وزیر خارجه ارمنستان و وزیر دفاع در اجلاس Sesto شرکت نکردند

به نقل از پایگاه خبری “PanArmenia” ، “Vahan Hunayan” سخنگوی وزارت خارجه “آرارات میرزویان” امروز (پنجشنبه) در این مورد ارمنستان گفت وزیر امور خارجه به دلیل نقص فنی در هواپیما ، این کشور نتوانست در نشست سازمان پیمان امنیت جمعی در دوشنبه پایتخت شرکت کند. تاجیکستان حضور دارند.

با این حال ، وی وزیر را اضافه کرد امور خارجه او قطعاً روز دوشنبه برای شرکت در جلسه کلیدی امروز می رود.

وزیر محافظ “ارشک کاراپتیان” ارمنستان وی که قرار بود وزیر خارجه را در همان پرواز همراهی کند ، هنوز عازم تاجیکستان نشده است.

هر دو وزیر ارمنی قرار بود آرمن گریگوریان را به عنوان منشی منصوب کنند شورای امنیت این کشور به نشست وزیران خارجه و دفاع کشورهای عضو سازمان امنیت جمعی ملحق می شود.

سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) یکی از فعالترین سازمانهای نظامی و چند منظوره در آسیای مرکزی و قفقاز است. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، قدرت سیاسی ، اقتصادی و نظامی فدراسیون روسیه کاهش یافت. روسیه او چنین سازمانی را به منظور ایجاد ظرفیت و متحد نگه داشتن کشورهای عضو سابق تاسیس کرد.

یکی دیگر از اهداف اصلی سازمان پیمان امنیت جمعی محدود کردن گسترش پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و نفوذ ایالات متحده در منطقه کشورهای همسایه و متحدان سابق آن است. دولت روسیه می خواست با ایجاد ساختارهای جدید سیاسی ، اقتصادی و نظامی ، بازیگر اصلی منطقه آسیای مرکزی باشد قفقاز بودن.
اعضای فعلی این سازمان ارمنستان ، بلاروس ، قزاقستان ، قرقیزستان ، روسیه ، تاجیکستان هستند. هم افغانستان و صربستان آنها از سال 2013 به عنوان اعضای نظارتی این سازمان انتخاب شده اند.

  انگلیسی ها فوتبال را از ایرانی ها یاد گرفتند؟!

اعضای این سازمان برای اولین بار در سال 1992 در تاشکند ملاقات کردند سرمایه، پایتخت ازبکستان ، اما عضویت ازبکستان در سال 1999 به حالت تعلیق درآمد ، اما سپس در سال 2006 مجدداً پیوست. با این حال ، در سال 2012 ، این کشور عضویت خود را فسخ کرد و اعلام کرد که نظرات آن توسط سازمان نادیده گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید