ویژگی های «iPad OS 16» در آپدیت جدید!

اپل در جریان WWDC 2022 آپدیت جدید را برای iPad OS 16 معرفی کرد.

به روز رسانی که شامل برخی از ویژگی های iOS 16 و MacOS مانند نسخه جدید برنامه Home با پشتیبانی از رمز عبور در سافاری است و به چندین ویژگی جدید نیز مجهز شده است.

سیستم عامل آی پد 16

این تغییرات شامل اضافه شدن اپلیکیشن جدید آب و هوا و ویژگی Free Form است که صفحه ای شبیه به وایت برد را در اختیار کاربران قرار می دهد. مالتی تسکینگ یا چندوظیفه ای در این نسخه نیز با تغییرات قابل توجهی برای بهبود عملکرد همراه است.

مدیر صحنه

همچنین قابلیت Stage Manager که پیش از این در نسخه Mac OS Ventura منتشر شده بود به iPad OS 16 اضافه شده است که به کاربر اجازه می دهد به ویژگی های مختلفی مانند کشیدن و رها کردن اپلیکیشن ها دسترسی داشته باشد.

هشت یا 16
طبق گفته اپل، کاربران iOS 16 می توانند هشت برنامه را به طور همزمان اجرا کنند، اما در این حالت، چهار برنامه در iPad و چهار برنامه در مانیتور خارجی نمایش داده می شوند.

در این نسخه تاکید ویژه ای بر قابلیت های همکاری مبتنی بر کاربر شده است، به طوری که در یکی از این موارد کاربر می تواند ویرایش ها را مستقیماً از طریق اشتراک گذاری در برنامه های آفیس مانند Pages روی سند اعمال کند.

 سیستم عامل آی پد 16

این ویژگی مشابه چیزی است که گوگل در سرویس هایی مانند Docs و Spreadsheets در اختیار کاربران خود قرار می دهد. اپل همچنین اعلام کرد که در صورت ایجاد تغییر در فایل به اشتراک گذاشته شده در اپلیکیشن Messages، به همه شرکت کنندگان اطلاع خواهد داد.

  90 تا 120 هزار تن یارانه، مشمولان چه کسانی هستند؟!

به گفته اپل، برنامه های مجهز به ابزارهای همکاری و اشتراک گذاری شامل فایل ها، یادداشت های کلیدی، اعداد، یادداشت ها، یادآورها و سافاری خواهند بود. این شرکت همچنین اعلام کرد که در حال ارائه یک API برای توسعه دهندگان است تا عملکردهای مشابهی را به برنامه های خود اضافه کنند.

این شرکت همچنین اپلیکیشنی به نام Free Form توسعه داده است که به کاربران امکان می دهد روی یک بوم به اشتراک گذاشته شده کار کنند. این اپلیکیشن از Apple Pencil و فایل های مختلف پشتیبانی می کند.

ویژگی های جدید در iPad OS 16 شامل امکان نمایش اندازه پوشه و تغییر پسوند فایل است. اپل همچنین بهبودی در تراکم پیکسلی به این نسخه اضافه کرده است که می تواند در آیپدهای مجهز به M1 برای بهبود کیفیت تصویر استفاده شود.

به گفته اپل، آپدیت جدید آیپد او اس 16 به مدت یک ساعت در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفته است و نسخه بتای عمومی آن ماه آینده منتشر خواهد شد. نسخه عمومی این آپدیت نیز در پاییز برای دانلود در دسترس خواهد بود.

ادعا شده است که iPad OS 16 برای iPad (نسل پنجم و مدل‌های جدیدتر)، iPad mini (نسل پنجم و مدل‌های جدیدتر)، iPad Air (نسل سوم و مدل‌های جدیدتر) و همه مدل‌های iPad Pro در دسترس خواهد بود.

منبع: آی تی ایران

دیدگاهتان را بنویسید