وزیر دفاع انگلیس در اوکراین با زلنسکی دیدار کرد

بن والاس وزیر دفاع آمریکا جمعه به اوکراین سفر کرد و با رئیس جمهور و وزیر دفاع دیدار کرد.

به گزارش وب سایت اسکای نیوز، وزارت دفاع بریتانیا در بیانیه ای اعلام کرد که سفر والاس به منظور ارائه اطلاعات دست اول در مورد نیازهای نظامی بوده است. اوکراین دارم میگیرمش

در بیانیه آمده است: «این سفر تضمین می‌کند که حمایت مستمر بریتانیا برای رفع نیازهای روی زمین ارائه می‌شود».

وزارت دفاع انگلستان وی افزود: «هر سه توافق کردند که در راستای هدف مشترک آزادسازی اوکراین از اشغال غیرقانونی روسیه، از نزدیک با یکدیگر همکاری کنند. آنها همچنین در مورد تجهیزات و تمریناتی که بریتانیا در حال حاضر ارائه می کند، گفتگو کردند.

    وزیر دفاع انگلیس در اوکراین با زلنسکی دیدار کرد

در این بیانیه همچنین بر ادامه تلاش های بریتانیا برای “ارائه کمک های مرگبار و موثر در راستای تهدیدهای پیش روی اوکراین” تاکید شد.

سفر والاس به اوکراین در حالی انجام می شود که روسیه کشورهای غربی از جمله ایالات متحده و بریتانیا را به آتش زدن اوکراین و ممانعت از مذاکرات بین کیف و مسکو متهم می کند.

روسیه در 24 فوریه دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این اقدام چند روز پس از آن صورت می گیرد که مسکو رسما استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که عملیات نظامی کشورش با هدف «غیر نظامی کردن اوکراین» و «غیر ملی کردن» این کشور انجام می‌شود.

  جدیدترین رنگ تاج کشور

دیدگاهتان را بنویسید