وزیر آموزش و پرورش کی خواهد بود؟

فرادید| رسیدگی به پرونده وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم برای کابینه سوم شهریورماه امسال در حالی به پایان رسید که هجده وزیر از 19 وزیر موفق به کسب رای عدم اعتماد شدند و تنها گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش نتوانست آرای لازم را کسب کند. .

به گزارش فرادید؛ پس از رای نمایندگان به وزرای تایید صلاحیت شده و ناکارآمد، حسین بگ گلی تنها ۷۶ رای از ۲۸۶ رای به دست آورد. وی با 193 رای مخالف و 18 رای ممتنع، اعتماد نمایندگان مجلس را جلب نکرد و به این ترتیب از پای صندوق های رای حذف شد.

پس از این موضوع بود که علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش انتخاب شد. اما این نظارت دائمی نبود و رئیس جمهور برای تکمیل بازگشایی مدارس و برنامه سال تحصیلی زمان کوتاهی را صرف کرد.

حال بر اساس تبصره دوم ماده 110 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، رئیس جمهور باید نسخه پیشنهادی خود را تا قبل از 23 آذرماه به وزارت آموزش و پرورش ارائه کند.

در نتیجه، برخی رسانه‌ها در مورد چندین گزینه انتشار گمانه‌زنی می‌کنند که نام‌های متعددی بیش از دیگران تکرار می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش کی خواهد بود؟

گزینه های پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش

با نزدیک شدن به روزهای پایانی تصدی سرپرستی علیرضا کاظمی بر وزارت آموزش و پرورش، تعدادی از رسانه ها و نمایندگان مجلس شورای اسلامی گمانه زنی هایی را برای انتصاب چند نفر مطرح می کنند.

احمد کیومی (مدیر سابق آموزش و پرورش منطقه تهران و مشاور سابق مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران)، مسعود فیاضی (داماد علیرضا زاکانی و معاون فرهنگی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی)، علیرضا. علی احمدی وزیر سابق دولت محمود احمدی نژاد، محمد طیب صحرایی (مدیر مجتمع آموزشی امام صادق(ع) تهران).

  قیمت مصوب میوه شب عید اعلام شد

میثم نعمتی (عضو هیئت مدیره بنیاد احسان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام)، احمد حیدری (مدیرکل سابق وزارت و امور حقوقی و مجلس، وزیر آموزش و پرورش و معاون فعلی حقوقی، امور مجلس و پشتیبانی این وزارتخانه نیرو)، یوسف نوری (مدیر سابق مرکز آموزشی منابع انسانی و فناوری اطلاعات) و علیرضا کاظمی (سرپرست فعلی وزارتخانه و معاون آموزشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش).

حمیدرضا حاجی بابای (وزیر آموزش و پرورش در دولت محمود احمدی نژاد)، سیدعلی یزدیها (از نمایندگان تهران در مجلس یازدهم)، علی کریمی، فیروزجایی (عضو هیئت مدیره و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات)، علیرضا منادی سفیدان (رئیس) محمدمهدی زاهدی (نماینده مجلس و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری احمدی نژاد) از جمله این افراد هستند.

اما برخی رسانه های اصولگرا مانند محمد طیب صحرایی، احمد حیدری (رئیس ستاد فرهنگی آیت الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم) و مسعود فیاضی که این روزها معتقدند با علیرضا زاکانی، شهردار تهران در ارتباط هستند، از جمله رسانه های اصلی هستند. گزینه ها. این کشور خوانده است.

فیاضی سمت مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری های آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش را بر عهده دارد و در حال حاضر معاون مطالعات فرهنگی مرکز مطالعات مجلس است.

این در حالی است که نمایندگان تاکنون به صورت رسمی درباره معرفی گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش صحبتی نکرده و خود را ناآگاه خوانده اند.

وزیر آموزش و پرورش کی خواهد بود؟
انتخابات نهایی کی اعلام می شود؟

در حالی که تنها چند هفته تا اعلام آخرین مهلت معرفی نامزد نهایی وزارت آموزش و پرورش باقی مانده است، برخی از نمایندگان مجلس پیشنهاد کرده اند که رئیس جمهور می تواند در این هفته وزیری را در مجلس معرفی کند.

  گران ترین ساختمان های جهان انجمن 24

محمدرضا احمدی، یکی از اعضای هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در روزهای اخیر گفته بود که جلسه علنی مجلس در هفته آینده برگزار می شود و پس از آن نمایندگان به مدت یک هفته برای اعتراض به حوزه های انتخابیه خود می روند.

اما تاکنون هیچ نامزدی برای ریاست جمهوری اعلام نشده و با رای 51 نماینده از دولت خواسته اند که فورا نامزد پیشنهادی خود را برای این وزارت معرفی کند.

این نمایندگان تاکید کردند که تعلل بیشتر باعث ایجاد ناآرامی در حوزه آموزش و پرورش می شود چرا که در شرایط فعلی مدیران مناطق و شهرستان های وزارت آموزش و پرورش در بلاتکلیفی به سر می برند.

در همین رابطه حجت الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط تاج و تصمیم گیری در مورد نحوه بازگشایی آن، لازم است هر چه سریعتر وضعیت وزارت آموزش و پرورش مشخص شود. تا جایی که ممکن است.

دیدگاهتان را بنویسید