پاسخ مدیر شبکه نسیم به شایعات جدایی دورهمی و خندوانه

این روزها بحث های مختلفی در مورد تداوم برندها و شایعاتی مبنی بر حذف برخی مجریان تلویزیون مطرح می شود که اکثر آنها « مجموعه “من” مجبور هستم او برمی گردد البته این بحث ها درباره احسان علیهانی و.» عصر جدید از رضا رشیدپور نیز نام برده شده است. اما محمدرضا هوشرو مدیر شبکه نسیم این موضوع را تکذیب کرد و حتی بازگشت. کتابباز و عاقبت «خندوانه» و «دورهمی» و حتی چند برند قدیمی از شبکه نسیم.

همانطور که خوشرو در کشورش بر گفت و گو برای تقویت و بهبود شکل و محتوای برندها در سیر تحول سازمان تاکید دارد، کارشناسان نیز معتقدند برندهایی مانند خندوانه و دورهمی که نسیم یا بسیاری دیگر از برندهای تلویزیونی سرگرمی هستند. با ایجاد تنوع، برنامه ریزی و بینش علمی مناسب و تخصیص نقشه راه و چشم انداز روشن، بخش ها و فصل های جدیدی را برای آنها طراحی می کند.

گاهی برخی از برنامه ها بدون تغییر روال دچار کلیشه، تکرار و عدم استراتژی و برنامه ریزی می شوند. به گونه ای که خلاقیت در ادامه برخی برنامه های پرمخاطب قطع می شود. در این راستا به ویژه اتاق فکر خندوانه با ابتکارات متعددی تلاش هایی صورت گرفته است.

برخی از برنامه نویسان مانند گردانندگان «شوی کودک» به سراغ مشاغل مختلفی مانند «افترا» رفتند و شغل جدیدی ایجاد کردند. البته قرار است به زودی تولید فصل پنجم این برنامه تلویزیونی آغاز شود. شغلی که هم فضای مردمی دارد و هم می تواند سلامت و نشاط را در جامعه ارتقا دهد.

ناگفته نماند که در اصول برنامه نویسی گاهی برخی از محورها و رویکردها باید ثابت بمانند و در عین حال برخی رویکردها باید تغییر کنند و شاهد تنوع و گاهی اتفاقات جدید باشیم.

ماموریت اصلی شبکه نسیم سرگرمی است که گاهی با برخی برندها همراه می شود و حالا با حضور مدیر جدید باید برندهای جدیدی ایجاد شود. محمدرضا هوشرو که مدتی است مدیریت شبکه نسیم را برعهده داشته به شدت به سیاست های سرگرمی جدید تلویزیون که تبدیل به یک فرهنگ با محتوای سالم می شود علاقه جدی دارد و تلویزیون پیشتاز این موضوع خواهد بود.

  انتخاب عیسی القاطر; اخراج از پرسپولیس یا عملیات

چندی پیش با پیمان جبلی رئیس صدا و سیما درباره سرگرمی و رقابتی که ویدئوها در این زمینه ایجاد کرده گفت و گو کردیم و گفت: یکی از عناصر اصلی تلویزیون سرگرمی است. برای سرگرمی های هدفمند، بدیع و سالم در دوره جدید برنامه های زیادی داریم.

به گفته رئیس رسانه ملی، در شرایط رقابتی و سیاست های تحول، شعارهای محوری از جمله عدالت محوری و هویت محوری در کنار ترویج محتوای سرگرمی حائز اهمیت است. با این حال، بحث در مورد سرگرمی، اطلاعات و آگاهی مهم است که در یک دوره تکامل دست به دست هم دهند.

هوچرو معتقد است: «فضای مفرح می تواند در میان فشارهای مخالفان، امید و نشاط را در جامعه ایجاد کند. به عنوان مثال باعث افزایش اعتماد به نفس فردی می شود و با پیشرفت مناسب در این زمینه به اعتماد به نفس اجتماعی دست خواهیم یافت. به جای فروپاشی اجتماعی، انسجام شکل می گیرد.

راهبرد رسانه‌ها و رسانه‌های انقلابی که می‌خواهند سرگرمی داشته باشند، در درجه اول ایجاد امید، روحیه خوب، نشاط و سرگرمی است. همه این اتفاقات باید با طرح مفاهیم و مضامین مورد نظر به مخاطب منتقل شود. “

وی همچنین درباره ماندگاری دو برنامه خندوانه و دورهمی و همچنین تبلیغ محتوای این دو برند و تداوم چند برند دیگر شبکه نسیم با خبرنگار تسنیم گفت و گو کرد.

ما هیچ برنامه ای برای حذف برنامه نداریم

* در این فصل زمزمه هایی مبنی بر سرنگونی مهران مدیری و حتی پایان خندوانه به گوش می رسد و برنامه هایی مانند کتاب باز که پروازهای آن همچنان ادامه دارد، بلاتکلیف است. آیا برندها پایان می یابند یا قالب و محتوا بهبود می یابد؟

همانطور که قبلا ذکر کردم، ما هیچ برنامه ای برای حذف نصب نداریم. این برنامه ها سرمایه رسانه ملی است چون عقبه و اقبال عمومی دارند و با پول بیت المال به اینجا آمده اند. پاک کردن معنی ندارد و ما همیشه به دنبال راهی برای بهبود فرم و محتوا و در نتیجه تن دادن به برنامه های تنفسی هستیم. به این فکر کنید که برای بهتر شدن اوضاع و ایجاد محتوای جذاب تر چه کاری باید انجام دهید. همچنین برندهای جدیدی را در دستور کار داریم که یک گام جلوتر در تولید خواهند رفت و حتما جزئیات آنها را توضیح خواهیم داد.

