ویژگی های احتمالی اندروید 13

420268 724 خبر مرکزی

اگرچه حدود 9 ماه از انتشار اندروید 13 باقی مانده است، اما شواهد نشان می دهد که مهندسان گوگل هفته ها است که روی این آپدیت جدید کار می کنند و اخیرا اطلاعات و تصاویر جدیدی به بیرون درز کرده است.

وب سایت XDA-Developers تصاویری از منابع ناشناس دریافت کرده است که برخی از ویژگی ها و مشخصات احتمالی اندروید 13 را ذکر کرده است. اما قبل از پرداختن به این موارد، لازم به ذکر است که این اطلاعات از نسخه های قبلی اندروید 13 به دست آمده است و ممکن است هرگز به مرحله تست و استفاده در این آپدیت

گوگل برای اولین بار قصد دارد از قابلیتی به نام App Language در اندروید 13 استفاده کند که این قابلیت به کاربر اجازه می دهد تا زبان رابط را برای هر اپلیکیشن انتخاب کند.

این ویژگی در حال حاضر با نام رمز Panlingual در حال توسعه است و با رفتن به تنظیمات، سپس سیستم، سپس زبان و تایپ و در نهایت زبان برنامه در دسترس خواهد بود.

در این قابلیت زمانی که یک اپلیکیشن انتخاب می شود، کاربر به صفحه زبان برنامه هدایت می شود و می تواند تنظیمات زبان را اعمال کند.

ابزار مدیریت اعلان

یکی دیگر از قابلیت های جدید اندروید 13، ابزار کنترل اعلان است که می تواند به کاربران امکان مدیریت بهتر اعلان های غیر ضروری را بدهد. در واقع با استفاده از این ابزار، کنترل دسترسی و نمایش اعلان ها به اپلیکیشن هایی مانند دوربین یا موقعیت مکانی کاربر با دقت بیشتری اعمال می شود و کاربر تعیین می کند که کدام اپلیکیشن واجد شرایط ارسال نوتیفیکیشن باشد.

  ویلموتس; مردی که سلسله فوتبال ایران را منفجر کرد!

با وجود اینکه اندروید 12 این قابلیت را دارد که اعلان های هر اپلیکیشن را به صورت جداگانه غیرفعال کند، اما این قابلیت برای افرادی که آشنایی چندانی با قسمت های مختلف گوشی هوشمند ندارند و نمی توانند به راحتی از این ویژگی ها استفاده کنند کمی گیج کننده است.

در بخشی دیگر از گزارش، این وبسایت به ویژگی دیگری به نام TARE اشاره کرده است که برگرفته از عبارت The Android Resource Economy است. در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد این ویژگی وجود ندارد، اما به نظر می رسد مربوط به سیستمی باشد که در صورت کم شدن باتری، محدودیت هایی را برای فعالیت برخی اپلیکیشن ها اعمال می کند.

گزینه دیگری وجود دارد که به کاربران اجازه می دهد بدون توجه به سایر اعلان ها، ویجت ساعت را با ترتیب خاصی در صفحه قفل نمایش دهند. ادعا می شود که در اندروید 13 کدک LC3 برای پخش صدا نیز پشتیبانی خواهد شد. این فناوری می تواند در هنگام پخش فایل های صوتی با کیفیت بسیار موثر باشد.

منبع: آی تی ایران

دیدگاهتان را بنویسید