وضعیت قرمز در سراسر جهان به دلیل انتشار یک ویروس ناشناخته

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: ما با شیوع بیماری مواجه هستیم که با روش های جدید انتقال به سرعت در سراسر جهان گسترش یافته است. ما اطلاعات کمی در مورد آن داریم.»

وضعیت قرمز در سراسر جهان به دلیل انتشار یک ویروس ناشناخته

به گزارش نیویورک تایمز، هیئت مدیره سازمان جهانی بهداشت در اعلام این خبر تردید داشت زیرا ویروس همچنان در میان گروه خطر اصلی، یعنی مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند، و نه در میان گروه های آسیب پذیرتر، از جمله زنان باردار، سالمندان یا نه در حال گسترش بود. فرزندان.

فقط کووید-19 و فلج اطفال عنوان “اورژانس جهانی” داده شده است. اعلام این وضعیت می تواند به کشورهای عضو کمک کند منابعی را برای کمک به مهار شیوع و به اشتراک گذاری واکسن ها و درمان ها سرمایه گذاری کنند.

دکتر جیمز لاولر، یکی از مدیران مرکز امنیت جهانی بهداشت در دانشگاه نبراسکا، گفت: “ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد تا شیوع این بیماری مهار شود.”

با این حال، کارشناسان هشدار می دهند که واکنش جهانی همچنان از عدم هماهنگی رنج می برد زیرا کشورهای مختلف با سرعت های بسیار متفاوتی برای مقابله با این مشکل عمل می کنند.

علائم در آخرین شیوع آبله میمون شامل ضایعات در گلو، مجرای ادرار و مقعد است که می تواند بسیار دردناک باشد. تب، بدن درد یا علائم تنفسی معمولاً با این بیماری همراه است، اما این علائم در طول این شیوع در همه دیده نشده است.

در همین حال، تجزیه و تحلیل ژنتیکی اخیر از نمونه‌های بیماران آلوده نشان داد که ژنوم آبله میمون از سال 2018 تاکنون نزدیک به 50 جهش ژنتیکی داشته است.

  آمار متوفیان تاج امروز 1400/12/15

مشخص نیست که آیا جهش‌ها انتقال، شدت یا سایر ویژگی‌های ویروس را تغییر داده‌اند یا خیر، اما داده‌ها نشان می‌دهند که آبله میمون‌ها ممکن است راحت‌تر از سال 2018 گسترش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید