پاکسازی کلیه ها با داروهای گیاهی

فرادید| کلیه ها اندام هایی هستند که تا زمانی که بیمار یا بیمار نشوند هیچ کس به آنها توجه نمی کند. اگر یکی از حساس ترین اعضای بدن هستند، وظیفه آنها تصفیه خون و دفع سموم است. روزانه 200 لیتر مایعات بدن را تصفیه می کنند که 2 لیتر آن از طریق ادرار دفع می شود. کلیه ها در تنظیم فشار خون، افزایش گلبول های قرمز و جذب ویتامین D بسیار موثر هستند.

پاکسازی کلیه یکی از راه های حفظ سلامت این اندام حساس است. در این مقاله 9 گیاه برای پاکسازی کلیه ها را معرفی می کنیم:

1- چانکا پدرا
این گیاه در آمریکای جنوبی است که به شکستن سنگ کلیه و از بین بردن آن کمک زیادی می کند. به گفته پزشکان و محققان، این گیاه سنگ کلیه را دفع می کند و یک سیستم محافظتی در بدن ایجاد می کند تا از ایجاد سنگ کلیه ثانویه جلوگیری کند. برای استفاده از این جوشانده معجزه آسا، گیاه چانکا پدرا را با آب مخلوط کنید و یا 400 گرم کپسول را دو بار در روز میل کنید تا سنگ کلیه دفع شود.

داروهای گیاهی برای پاکسازی کلیه

2- رود طلایی
این گیاهی است که برای سم زدایی کلیه ها استفاده می شود. رود طلایی التهاب کلیه ها را کاهش می دهد و عفونت را از بین می برد.

داروهای گیاهی برای پاکسازی کلیه

3- ریشه گل ادریس
گل ادریس حلال بوده و قابلیت نرم شدن سنگ کلیه و کمک به جذب ویتامین C را در بدن دارد.این گیاه هم به صورت خشک و هم به صورت کپسول استفاده می شود و عصاره آن تزریقی است.

  زمان مناسب برای نوشیدن قهوه چه زمانی است؟

داروهای گیاهی برای پاکسازی کلیه

4- دم اسب
این گیاه دارای مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است و سنگ کلیه و مثانه را کاهش می دهد. بی اختیاری ادرار را کنترل می کند و به صورت دم کرده یا قرص مصرف می شود.

داروهای گیاهی برای پاکسازی کلیه
5- ریشه کرفس
ساقه و ریشه کرفس سرشار از پتاسیم و منیزیم است که از التهاب کلیه ها جلوگیری می کند. این گیاه اغلب توسط افراد خام مصرف می شود. ذکر این نکته ضروری است که کرفس بهترین سبزی برای پیشگیری از سرطان روده است و برای افراد مبتلا به کم خونی مفید است.

داروهای گیاهی برای پاکسازی کلیه

6- ریشه شن
شن یا علف هرز پیاز برای سلامت و پاکسازی کلیه ها بسیار مفید است. ریشه شن حاوی یوپارین است که عفونت های کلیه را کنترل و درمان می کند. سنگ کلیه را از بین می برد و در درمان نقرس موثر است.

داروهای گیاهی برای پاکسازی کلیه

7- Uva-Ursi
آوا آر سی درختی با گل های قرمز رنگ است که جوشانده گل های این درخت اثر آرام بخشی دارد و برای پاکسازی کلیه ها استفاده می شود. مطالعه ای در کالیفرنیا نشان داد که گل ها عفونت را از بین می برند و به عنوان ایبوپروفن برای تسکین درد عمل می کنند. می توان آن را به عنوان نوشیدنی یا به عنوان قرص یا کپسول مصرف کرد. این گیاه کاملا بی خطر بوده و استفاده از آن در دراز مدت مضر نیست.

داروهای گیاهی برای پاکسازی کلیه

8- ریشه بابونه
بابونه که به عنوان طعم دهنده استفاده می شود، غشاهای مخاطی و مخاطی را تسکین می دهد.
اگر چای بابونه بنوشید، در عین حال کلیه های خود را نیز پاک می کنید.

  تلخ ترین روز تاریخ استقلال با حضور 120 هزار نفری

داروهای گیاهی برای پاکسازی کلیه

9- ریشه گل داوودی
این گیاه حاوی آنتی اکسیدان است و از آسیب سلولی جلوگیری می کند. قند و فشار خون را کنترل می کند و کلسترول خون را کاهش می دهد.

داروهای گیاهی برای پاکسازی کلیه

11- مشتری
از این گیاه نه تنها به عنوان ادویه یا تزئین غذا استفاده می شود. به یاد داشته باشید که جعفری سرشار از ویتامین K است و به نرم شدن بافت کلیه کمک می کند. استفاده از جعفری به مقدار زیاد کمی خطرناک است. پس در مصرف آن دقت کنید.

منبع: Dailymail

ترجمه: فرادید

دیدگاهتان را بنویسید