وزارت بهداشت چگونه ساعت کاری پرستاران را دریغ می کند؟

جامعه 24- اضافه کاری اجباری پرستاران به ویژه در اوج شیوع کرونا، مشکلات زیادی را برای آنان به وجود آورده و فشار ناشی از آن همچنان بر پرستاران سنگینی می کند. در صورتی که سیاست های نادرست نیروی کار ارزانی ایجاد کرده است که زمان کمی برای زندگی شخصی، تفریحی و خانوادگی دارد و ساعات زیادی را در بیمارستان می گذراند. این مشکل علاوه بر ایجاد صدمات جسمی، به دلیل کار طولانی مدت باعث بروز مشکلات روحی نیز شده است.

بسیاری از این نیروی کار در روزهای ابتدایی همه‌گیری با یک “قرارداد حجمی 89 روزه” استخدام شدند که فاقد حداقل کار و امنیت روانی در مورد آینده کار بود. با وجود بیش از 20 سال کار، برخی از آنها هنوز امیدی به بازنشستگی ندارند و بخشی دیگر امید خود را به زندگی مرفه با کمک های اندک پرستاری از دست داده اند. عاقبت جمعیت ناامیدی هم کوچ می کنند تا به ساحل امید برسند.

سیاست ارزان‌سازی و بی‌ثباتی نیروی پرستاری از دولت روحانی آغاز شد و در دولت فعلی نیز ادامه یافته است. از سال 2013، حدود 35 درصد از نیروی قرارداد مستقیم وزارت بهداشت به نیروی شرکتی تبدیل شده است. از سوی دیگر، سیاست افزایش نجومی جذب دانشجوی پرستاری و جذب حداقلی پرستار در این سال ها منجر به کمبود شدید پرستار نسبت به تعداد بیماران و البته وجود خیل عظیم پرستار بیکار شد. اکنون غول بی شاخ و برگ بیکاری چنان مهیب شده است که پرستاران شاغل را نیز مجذوب خود کرده است و آنها مجبورند در برابر هر مقدار اضافه کاری اجباری که به آنها تحمیل می شود مقاومت کنند.

کرونا از دست دادن نیروی کار پرستاری

درست است که پرستاران برای حفظ سلامت و جان شهروندان در شرایط کرونا، جان خود را فدا کرده اند و ساعت ها تلاش کرده اند، اما به نظر می رسد این بحران ضربه بیشتری به نیروی کار پرستاری وارد کرده است. هیچ کس متوجه نمی شود که اضافه کاری پرستاران غیرقانونی است. در واقع، مهربانی آنها به یک مسئولیت تبدیل شده است. این سوال هم برای پرستاران شاغل در وزارت بهداشت و هم برای پرستاران شرکتی صدق می کند.

یک پرستار درباره کار سخت پرستاری می گوید: پرستاری شغل بسیار سختی است. مخصوصا الان که بیشتر از همیشه از ما متنفرند. شیفت اجباری بدون تعطیلی داریم. در بیمارستان باید 34 شیفت در 30 روز کار کنیم که با اضافه کاری ساعتی 14 هزار تومان و بدون کار سخت و … همراه است. در چنین شرایطی اصلاً قانون ارتقای بهره وری اضافه کاری رعایت نمی شود؟»

به تازگی صفحه رسمی خانه سالمندان نامه ای از پرستاران بیمارستان پاستور مشهد منتشر کرده است که نشان می دهد نسبت به اضافه کاری معترض هستند.

قانون در مورد اضافه کاری پرستاران چه می گوید؟

یکی از پرستاران درباره تفاوت اضافه کار رسمی پرستاران با مزایای تامین اجتماعی گفت: الان وضعیت اضافه کاری پرستاران خیلی بد است. یک مددکار بیمارستان تامین اجتماعی ساعتی 40 هزار تومان اضافه کار می گیرد و یک پرستار تامین اجتماعی ساعتی 50 هزار تومان اما ما ساعتی 15 هزار تومان می گیریم. پدرم با فرهنگ است و ساعتی 70 هزار تومان اضافه کار می گیرد».

  رایزنی وزیر امور خارجه با رئیس جمهور جدید امارات

اما آیا اعمال اضافه کار اجباری برای پرستاران بر اساس قانون جایز است؟ بر اساس بند 5 آیین نامه اجرای قانون ارتقای بهره وری کارکنان بالینی در نظام سلامت، زمان کار کارکنان بالینی در بخش های دولتی و غیردولتی در شیفت شب و تعطیلات با ضریب محاسبه می شود. از (1.5) و مشمولان این ماده حق دارند بیش از دوازده ساعت متوالی کار کنند و حداکثر تا 80 ساعت در ماه می توانند طبق دستورالعمل ماده 2 این آیین نامه با موافقت کارفرما اضافه کار کنند.

