وقتی پرتقال سلامتی شما را به خطر می اندازد!

در این روزهای سرد زمستانی یکی از میوه هایی که در بین میان وعده ها می خوریم پرتقال است که با وجود تمام حس طراوت و تازگی که به ما می دهد، خاصیت سردی دارد.

همه غذاهای موجود برای سلامتی ما مفید نیستند و گاهی اوقات فراموش می کنیم که وقتی گرسنه هستیم، باید سالم ترین ها را دریافت کنیم. شاید باور نکنید اما همین اشتباه بسیار کوچک می تواند سلامت ما را به خطر بیندازد. یکی از این اشتباهات در مورد نوشیدن آب پرتقال است که در ادامه خواهید خواند.

در میان فعالیت های روزانه، گاهی اوقات از این واقعیت غافل می شویم که همه غذاهای موجود برای سلامتی ما مفید نیستند. گاهی فراموش می کنیم که در زمان گرسنگی باید به سراغ سالم ترین ها برویم. شاید باور نکنید اما همین اشتباه بسیار کوچک می تواند سلامت ما را به خطر بیندازد.

در این روزهای سرد زمستانی یکی از میوه هایی که در بین میان وعده ها می خوریم پرتقال است که با وجود تمام حس طراوت و تازگی که به ما می دهد، خاصیت سردی دارد.

انواع ترش، صاف، گازدار و حتی شیرین این میوه خوشمزه، اگرچه به سطح ویتامین C در بدن کمک می کند، اما در شرایطی که در هوای سرد وارد معده می شود، می تواند مشکلات گوارشی ایجاد کند و چون این مشکلات باعث افزایش سطح آن می شود. مایعات ناخواسته آب موجود در بدن می تواند رطوبت اندام های مهم بدن را افزایش دهد و همچنین باعث جذب برخی از ویروس ها می شود.

  واریانت مد نظر پرسپولیس به ایران نمی آید

اما راه حل کجاست؟ همه ما قرن هاست که این معما را حل کرده ایم اما گاهی به دلیل کمبود وقت یا مشغله ذهنی فراموش می شود. بله نمک! نمک ساده ترین نوع مکمل برای مصرف پرتقال است که باعث کاهش رطوبت حاصل از مصرف این میوه در بدن می شود.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید