وزیر امور خارجه ترکیه از امیر عبداللیان برای سفر به ترکیه دعوت کرد

حسین امیرعبداللهیان و متولد شد چاووشوغلو وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه امروز (یکشنبه) 30 خرداد با هم گفتگوی تلفنی داشتند.

این دومین گفتگوی تلفنی وزیران خارجه دو کشور در دو هفته اخیر است.

در این دیدار مسائل دوجانبه و توسعه منطقه ای و بین المللی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر امور خارجه ترکیه در این گفت وگو بار دیگر از امیر عبداللیان برای سفر به ترکیه دعوت کرد و ابراز امیدواری کرد که تداوم تماس های مقامات دو کشور موجب بهبود روابط دوجانبه و تقویت همکاری های دوجانبه شود.

امیر عبداللهیان نیز ضمن تشکر از دعوت و ابراز امیدواری برای رایزنی های بیشتر در این زمینه با اشاره به عزم ایران برای بهبود هر چه بیشتر روابط با ترکیه.

گفتنی است وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی تلفنی با مولود چاووسسالو وزیر امور خارجه ترکیه آخرین تحولات روابط دوجانبه را مورد بررسی قرار داد. وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو با تاکید بر تداوم رایزنی های موجود بین دو کشور، بر تقویت همکاری ها بویژه در زمینه تجارت دوجانبه و مسائل کنسولی تاکید کرد. مولود چاووشو همچنین از وزیر امور خارجه کشورمان دعوت کرد تا در آینده نزدیک به آنکارا سفر کند تا در مورد موضوعات مورد علاقه گفتگو کند.

وزیر امور خارجه ترکیه از امیر عبداللیان برای سفر به ترکیه دعوت کرد

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران همچنین در روزهای اخیر با وزرای امور خارجه عمان، عراق و امارات تلفنی گفتگو کرده است. او همچنین هفته گذشته میزبان بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه جدید پاکستان بود.

  قیمت بیت کوین امروز 14/02/141

دیدگاهتان را بنویسید