  هواشناسی ایران امروز 18/10/1400

برخی از برنامه های طنز جدید ما از قربان تا غدیر به دهه ولایت می رسد. «دورامی» و «هندوانه» تغییر شکل و محتوایی خواهند داشت و با تقویت و غنی سازی لازم برای فصل های آینده برنامه ریزی خواهند کرد. پخش هر دو برنامه تا آستانه ماه محرم ادامه خواهد داشت.

پاسخ مدیر به

آیا فصل جدید این دو برنامه (خندوانه و دورهمی) بعد از محرم و صفر آغاز می شود؟

شاید زمان استراحت آنها کمی بیشتر باشد، اتفاقاً جستجوی “شاد” زمان بیشتری برای پخش است. معمولاً وقتی یک تیم توسعه برنامه‌های زیادی می‌سازد، ابتدا باید استراحت کنند و سپس به فکر طراحی مجدد فرم و محتوا باشند. چون روزی چندین برنامه برای انجام وظایف خود می کشیدند. البته در این بین اپلیکیشن های شبکه جدید هم می رسد تا خلاء کمتری داشته باشیم.

در مورد سیاست های سرگرمی جدید صحبت کردید که علاقه ویژه و جدی به محتوای سرگرمی سالم دارید ….

آره. این تلاش در یک محیط رقابتی حتی بیشتر است. مطابق با این شرایط و سیاست های تکاملی؛ شعارهای محوری مانند عدالت محور و هویت محور در کنار ترویج محتوای سرگرمی حائز اهمیت است. با این حال، بحث در مورد سرگرمی، اطلاعات و آگاهی مهم است که در یک دوره تکامل دست به دست هم دهند.

برنامه های تفریحی ویژه جام جهانی

برای جام جهانی برنامه ای داشتی؟

باکس ورزشی نداریم اما در چارچوب جام جهانی دو سه برنامه تفریحی در این زمینه خواهیم داشت.

نقشه جواد رضویان ثابت شد

سوال بعدی ما در مورد برنامه جواد رضویان است که در عید سعید فطر پخش شد. آیا قرار است نسیم یک برنامه شبکه ثابت باشد؟

در حال مذاکره هستیم که این برنامه با نام «حسابدار» یا نام دیگری ادامه پیدا کند و تبدیل به یک برنامه ثابت در وب شود. قبلا ایده ما این بود که یک آزمایش روی هوا انجام دهیم که در عید سعید فطر انجام شد. البته برنامه مشکلاتی دارد که در حال مذاکره با گروه سازنده هستیم و روی آنتن خواهند رفت.

  زهره فکر میکنی و 100 قرص میخوری؟!

آیا می توان به ایام عید قربان رسید؟

شرایط تابستان امسال بسیار خاص است و شبکه نسیم باید مسیر خود را تغییر دهد. اگر برنامه ای پخش شود به دلیل مصادف شدن با ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ناقص می شود. کار ناتمام متوقف می شود. این برنامه احتمالا بعد از محرم و صفر به روی آنتن می رود. البته در مورد محرم و صفر ایده های متفاوت و جالبی داریم.

«وقتشه» به شبکه نسیم می آید؟

* هیچ برنامه ای برای ازدواج، سبک زندگی و تولد آنلاین وجود ندارد. آیا هیچ برنامه ای برای برگرداندن زمان به عقب یا ساختن یک برند جدید ندارید؟

به گروه تولید وقتشه گفتیم که طرح تابستانی خود را که به تازگی دریافت شده است بیاورند. ما با تیم های برنامه ریزی که برنامه داشتند تماس گرفتیم و صحبت کردیم تا طرح ها و ایده ها را به صورت آنلاین به اشتراک بگذاریم. با این حال برنامه های جدیدی را نیز در دستور کار داریم که از آن رنج نخواهیم برد.

من شنیده ام که شما در مورد سریال سازی خیلی جدی فکر می کنید. این سریال ها کوتاه خواهند بود یا کارهای جدی طنز بلند پخش می شود؟

برنامه های چند کمدی به شبکه رسیده است، برخی از ما بیشتر به توافق رسیده ایم و برخی صحبت ها جدی می شود. به طور جدی روی سریال های کوتاهی کار می کنیم که 25 دقیقه طول می کشد. سریال را به طور کامل نخواهیم داشت، اما به دنبال سریال های کوتاه با رویکرد طنز خواهیم بود که از شبکه نسیم پخش می شود.

تهیه کننده برنامه کودک شو در گفت و گو با ما از ساخت این برنامه …

پروانه نمایش کودک صادر شد و کار خود را در پیش تولید آغاز کرد. اتاق فکر این برنامه در حال فعالیت است و هنوز تصمیمی برای انتخاب مجری گرفته نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید