ویژگی های مختلف آپدیت جدید تلگرام

تلگرام اخیرا آپدیت جدیدی را برای پلتفرم خود منتشر کرده است که می تواند تجربه کاربری متفاوتی را در نحوه استفاده از این اپلیکیشن پیام رسان به ارمغان بیاورد.

با این به روز رسانی، کاربران می توانند از ویژگی هایی مانند پیمایش سریع تر صفحه برای رسانه های مشترک، دسترسی آسان به فایل های رسانه ای با افزودن تقویم به بخش رسانه، ایجاد دعوت نامه گروه یا کانال با تایید مدیر عضویت و غیره بهره مند شوند. از تمام این ویژگی های زیر

به سرعت به برگه رسانه مشترک بروید

هر کاربر تلگرام به فضای ابری نامحدود دسترسی دارد و هر صفحه چت دارای بخشی به نام رسانه اشتراکی است که تمامی تصاویر، ویدئوها، فایل ها و موسیقی ارسال شده را نمایش می دهد. یک نوار تاریخچه به این بخش در کنار صفحه اضافه شده است که می تواند سریعتر بین فایل های موجود در رسانه مشترک به بالا و پایین حرکت کند.

کاربران همچنین می‌توانند با بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی، حجم فایل‌هایی را که مشاهده می‌کنند، بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی کنند. بنابراین می توانید تعیین کنید که تنها دو فایل یا چند فایل روی صفحه نمایش داده شوند.

مشاهده تقویم در رسانه مشترک

برای یافتن سریع‌تر فایل‌های رسانه در یک تاریخ خاص، می‌توانید روی نوار تاریخ ضربه بزنید تا صفحه تقویم باز شود. این صفحه پیش نمایشی از فایل های رسانه ای را نشان می دهد که می توانید هر روز انتخاب کنید تا فایل های ارسال شده در آن تاریخ را ببینید.

علاوه بر افزودن ابزارهای جدید برای جابجایی بین گذشته و حال، اکنون کاربران می‌توانند رسانه‌های مشترک را فیلتر کنند تا فقط تصاویر یا ویدیو یا هر دو نمایش داده شوند.

  وقتی روان جامعه آسیب می بیند!

تقویم

درخواست عضویت در گروه ها و کانال ها

آپدیت جدید تلگرام قابلیت جدیدی را ارائه می کند که به کاربران امکان می دهد با انتخاب گزینه “تأیید مدیر” مشخص کنند که تنها در صورت تایید مدیر، افراد می توانند با ضربه زدن روی لینک ها به گروه یا کانال خاصی اضافه شوند.

در اینجا، زمانی که کاربر بر روی پیوندی کلیک می‌کند که قابلیت تأیید مدیر آن فعال است، امکان پذیرش یا رد این درخواست به عنوان گزینه‌ای برای مدیر نمایش داده می‌شود.

ایمیل های منحصر به فرد برای پیوندهای دعوت

کاربران تلگرام می توانند ایمیل های منحصر به فردی را به لینک های عضویت اختصاص دهند و مدیریت آن ها را آسان تر کند.

موضوعات چت جهانی برای کاربران iOS

آپدیت قبلی تلگرام 8 موضوع جدید را معرفی کرد که کاربر می تواند برای صفحات چت خود از آنها استفاده کند. کاربران نسخه iOS تلگرام از این پس می توانند از این تم ها برای تمامی قسمت های اپلیکیشن تلگرام استفاده کنند. ادعا می شود که این قابلیت به زودی در اختیار کاربران تلگرام اندروید قرار خواهد گرفت.

همچنین تغییرات عمده ای در ظاهر قسمت تنظیمات ایجاد شده و این موضوعات در وسط صفحه قرار دارند. تیم تلگرام برای هر تم حالت شب و روز طراحی کرده است که با پس زمینه رنگی متحرک همراه است.

محل

فاصله زمانی برای مکان های مشترک

کاربران تلگرام به امکان ارسال موقعیت مکانی خود دسترسی دارند. اما اکنون با این نسخه جدید می توانند فاصله زمانی خود را تا مقصد خود مشاهده کنند. این زمان بسته به راه رفتن، ماشین یا وسایل حمل و نقل عمومی متفاوت خواهد بود.

  10 نشانه هیپرلیپیدمی در بدن

زیرنویس‌های فوری برای فایل‌های رسانه‌ای

در این به روز رسانی، متنی که کاربر در نوار پیام وارد می کند، در صورتی که کاربر یک فایل رسانه ای اضافه کند، به طور خودکار یک عنوان در نظر گرفته می شود. این ویژگی برای پیش نویس های ابری نیز کاربرد دارد.

این قابلیت در حال حاضر برای کاربران تلگرام iOS در دسترس است و در آپدیت های بعدی اندروید نیز در دسترس خواهد بود.

تنظیمات iOS را به روز کنید

تب تنظیمات در نسخه iOS تلگرام برای هماهنگی بیشتر با سبک iOS تغییر یافته است. این تغییرات در بخش Notification و همچنین در بخش Sticker مشهود است.

ایموجی های تعاملی بیشتر

با نسخه جدید تلگرام، کاربران به ایموجی های تعاملی بیشتری دسترسی خواهند داشت که در ادامه می توانید برخی از آنها را مشاهده کنید.

منبع: آی تی ایران

دیدگاهتان را بنویسید