از سوی دیگر طبق بند 5 آیین نامه اجرای قانون ارتقای بهره وری به صراحت آمده است که جابجایی گروه های پرستاری بیش از 12 ساعت (صبح یا عصر) خلاف قانون است! ضمناً مجدداً در همان بند 5 قانون افزایش بهره وری پرستاران به صراحت آمده است که اعمال بیش از 80 ساعت اضافه کاری مجاز نیست.

کاهش ساعت کاری پرستاران

عدم اجرای نسبت مرخصی و کار شبانه و دستورالعمل های غیر منطبق با قانون ارتقای بهره وری، پرستاران را مجبور کرد ساعات بیشتری کار کنند. یعنی اگر پرستاری در ماه 10 شیفت شب کار کند و ساعت کار او 148 ساعت محاسبه شود، بدون احتساب ضرایب، 120 ساعت کار می کند نه 180 ساعت و در واقع باید از 28 ساعت کار خودداری کند. ترک کردن. در حالی که طبق قانون بهره وری این پرستار 180 ساعت کار کرده و در واقع 32 ساعت اضافه کاری دارد.

نکته جالب اینکه قانون ارتقای بهره وری بهورزان بالینی در تاریخ 20 بهمن 86 در شورای اسلامی تصویب و برای اجرا به کلیه مراکز درمانی دولتی و غیردولتی ابلاغ شد و مراکزی که از آن تاریخ تاکنون آن را اجرا نکرده اند، نیازمند پرداخت وجه هستند. معوقات بر اساس متن صریح آرای دیوان عدالت اداری ناشی از اجرای دیرهنگام است. اما هنوز از رعایت حقوق پرستاران خبری نیست.

علاوه بر قانون ارتقای بهره وری که در مورد پرستاران رسمی و شرکتی اعمال می شود، قانون کار که حقوق پرستاران شرکتی را هدف قرار می دهد، تاکید می کند که پرستاران نباید مجبور به اضافه کاری شوند. در ماده 59 قانون کار آمده است اضافه کار کارگران فقط با توافق طرفین و به ویژه با رضایت کارگر امکان پذیر است.

در ماده 59 قانون کار، شرایط ارائه کار اضافی به کارگر در شرایط عادی که شامل رضایت کارگر و پرداخت 40 درصد پاداش به ازای هر ساعت کار عادی است و در تبصره همان ماده تشخیص داده می شود که ساعات کار اضافی تعیین شده برای کارگران نباید از 4 ساعت بیشتر در روز تجاوز کند (مگر در موارد استثنایی با توافق طرفین).

  بازیگری که فقط با زنان سلفی می گیرد! + عکس

نه تنها این ماده قانونی پرستاران در حال اجراست، بلکه پرستاران با انواع مشکلات، کمبود نیروی انسانی و حجم کار اضافی ناشی از اجرای طرح تحول سلامت و هجوم بیماران به مراکز درمانی، پوشش داده اند. مطالبات معوق آنها از وزارت بهداشت به 12 ماه رسید. این روند همراه با بخشنامه ها و دستورالعمل های شخصی باعث افزایش فشار کاری و روانی بر آنها شد.

چرا حجم کار پرستاران افزایش یافته است؟

این سوال پیش می آید که یک دهه پیش چه اتفاقی افتاده که فشار کاری پرستاران تا این حد افزایش یافته است؟ به گونه ای که در اکثر تجمعات این گروه به محل اعتراض تبدیل شده است.

شاید بتوان افزایش جمعیت کشور، مشکلات دولت در تامین بودجه و تردد بیماران پس از اجرای طرح تحول سلامت و بیماری همه گیر کرونا را ناشی از افزایش حجم کاری پرستاران دانست، اما برخی شواهد حاکی از آن است. اینکه وزارت بهداشت به عمد سیاست های یک دهه قبل را اجرا می کند این است که این وضعیت را باید نتیجه آن دید.

شریفی مقدم، دبیرکل خانه پرستار گفت: سیاست وزارت بهداشت کمتر از یک دهه است که بر دو چیز استوار شده است. یکی افزایش عرضه نیروی کار یعنی افزایش تعداد فارغ التحصیلان پرستاری و دوم از بین بردن امنیت شغلی پرستاران که همه اینها تلاش وزارت بهداشت و درمان برای ارزان کردن پرستاری است که افزایش قابل توجهی داشته است. مشکلات این گروه در این سالها.


بیشتر بخوانید: رویای شیرین شیردهی!


