وزارت بهداشت: واکسن کرونا به افرادی که تاریخ مصرف آنها منقضی شده است تزریق نشده است

دکتر کمال حیدری توضیح داد: مطالبی در فضای مجازی مطرح می شود که باید اصلاح شود زیرا باعث نگرانی مردم می شود. وزارت بهداشت برای حفظ سلامت مردم واکسن ها را به هر شکلی که می توانست معرفی کرد و در عین حال الحمدلله اقدامات مناسبی در زمینه واکسن های داخلی انجام شد.

وی افزود: با توجه به اینکه مردم علی رغم دعوت ما برای تزریق دوز تقویت کننده واکسن به خود ویروس کرونا استقبال چندانی از آنها نشد، تاکید ما تشویق مردم به تزریق واکسن برای رسیدن به سطح انتظارات و پوشش بالای 75 درصد بود تا مردم ایمن باشند.

وی ادامه داد: تاریخ انقضای آخرین عرضه واکسن آسترازنکا 17 تیرماه بوده است اما مردم باید بدانند که مطلقا واکسن تاریخ مصرف گذشته تزریق نشده است.

وی افزود: هر واکسنی که وارد می شود در سامانه تیتک ثبت می شود و اگر تاریخ مصرف آن تمام شده باشد به انسان تزریق نمی شود. در حال حاضر 20 میلیون واکسن در انبارهای خود داریم.

حیدری گفت: به اندازه کافی واکسن داخلی داریم و دیگر نیازی به واردات واکسن نداریم و از آبان ماه سال گذشته هیچ واکسن وارداتی وارد کشور نشده است. هر واکسنی که وارد شود در سامانه تی تک ثبت می شود و اگر تاریخ مصرف آن تمام شده باشد به انسان تزریق نمی شود.

وزارت بهداشت واکسن تاریخ مصرف گذشته کرونا را به مردم تزریق نکرد

وی تاکید کرد: ابتدا شرکت های تولید کننده واکسن مجوز استفاده اضطراری را دریافت می کنند و تاریخ مصرف روی واکسن درج می شود و پس از ارائه مدارک و بررسی توسط سازمان غذا و دارو، تاریخ انقضای دوم روی برچسب آن درج می شود. است برای یک واکسن پاستوکوک نیز ساخته شده است سلامت انسان از اهمیت زیادی برای وزارت بهداشت است.

  معرفی محصولات جدید ایران خودرو

دیدگاهتان را بنویسید