کرد. اشرف پهلوی دختر رضا شاه بود. او که همیشه از سوی والدینش نادیده گرفته شده بود، بعدها مهمترین نقش را در دوران سلطنت برادرش محمدرضا پهلوی ایفا کرد.

خواهر دوقلوی پادشاه عادت داشت خیلی سریع به خواسته اش برسد و گاهی حاضر بود برای رسیدن به هدفش دست به هر کاری بزند.

اشرف به تجارت مواد مخدر پرداخته و آنقدر جدی گرفته که به یک قاچاقچی بین المللی تبدیل شده است. در یکی از سفرهایش به سوئیس، چند کیلوگرم هروئین در چمدانش پیدا شد که باعث آبروریزی بین المللی شاه و ایران شد.

بسیاری از افراد خانواده شاه فساد مالی داشتند، اما مهمترین آنها خواهر دوقلوی شاه اشرف بود که ذاتاً حریص بود و تمایلات جنون آمیز زنانه داشت.

فعالیت دیگر اشرف پهلوی قمار بود که توانست جوانان زیادی را دور خود جمع کند. او شهرت افسانه ای به فساد و آزار و اذیت مردان جوان داشت. خواهر شاه به راحتی دلش را به جوانان زیبا، بلند قد و ثروتمند باخت.

لئون پالانچیان یکی از افرادی بود که در تور اشرف پهلوی گرفتار شد. اشرف به مهندس پالانچیان علاقه داشت، اما مهندس پالانچیان حاضر به پذیرش خواسته های اشرف نبود.

تمایلات اشرف باعث شد هر روز به خانه پالانچیان برود و از او بخواهد فقط چند لحظه او را ببیند، اما پالانچیان با عصبانیت او را رد کرد.

اشرفی که مانند پدرش بی رحم بود و حاضر بود از هر وسیله ای برای رسیدن به اهدافش استفاده کند. وقتی دید که التماس پالانچیان بی فایده است، به ساواک دستور داد تا او را دستگیر کنند، صرفاً به این دلیل که او درخواست اشرف را رد کرده و باید مجازات می شد. پس از مدتی اشرف دستور آزادی او را داد به این امید که پالانچیان به درخواست او عمل کند.

 

Vseprosport Ru

پس از آن اشرف تصمیم گرفت او را به مهمانی در نوشهر توسط یکی از دوستان نزدیک لئون بالایان ببرد و آخرین فرصت خود را امتحان کند.

وقتی اشرف پالانسیان را در مهمانی می بیند، دوباره التماس می کند و گریه می کند که به من رحم کن، عشق تو را از دست می دهم. اما پالانچیان او را دفع می کند و پاسخ را رد می کند. اشرف هم عصبانی می شود و او را در حالت عصبانی رها می کند.

ساعاتی بعد در حالی که پالانسیان و دوستش هواپیمای دو موتوره خود را برای گشت زنی به سمت دریا می بردند، هواپیما به طرز مشکوکی سقوط کرد.

دیدگاهتان را بنویسید