دبیر کل خانه سالمندان همچنین گفت: در گذشته تعداد فارغ التحصیلان پرستاری سالانه 5000 نفر بود و در سال های اخیر سالانه 12000 فارغ التحصیل پرستاری داریم. در واقع در پنج سال گذشته 60 هزار نفر فارغ التحصیل شده اند که در خوش بینانه ترین حالت وزارت بهداشت و درمان 10 هزار نفر از آنها را استخدام کرده است. بنابراین 50 هزار پرستار بیکار ثبت نام شده جویای کار هستند و با بیکار ماندن آنها به دستور کارفرما و حتی زیر بار قراردادهای استثماری مانند قراردادهای 89 روزه نیروی کار تابعه خواهند بود. شیوع ویروس کرونا فرصت مناسبی برای وزارت بهداشت برای رفع کمبود پرستار از طریق بیکاران و عدم پرداخت حداقل دستمزد به آنها بود. در این مدت حتی برخی از پرستاران بیمه نبودند و از حداقل های بدیهی محروم بودند.

در واقع وزارت بهداشت از یک سو با ایجاد شرکت های نیروی انسانی که برخی از آن ها وابسته به شخصیت ها و شخصیت های خاصی بود، هزینه های خود را کاهش داد و از سوی دیگر پرستاران در دوره جدید باید مطیع و در خدمت باشند. اضافه کاری، برای جبران کمبود عظیم کارکنان وزارت بهداشت در بیمارستان ها.

  نرخ روز دلار، یورو، طلا و سکه امروز پنجشنبه 27 آبان 1400

عواقب عدم رعایت قانون

این اشتباه است که فکر کنیم پرستاران تنها گروهی هستند که از این وضعیت متاثر می شوند. این وضعیت اساساً کیفیت خدمات پزشکی را به بیماران کاهش می دهد و خطاهای پزشکی را افزایش می دهد. از این رو مردم از این وضعیت رنج می برند. از سوی دیگر، اگر بند 5 قانون ارتقای بهره وری پرستاران به هیچ وجه رعایت نمی شود، باید فرصت های شغلی نیز در نظر گرفته شود.

با توجه به اینکه اکثر شرکت های بیمه ای که به پرستاران بیمه مسئولیت شخص ثالث ارائه می دهند خصوصی هستند و اگر در طول این مدت زمان مراقبت های طولانی مدت مرتکب خطا یا قصور پزشکی شود، پرونده به دادگاه های پزشکی می رود. برای جلوگیری از دادن خسارت و دیه با استخدام وکلای مجرب و استناد به این موارد قانونی می توانند به راحتی از دادن خسارت و دیه به زیان دیده خودداری کنند.

فعلا اولویت تصویب تمدید نمایندگان است!

در حالی که پرستاران مجبورند ساعتی 15 تا 20 هزار تومان اضافه کار کنند، خردادماه امسال خبری مبنی بر تلاش نمایندگان مجلس برای دریافت 175 ساعت اضافه کاری و 7 روز کمک هزینه سفر منتشر شد. بر اساس ادعای نماینده سابق و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم، مجلس یازدهم می خواهد اضافه کار را تا سقف ۱۷۵ ساعت و هفت روز تصویب کند. در حالی که پرستاران همچنان به بهانه کمبود بودجه با اعتراضات بی نتیجه مواجه هستند، نمایندگان مجلس برخلاف شعارهای تبلیغاتی خود مبنی بر توجه به معیشت مردم، با موضوعاتی مشابه برخورد می کنند.

البته بحث حق مأموریت در جلسه کمیسیون مطرح شد. اما مورد تایید کمیته قرار نگرفت. اما بحث اضافه کاری مطرح نشد و به کمیته بودجه کمیته برنامه و بودجه ارجاع شد. گزارش کمیته هنوز به کمیته ارسال نشده است، بنابراین اطلاعی از رد یا تایید این موضوع در کمیته محاسبات کمیته وجود ندارد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس پیشتر با اشاره به نشست مشترک اعضای کمیسیون برنامه و بودجه با اعضای هیئت رئیسه مجلس برای بررسی و تصویب حقوق و دستمزد نمایندگان در سال 1401 و هزینه های حفظ دفاتر (هزینه نمایندگی): «موضوع اضافه کاری نمایندگان در کمیسیون بررسی شده است تا مکانیزم محاسبه و پرداخت آن مشخص شود. چرا که نمایندگان مردم مدام در حوزه های انتخابیه تردد می کنند و معمولا این فعالیت ها در حق الزحمه آنها منعکس نمی شود.

به هر حال حرفه پرستاری این روزها خوب نیست. بسیاری از کارمندان آن از مشکلات و فشارهای ناشی از حجم کاری سنگین رنج می برند. حداقل کار مرد قانع کننده نیست.

2022-08-15 06:55:59

دیدگاهتان را بنویسید