وضعیت صدور کارت ملی هوشمند چگونه است؟!

علی هزریان، رئیس کمیسیون قانون 90 مجلس در جلسه صبح امروز (دوشنبه 22 آذرماه) مجلس گفت: موضوع اخذ مالیات از خانه های خالی به سامانه املاک و مسکن با حضور وزیر امور خارجه برگزار شد. راه و شهرسازی، مقامات ارشد سازمان مالیاتی، سازمان ثبت اسناد و املاک، شرکت پست و سایر دستگاه های ذیربط.

وی افزود: در این جلسه و در ادامه جلسه که پیش از این و شهریورماه در کمیته برگزار شد، ابتدا وزیر گزارشی از آخرین وضعیت نظام ارائه کرد. همچنین آماری از میزان مشارکت مردم در خوداظهاری اموال و سهام در این سامانه و به موقع به اعضای کمیسیون ارائه شد.

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: پس از اتصال دستگاه های مرتبط مانند وزارت علوم، شهرداری های پایتخت، آموزش و پرورش، وزارت نیرو و نیرو، سازمان ثبت احوال و حتی سازمان مالیاتی واقعی هنوز به هم نرسیده است. تکمیل وزارت راه و شهرسازی تصمیم گرفته است با برگزاری جلسات هماهنگی ظرف یک هفته مقدمات الحاق این سازمان ها به سامانه کل را فراهم کند.

درج موضوع تبلیغات برای تشویق افراد به ثبت نام در این سامانه و افزایش آگاهی از عواقب عدم مشارکت و خودافشایی در برنامه و گزارش به کمیته.

وی با اشاره به اینکه مهلت قانونی ثبت نام در سامانه مسکن و املاک به پایان رسیده است، گفت: با توجه به اینکه مهلت ثبت نام در سامانه یک بار تا پایان آذرماه تمدید شده است، بر اساس مصوبه سازمان هماهنگی اقتصادی، یک فراخوان الزامی است. فرصت دیگری برای ثبت نام در این سامانه فراهم شد، بنابراین مقرر شد وزیر این موضوع را پیگیری و به کمیته گزارش دهد.

  طرز تهیه بستنی کاراملی و نسکافه ای خانگی

سخنگوی کمیسیون اصل 90 افزود: در بخشی دیگر از این جلسه آخرین وضعیت صدور کارت هوشمند ملی و نارضایتی مردم از تاخیر در صدور کارت ملی و عدم دریافت خدمات کارت ملی توسط برخی سازمان ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. با حضور وزیر کشور.»

هزریان گفت: در این جلسه رئیس سازمان ثبت احوال کشور نیز گزارشی از نرخ ثبت نام افراد و افراد منتظر دریافت کارت هوشمند ملی ارائه کرد و بر اساس این گزارش 9 میلیون نفر در انتظار دریافت این کارت و مسائل مرتبط تأخیر بررسی شد.

البته در برخی گزارش ها یکی از دلایل تاخیر در صدور کارت ها بحث تحریم ها بود اما در جلسه مشخص شد که عمده تاخیر در صدور کارت ها به دلیل عدم توزیع وجوه بوده است. به وزارت کشور

وی خاطرنشان کرد: این امر در دولت سیزدهم تصمیم گیری شد و با تلاش و هماهنگی های انجام شده با سایر دستگاه ها تا پایان سال حدود 4 میلیون کارت و به طور متوسط ​​ماهانه یک میلیون و 500 هزار کارت هوشمند ملی صادر می شود و کمیسیون در اصل 90. این فرآیند را رعایت می کند.

همچنین بنا به وعده وزیر کشور، تا پایان شهریور 1401 مقرر شد برای به روز رسانی آمار افراد منتظر دریافت کارت، 6 میلیون کارت دیگر صادر و به مردم تحویل داده شود. بررسی خواهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید