پایان تلخ تراژدی ویلموتس; روزی 5.8 میلیارد تومان!

بر اساس رای جدید دادگاه حکمیت ورزشی، فدراسیون فوتبال برای 32 روز حضور ویلموتس در ایران و ضعیف ترین نتایج تیم ملی 5 میلیون و 400 هزار یورو پرداخت خواهد کرد.

انتظار اعلام رای پرونده مارک ویلموتس توسط دادگاه CAS به پایان رسید و دادگاه حکم 6.2 میلیون یورویی اعلام شده توسط فیفا در مرداد 1398 را لغو و فدراسیون فوتبال ایران را به پرداخت 3 میلیون و 325 هزار یورو محکوم کرد. به علاوه 5 درصد بهره .حکم سالانه.

مبلغ کل قرارداد ویلموتس برای 3 سال و نیم 7 میلیون و 875 هزار یورو بود. مبلغ قرارداد برای سال های اول، دوم و سوم ویلموتس 2 میلیون و 250 هزار یورو در سال و برای نیمه سوم سال 1 میلیون و 125 هزار یورو یعنی نیم سال تعیین شد.

با توجه به اینکه اتحادیه فوتبال انگلیس در مدت حضور ویلموتس در ایران 1.7 میلیون یورو با احتساب غرامت فعلی به این مربی پرداخت کرده بود، ویلموتس برای اقامت 32 روزه وی در ایران حدود 5 میلیون و 400 هزار یورو به جیب خواهد زد.

با احتساب هر یورو 34 هزار و 400 تومان به نرخ روز 15 مرداد 1401، دستمزد دریافتی این سرمربی کروات 185 میلیارد و 760 میلیون تومان خواهد بود!

ویلموتس برای هر روز 5.8 میلیارد تومان، برای هر ساعت 241.8 میلیون تومان و برای هر دقیقه 4 میلیون تومان دستمزد می گرفت که در فوتبال ایران بی سابقه است!

این مبلغ هنگفت در حالی به این سرمربی تعلق می گیرد که او در مجموع 4 بازی رسمی هدایت ایران را برعهده داشت و دو باخت مقابل بحرین و عراق متحمل شد و ایران را در آستانه یک شکست بزرگ و ناکامی در راهیابی به جام جهانی قرار داد.

  چند عدد میوه و آجیل در شب یلدا در تره بار؟!

علاوه بر این باید به ماجراهای شستا که منجر به واگذاری ساختمان فدراسیون فوتبال به این شرکت شد، هزینه های وکلای ایرانی و البته لطمه زدن به آبروی فوتبال ایران نیز اشاره کرد.

ویلموتس سرمربی تیم ملی ایران شد در حالی که کارلوس کی روش سالانه 1.4 میلیون یورو دستمزد دریافت می کرد و اتحادیه فوتبال انگلیس که در آن زمان مهدی تاج ریاست آن را بر عهده داشت، مدعی شد که او با دستمزد مربی ای برابر یا کمتر از آن موافقت می کند. کی روش در عوض سراغ مردی رفت که چند برابر لیاقتش را از ایران گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید