ویدئو/ واکنش پرویز پرستویی در پایان سفرش به آمریکا

438711 975 خبر مرکزی

پرویز پرستویی که این روزها برای اکران قصه های هزار و یک روز حبیب احمدزاده در آمریکا به سر می برد، با انتشار ویدئویی در صفحه اینستاگرام خود به اظهارنظرهای مطرح شده در زمان اکران این فیلم پاسخ داد و گفت:

«با سلام و عرض ادب خدمت عزیزانی که چهره من را می بینند و صدایم را می شنوند، لازم بود برای شما عزیزان توضیح دهم که در این دو سه روز چه گذشت. ما حدود دو هفته با فیلمی به نام «قصه های هزار و یک روز» ساخته دکتر حبیب احمدزاده مستند کامل شدیم که در آن چیزی جز بحث صلح و داستان تمام فعالیت ها و کارهای بشردوستانه وجود ندارد. ساخته شده در 10 سال اخیر بله، ما به آمریکا آمدیم. این اتفاق به دعوت گروه های صلح آمریكایی برای نمایش این فیلم در شهرهای مختلف آمریكا رخ داد و این اتفاق افتاد.

اتفاق خوبی افتاد، خارجی ها آمدند و دیدند، آمریکایی ها آمدند و دیدند، ایرانی ها آمدند و دیدند و در کل اتفاق خوبی بود و خوب واکنش نشان دادند، اما در دو مجلس چیزی که نباید می شد، پنج شش نفر با پرچم های خودشان بودند. در فیلم ها آمدند و از ورود مردم به سینما جلوگیری کردند، یعنی از مردم خواستند این فیلم را نبینند و وقتی با مخالفت مردم مواجه شدند شروع به فحاشی کردند و این فحشا ناموسی بود، در حالی که با خانواده در آنجا بودند. به ناموس توهین کردند، از ورود مردم به سینما جلوگیری کردند، حتی از آنها دعوت کردیم که بیایند و فیلم را تماشا کنند، اما صدایشان آنقدر بلند بود که صدای ما را نمی شنیدند و ادعا می کردند که زبان هشتاد میلیون نفر است.

  آزمایش جدید برای پیش بینی خطر حمله قلبی و سکته مغزی

من می گویم ما شهروند کدام هشتاد میلیون هستیم و از کدام می آییم. تمام نشد، بلند شو، می آیی یک شهر دیگر، با همین وضعیت، با همین تعداد، همان پرچم، همان قهر، همان فحشا صادقانه، حتی از این اقوام خواستم صدایشان را بیاورند و حرف بزنند. پایین، به خاطر خدا، حوصله داریم بنشینیم و صحبت کنیم.

بعد شما از ما یک سوال بپرسید، یک جوابی از ما بپرسید که نیاز به توضیح زیادی دارد، من نمی توانم آن سوال را در یک تست پاسخ دهم و شاید اصلا نیازی به پاسخ دادن به سوال شما نداشته باشم. من برای هدف دیگری آمدم. من با هدف صلح آمدم، با این هدف آمدم که دور هم بنشینم و فیلمی را ببینم که پیام آن پیام صلح است و می خواهد به همه نشان دهد که صلح چیز خوبی است و جنگ ویرانگر و خوب است، ما با این صحنه روبرو هستیم و حتی پلیس هم حضور دارد، پلیس به حرف من گوش می دهد، به حرف آنها گوش می دهد و در واقع آنها را محکوم می کند که شما حق ندارید از این طریق وارد شوید، دوباره از شهر دیگری فرار کنید و آرامش آنها را بگیرید و آنها را ترک نکنید. به سینما بروید

خب نمیتونی بیای پس چرا فحاشی؟ چرا توهین؟ چرا حرفه هایی که شایسته مرد نیستند؟ «شما که می‌گویید در مهد آزادی زندگی می‌کنید و در کشوری که آزادی بیان وجود دارد، آیا آزادی بیان فقط برای این است که شروع کنید به گفتن آنچه که ننگ و توهین به ناموس مردم است؟!

  حرکت دلار در محدوده حساس

دیدگاهتان را بنویسید